Eiropas Savienība

Eiropas diena

Atvērto durvju dienas datums:

  • Briselē – 2019. gada 4. maijā,
  • Luksemburgā – 2019. gada 11. maijā,
  • Strasbūrā – 2019. gada 19. maijā.

ES iestādes katru gadu maijā rīko atvērto durvju dienu. Apmeklējiet svinības un uzziniet vairāk par Eiropas Savienību, piedaloties pasākumos, kas paredzēti visām vecuma grupām.

Drīz būs pieejama sīkāka informācija.

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu.

Viņa ideja bija tāda, ka jāizveido Eiropas institūcija, kas apvienotu un pārraudzītu ogļu un tērauda ražošanu. Nebija pagājis ne gads, kad tika parakstīts līgums par šādas iestādes izveidi. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

ES iestādes svin Eiropas dienu

Atzīmējot Eiropas dienu, ES iestādes maija sākumā Briselē un Luksemburgā ver durvis plašai sabiedrībai. Arī ES biroji Eiropā un citur pasaulē organizē dažnedažādus pasākumus visu vecumu cilvēkiem.

Ik gadu šajā dienā tūkstošiem cilvēku apmeklē ES iestādes, piedalās diskusijās, dodas uz koncertiem un citiem pasākumiem, šādi uzzinot vairāk par ES.

2018. gada Eiropas diena attēlos

Ieskats 2018. gada Eiropas dienas svinībās. Apskatiet fotogalerijas, ko ievietojušas attiecīgās ES iestādes:

Back to top