European Union website, the official EU website

Europos diena

Pasižymėkite kalendoriuje!

  • Briuselis – 2017 m. gegužės 6 d.
  • Liuksemburgas – 2017 m. gegužės 13 d.
  • Strasbūras – 2017 m. gegužės 14 d.

ES institucijos gegužę atveria savo duris visuomenei. Atvirų durų dieną sau tinkamų renginių ir veiklos ras bet kokio amžiaus žmogus. Dalyvaukite ir daugiau sužinokite apie Europos Sąjungą.

Netrukus pateiksime daugiau informacijos.

Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas.

Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Europos dienos minėjimas ES institucijose

Gegužės pradžioje ES institucijos Briuselyje ir Strasbūre Europos dienos proga atveria savo duris visuomenei. ES biurai Europoje ir visame pasaulyje organizuoja įvairių renginių visų amžiaus grupių žmonėms.

Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose, per kuriuos skleidžiama informacija apie Europos Sąjungą.

Siuntos: