Euroopa Liit

Euroopa päev 2018

Euroopa päeva puhul on ELi institutsioonides avatud uste päevad 5. mail Brüsselis, 5. ja 9. mail Luxembourgis ning 10. juunil Strasbourgis.

ELi kohalikud esindused Euroopas ja mujal maailmas korraldavad üritusi ja pakuvad tegevust igas vanuses inimestele.

Igal aastal võtavad tuhanded inimesed osa külastustest, aruteludest, kontsertidest ja muudest üritustest, millega tähistatakse Euroopa päeva ning suurendatakse teadlikkust EList.

     #EUopenday

Külastage Euroopa institutsioone

Brüssel

Lisateave Brüsselis toimuvate ürituste kohta

5. mai 2018, kell 10.00–18.00

Luxembourg

 

Lisateave Luxembourgis toimuvate ürituste kohta:

5. mai 2018, kell 14.00–18.00

9. mai 2018, kell 10.00–18.00

Strasbourg

 

Lisateave Strasbourgis toimuvate ürituste kohta:

10. juuni 2018, kell 10.00–18.00

 

Euroopa päeva üritused kogu Euroopa Liidus

Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi kohalikud esindused ELis korraldavad üritusi ning pakuvad tegevust igas vanuses inimestele.

Vaadake, mis toimub teie riigis.

Euroopa päeva üritused maailmas

Igal aastal tähistatakse maikuus Euroopa päevaga rahu ja ühtsust Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev. Käesoleval aastal tähistavad seda ka kõikjal maailmas asuvad ELi delegatsioonid. Tegevust ja üritusi jagub terveks maikuuks.

Käesoleval aastal on tähelepanu keskmes Euroopa kultuuripärandiaasta.

Lisateave

Miks tähistatakse Euroopa päeva?

Iga aasta 9. mail tähistatakse Euroopa päevaga rahu ja ühtsust Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev. 1950. aastal Pariisis peetud kõnes esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma idee uut liiki poliitilise koostöö kohta Euroopas, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Ta tegi ettepaneku luua ühine Euroopa institutsioon, mis ühendaks ja juhiks söe- ja terasetootmist. Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi sellise organisatsiooni loomise leping. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

Back to top