Evropská unie

O těchto stránkách

O těchto stránkách

Europa.eu jsou oficiální internetové stránky Evropské unie. Portál je dobrým výchozím bodem, hledáte-li informace o EU či služby, jež poskytuje, a potřebujete se zorientovat na velkém množství stránek, které tento portál obsahuje.

Najdete zde:

  • základní informace o tom, jak EU funguje
  • aktuality o EU a informace o plánovaných akcích
  • odkazy na stránky orgánů a agentur EU

Kdo tyto stránky provozuje?

Tuto stránku spravuje jménem evropských orgánů Evropská komise, konkrétně její Oddělení pro komunikaci.

Struktura stránek

Informace na této stránce jsou členěny do několika hlavních témat – např. „Jak funguje Evropská unie“, „Právo EU“ atp. Využít můžete též funkci vyhledávání a abecední rejstřík témat.

Odkazy na informace a služby EU

EU provozuje jedny z nejobsáhlejších informačních serverů na světě a hledání v takovém množství údajů může být náročné. Každý den zveřejňuje na internetu obrovské množství dat – legislativu, statistiky, tiskové zprávy atp.

Všechny instituce a orgány EU mají své vlastní internetové stránky. Vlastní stránky mají také zastoupení EU v každé z členských zemí a také kanceláře delegací v zemích mimo EU. Další stránky provozované EU slouží k řadě praktických účelů – například k vyhledávání daňových identifikačních čísel podniků, k objednávání publikací EU či k vyhledávání pracovních příležitostí v zahraničí.

Zde se na tyto informace snažíme co nejpřehledněji odkazovat. Informace kategorizujeme a u každého odkazu uvádíme popis obsahu, ke kterému vede.

Spokojenost uživatelů

Portál europa.eu je určen nejširší veřejnosti. S uživateli spolupracujeme na tom, aby struktura portálu i způsob vyjadřování, který zde používáme, byly co nejjasnější, a neustále se snažíme stránky zdokonalovat.

Co se děje se zpětnou vazbou od uživatelů?

Komentáře, které dostaneme, pravidelně analyzujeme a na jejich základě stránky dále optimalizujeme.

Zpětnou vazbu od návštěvníků stránek Evropské unie získáváme čtyřmi způsoby:

  • Prostřednictvím formuláře „Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?“ Každý týden nám tak své připomínky zašle kolem 3 000 uživatelů
  • Anketou : Každému 20. návštěvníkovi položíme několik krátkých otázek.
  • Napište nám vaše připomínky, návrhy a zpětnou vazbu ohledně těchto stránek
  • Skriv til os med kommentarer, forslag og input om, hvad du synes om websitet
  • Kontaktformular – den bruger du til at kontakte os og få svar via e-mail
  • Uživatelskými testy : Stránky pravidelně testujeme, abychom zjistili, jak stávající nebo nově připravované stránky uživatelům vyhovují. Používáme i další metody (testování s uživateli v terénu, „card sorting“ k intuitivnímu řazení informací a podobně)

Všechny vaše nápady a připomínky se (strojově) přeloží do těch jazyků, které náš tým ovládá, a analyzují se. Zaměřujeme se především na problémy, které nám hlásí více uživatelů. Někdy je potřeba přidat odkaz, jindy změnit informace v popisu stránky nebo najít zdroj informací, o které si lidé píšou.

Všechny komentáře odeslané uživateli dostáváme anonymně. O lidech, kteří stránky používají nebo kteří nám pošlou zpětnou vazbu, neuchováváme žádná data.

Návštěvníci našich stránek

Zpětná vazba od návštěvníků našich stránek společně s daty, které získáváme naším speciálním analytickým nástrojem, nám pomáhají zjistit, kdo na naše stránky chodí a co od nich očekává. V roce 2018 navštívilo stránky EUROPA každý měsíc v průměru 2,3 milionu lidí, přičemž 25 % z nich ze zemí mimo EU. Respondenti nám v anketě sdělili, že motiv jejich návštěvy většinou souvisel s výkonem jejich profese, a uváděli obecně vysokou úroveň spokojenosti s kvalitou stránek.

Back to top