Europos Sąjunga

Ką ES daro savo piliečių labui?

Ką ES daro savo piliečių labui?

Nuo 1957 m. Europos Sąjunga dirba piliečių naudai, kad užtikrintų taiką ir gerovę. Ji padeda ginti mūsų pagrindines politines, socialines ir ekonomines teises.

Galbūt mes to ir nepastebime, tačiau dėl to mūsų kasdienis gyvenimas tapo geresnis.

Taika ir saugumas

Vidurio ir Vakarų Europa dar niekada taip ilgai negyveno be karo. ES yra sėkmingiausias taikos projektas žmonijos istorijoje, jam skirta Nobelio taikos premija. Mus, europiečius, sieja glaudūs ekonominiai bei kultūriniai ryšiai ir bendros demokratinės vertybės.

Bendroji rinka

Bendroji rinka yra labiausiai išvystyta atvira pasaulio rinka. Ji grindžiama keturiomis pagrindinėmis ES laisvėmis, kuriomis naudodamiesi visi piliečiai gali:

 1. gyventi ar dirbti bet kurioje ES šalyje;
 2. perkelti pinigus;
 3. parduoti prekes be jokių apribojimų;
 4. tuo pačiu pagrindu teikti paslaugas.

Aukšti maisto ir aplinkos apsaugos standartai

Kadangi ES šalys taip glaudžiai bendradarbiauja, mūsų maistas ir aplinka atitinka vienus aukščiausių pasaulio kokybės standartų. Nesąžiningos bendrovės negali nebaudžiamos prekiauti užkrėstais maisto produktais ar teršti mūsų upių ir kraštovaizdžio.

Nauda vartotojui

Dabar pirkėjai gali jaustis saugūs žinodami, kad grąžinę prekes atgaus pinigus. Keliautojai gali pirkti traukinio ar lėktuvo bilietus žinodami, kad galės susigrąžinti pinigus, jeigu kelionė būtų atidėta ar atšaukta. Standartai, kuriuos turi atitikti ES parduotuvėse parduodamos prekės, yra vieni griežčiausių pasaulyje ir kokybės, ir saugos atžvilgiu.

Žmogaus teisės

ES gina visas mažumas, pažeidžiamas grupes ir priespaudą patiriančius žmones. ES siekia užtikrinti vienodą požiūrį į visus žmones, neatsižvelgiant į jų pilietybę, lytį, kalbinę grupę, kultūrą, profesiją, negalią ar seksualinę orientaciją.

Pasaulinė galia

Veikdamos kartu ES šalys turi daug daugiau įtakos pasaulinėje arenoje nei 28 mažos ar vidutinio dydžio šalys veikdamos atskirai. Mes turime politinę įtaką. Prekybos požiūriu mūsų reguliavimo ir produktų standartų visame pasaulyje laikomasi kaip visuotinės normos.

Kita nauda, kurią ES teikia savo piliečiams:

 • savo telefono ir interneto paslaugomis be papildomų išlaidų galite naudotis bet kurioje ES šalyje. Taip pat visoje ES galite naudotis savo prenumeruojamomis srautinio vaizdo ir muzikos siuntimo internetu paslaugomis ir jaustis saugūs žinodami, kad jūsų asmens duomenys saugomi pagal ES teisę;
 • jūsų teisės apsaugotos keliaujant. kelionės atidėjimo ar atšaukimo atveju jūsų teisės apsaugotos ES taisyklėmis. Nesvarbu, ar keliaujate lėktuvu, traukiniu, laivu ar autobusu, turite teisę į sąžiningą elgesį.
 • galite pasinaudoti galimybe dalyvauti mokymuose ir gauti paramą verslui. Pagal ES programas, pvz., „Erasmus+“, jums suteikiama galimybė dalyvauti mokymuose, kad galėtumėte sėkmingai siekti savo karjeros tikslų. ES taip pat jums padeda sėkmingai vykdyti verslo veiklą – galima gauti finansavimą, teikiamos konsultuojamojo ugdymo paslaugos, taip pat kuriami verslo tinklai ir įgyvendinamos mainų programos;
 • kaip darbuotojas pagal ES pagrindinių teisių chartiją esate apsaugotas nuo nesąžiningo elgesio darbo vietoje. Taip draudžiama diskriminacija, įskaitant diskriminaciją, susijusią su darbo užmokesčiu ir atleidimu iš darbo;
 • kaip ES pilietis esate apsaugotas nuo neigiamų globalizacijos padarinių – ES teikia paramą smulkiajam verslui ir taiko taisykles, kuriomis užtikrinama, kad didelės įmonės mokėtų teisingą mokesčių dalį.

 

Sužinokite, kaip ES keičia jūsų gyvenimą. Galite nustebti, kiek daug rasite pavyzdžių.

 • #EUANDME – vaizdo įrašai ir istorijos apie galimybes jauniems ES piliečiams
 • ES gina – ES kasdien jungia žmones ir padeda jiems bendradarbiauti tarpvalstybiniu mastu, kad būtų užtikrintas mūsų saugumas
 • investEU – kaip ES investicijos padėjo pasiekti teigiamų pokyčių jūsų mieste ar regione?
 • Ką mano labui daro Europa? – 100 glaustų, lengvai skaitomų informacijos suvestinių apie tai, kaip ES teigiamai veikia žmonių gyvenimą
 • Programėlė „Citizens' App“ – kas ką veikia ES, kaip visa tai susiję su jūsų kasdieniu gyvenimu ir kokius uždavinius, turėsiančius įtakos jūsų ateičiai, sprendžia ES
 • ES rezultatai – ES finansuojamų projektų pavyzdžiai
 • Euro teikiama nauda
Back to top