Euroopa Liit

Euroopa päev 2017

Euroopa päeva puhul on ELi institutsioonides avatud uste päevad 6. mail Brüsselis, 13. ja 14. mail Luxembourgis ning 14. mail Strasbourgis.

ELi kohalikud esindused Euroopas ja mujal maailmas korraldavad üritusi ja pakuvad tegevust igas vanuses inimestele.

Igal aastal võtavad tuhanded inimesed osa külastustest, aruteludest, kontsertidest ja muudest üritustest, millega tähistatakse Euroopa päeva ning suurendatakse teadlikkust EList.

    #EUopenday

Külastage Euroopa institutsioone

Brüssel

6. mai 2017, kell 10.00–18.00

Lisateave Brüsselis toimuvate ürituste kohta

Luxembourg

 

13.–14. mai 2017, kell 10.00–18.00

Lisateave Luxembourgis toimuvate ürituste kohta:

Strasbourg

 

14. mai 2017, kell 10.00–18.00

Lisateave Strasbourgis toimuvate ürituste kohta:

 

Euroopa päeva üritused kogu Euroopa Liidus

Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi kohalikud esindused ELis korraldavad üritusi ning pakuvad tegevust igas vanuses inimestele.

Vaadake, mis toimub teie riigis.

Euroopa päeva üritused maailmas

ELi delegatsioonid korraldavad asukohariikides koos liikmesriikide saatkondadega Euroopa-teemalisi üritusi. Loengud, konkursid, filmifestivalid ja muud üritused toovad esile parima, mida Euroopa Liidul pakkuda on.

Lisateave

 

Miks tähistatakse Euroopa päeva?

Iga aasta 9. mail tähistatakse Euroopa päevaga rahu ja ühtsust Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev. 1950. aastal Pariisis peetud kõnes esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma idee uut liiki poliitilise koostöö kohta Euroopas, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Ta tegi ettepaneku luua ühine Euroopa institutsioon, mis ühendaks ja juhiks söe- ja terasetootmist. Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi sellise organisatsiooni loomise leping. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

Back to top