Euroopa Liit

Euroopa päev

Olete oodatud osalema!

  • Brüsselis: 5. mail 2018
  • Luxembourgis: 5. ja 9. mail 2018
  • Strasbourgis: 10. juunil 2018

Euroopa päeva tähistamiseks korraldavad ELi institutsioonid avatud uste päevad. Võtke tähistamisest osa ja saate Euroopa Liidu kohta rohkem teada igas vanuses inimestele mõeldud üritustel.

Lisateave peagi kättesaadav.

Igal aastal 9. mail tähistatakse Euroopa päeval rahu ja ühtsust Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev. 1950. aastal Pariisis peetud kõnes esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma idee uut liiki poliitilise koostöö kohta Euroopas, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Ta nägi ette Euroopa institutsiooni loomise, mis ühendaks söe- ja terasetootmise ning juhiks seda. Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi sellise organisatsiooni loomise leping. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

ELi institutsioonid tähistavad Euroopa päeva

Euroopa päeva tähistamiseks korraldavad ELi institutsioonid mai alguses Brüsselis ja Strasbourgis avatud uste päevad. ELi kohalikud esindused Euroopas ja mujal maailmas korraldavad erinevaid üritusi ja tegevust igas vanuses inimestele.

Igal aastal võtavad tuhanded inimesed osa külastustest, aruteludest, kontsertidest ja muudest üritustest, millega tähistatakse Euroopa päeva ning suurendatakse teadlikkust EList.

Euroopa päeva 2017 fotod

Meenutused Euroopa päeva 2017 tähistamisest. Vaata osalevate ELi institutsioonide fotogaleriisid:

Allalaadimine: 
Back to top