europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Gönüllülük yoluyla becerilerinizi geliştirin

Gönüllülük size ödüllendirici deneyimler yaşatıp becerilerinizi geliştirmeniz için imkanlar sunabilir. Europass, gönüllülük deneyimlerinizi planlamanıza ve bu deneyimlerin kaydını tutmanıza yardımcı olabilir.

Europass’taki İlgi Alanlarım aracından gönüllülük yapmak istediğiniz ülkeleri, ilgi duyduğunuz konu veya alanları listeleyerek bir gönüllülük deneyimi bulmak için kendinize bir hedef koyabilirsiniz. Europass profilinizde bütün gönüllülük deneyimlerinizin kaydını da tutabilirsiniz.

İster yurt içinde ister yurt dışında olsun, gönül verdiğiniz herhangi bir dava adına tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak gönüllülük yapabilirsiniz. Gönüllülük yaparak topluma olumlu bir katkı sağlayabilir, yeni insanlarla tanışabilir, sorun çözme, ekip çalışması ve etkili iletişim gibi kilit beceriler geliştirebilirsiniz. Yurt dışında gönüllülük yaparak yeni diller öğrenme ve yeni kültür ve bakış açıları tanıma fırsatını da yakalamış olursunuz.

Woman smiling friendly and pointing finger at you

Gönüllülük yapmaya hazırlanın

Europass, kendinize en çok uyan gönüllülük fırsatını bulduğunuzda başvurunuzu hazırlamanıza yardımcı olabilir:

Europass profilinizi doğrudan gönüllülük organizasyonlarıyla paylaşarak kendiniz ve becerileriniz hakkında daha fazla bilgi verebilirsiniz;

Ücretsiz ve kişiye özel Europass CV'si ve Kapak Mektubu oluşturabilirsiniz.

Bütün yeni becerilerinizin kaydını tutun

Başvuru yolculuğun daha başı olduğu için Europass’ı kullanarak gönüllülüğünüz sırasında edindiğiniz bütün yeni beceri ve deneyimlerin kaydını profilinizde tutabilirsiniz.

Gönüllülük deneyiminizin kaydını tutmak için yeni bölümler ekleyebilirsiniz. Öğrendikleriniz, göreviniz ve gönüllülük yaptığınız organizasyon ile ilgili detayları yazın. Bütün gönüllülük deneyimi ve becerilerinizle ilgili bilgilerin ileride başvurulmak ve kullanılmak üzere tek bir yerde toplanması için fotoğraf, sertifika ve diğer evrakları iliştirin.