Eiropas Savienība

Eiropas diena 2019

Eiropas diena 2019

Atzīmējot Eiropas dienu 2019. gadā, notiks ikgadējā atvērto durvju diena ES iestādēs — 4. maijā Briselē, 9. maijā Luksemburgā un 19. maijā Strasbūrā.

Vietējie ES biroji Eiropā un citur pasaulē arī organizē daudzveidīgus pasākumus visu vecumu cilvēkiem.

Atvērto durvju diena ir unikāla iespēja uzzināt, kā Eiropas iestādes ietekmē jūsu dzīvi. Nāciet ciemos uz ES iestāžu ēkām un piedalieties īpašos pasākumos, piemēram, publiskās debatēs un ekskursijās gida pavadībā!

Briselē un Strasbūrā šī gada pasākumi veltīti izvēlēm, kas noteiks mūsu nākotni. Šogad no 23. līdz 26. maijam norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tā ir jūsu iespēja noteikt, kurš pieņems būtiskos lēmumus, kas ietekmēs mūsu ikdienu. Piesakieties balsošanai un uzņemieties atbildību par savu nākotni! Skatīt šeit: šoreizesbalsošu.eu.

     #EUopenday

 

Pasākumi dažādās ES iestādēs

Briselē — 2019. gada 4. maijā no plkst. 10.00 līdz 18.00

Pasākumi Briselē >

Luksemburgā — 2019. gada 9. maijā

 

Pasākumi Luksemburgā:

Strasbūrā — 2019. gada 19. maijā

 

Pasākumi Strasbūrā:

 

Pasākumi visā Eiropas Savienībā

Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta vietējie biroji ES dalībvalstīs rīko daudzveidīgu pasākumus visām vecuma grupām.

Uzziniet, kas notiek jūsu valstī!

Pasākumi visā pasaulē

ES delegācijas visā pasaulē rīkos atvērto durvju dienu un organizēs dažādus pasākumus.

Papildu informācija

Kāpēc vajadzīga Eiropas diena?

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu.

Viņa ideja bija tāda, ka jāizveido Eiropas institūcija, kas apvienotu un pārraudzītu ogļu un tērauda ražošanu. Nebija pagājis ne gads, kad tika parakstīts līgums par tādas izveidi. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Back to top