Europos Sąjunga

2019 m. Europos diena

2019 m. Europos diena

2019 m. Europos diena minima kaip ir kasmet atveriant ES institucijų duris: gegužės 4 d. Briuselyje, gegužės 9 d. Liuksemburge, gegužės 19 d. Strasbūre.

ES vietos įstaigos Europos ir kitose pasaulio šalyse taip pat organizuos pačių įvairiausių renginių visų amžiaus grupių gyventojams.

Atvirų durų diena suteikia unikalią galimybę sužinoti, kokia yra ES institucijų reikšmė mūsų kasdieniniam gyvenimui. Apsilankykite institucijų pastatuose ir dalyvaukite ten orgnizuojamuose renginiuose, pavyzdžiui, viešose diskusijose arba gidų vedamose ekskursijose.

Briuselyje ir Strasbūre šių metų tema yra savo ateities pasirinkimas. Per Europos Parlamento rinkimus gegužės 23–26 d. turėsite progą pasirinkti, kas toliau priims jūsų kasdieniniam gyvenimui svarbius sprendimus. Įsipareigokite balsuoti ir prisiimkite atsakomybę už ateitį puslapyje sikartabalsuosiu.eu/.

     #EUopenday

 

Renginiai ES institucijose

Briuselis – 2019 m. gegužės 4 d., nuo 10.00 iki 18.00

Renginiai Briuselyje >

Liuksemburgas – 2019 m. gegužės 9 d.

 

Renginiai Liuksemburge:

Strasbūras – 2019 m. gegužės 19 d.

 

Renginiai Strasbūre:

 

Renginiai ES

Europos Komisijos ir Europos Parlamento biurai ES šalyse organizuoja įvairių renginių visų amžiaus grupių žmonėms.

Sužinokite, kas vyksta jūsų šalyje.

Liuksemburgas

Nyderlandai

Lenkija

Portugalija

Slovakija

Slovėnija

Ispanija

Jungtinė Karalystė

Renginiai visame pasaulyje

ES delegacijos visame pasaulyje atvers duris ir organizuos pačių įvairiausių renginių.

Daugiau informacijos

Kodėl minima Europos diena?

Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Ši diena – tai istorinės Schumano deklaracijos sukaktis. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas.

Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Back to top