europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Rehberlik Danışmanlığı için Europass

Europass, kişilere kariyer ve öğrenimlerinde yardımcı olmak isteyen rehberlik danışmanlarına çok dilli araçlar sunar ve gerekli bilgilere erişim sağlar.

Avrupa Komisyonu tarafından yönetilen Europass platformu, yaşam boyu öğrenim ve kariyer gelişimi hakkında bir dizi çevrimiçi araç ve bilgiye ulaşabileceğiniz ücretsiz bir kaynaktır. Bu araçlar ve bilgiler, Avrupa'da eğitim, staj, çalışma ve gönüllülük fırsatlarıyla ilgilenen kişiler ve onlara destek ve bilgi sunan rehberlik danışmanları için çok değerli bir kaynaktır.

Kişisel ve profesyonel gelişimi hedefleyen çevrimiçi bir platform

Bir öğrenim veya kariyer yolculuğu planlanırken, rehberlik danışmanlarının desteğinin yanı sıra kişilerin karar vermelerine yardımcı olacak güncel bilgi ve araçlar da gerekli.

Europass, kişilerin öğrenim ve kariyerlerinin her adımını yönetebilmeleri için onlara yardımcı olacak bir dizi çevrimiçi araç ve bilgiye ulaşabilecekleri ücretsiz bir kaynaktır. Yeni Europass profili, kullanıcıların hayatlarının her aşamasına ait becerilerini, yeterliliklerini ve deneyimlerini sergilemelerini, belgelendirmelerini ve paylaşmalarını sağlar. Europass profili, kişilerin beceri ve deneyimleriyle uyuşan fırsatlar önererek onlara en doğru işi veya kursu bulmalarında yardımcı olur. Platform, ücretsiz çevrimiçi öz değerlendirme araçları sunar, bilgiye erişim ve dijital öğrenim belgelerini saklama ve sergileme imkanını sağlar.

Europass, (30 Avrupa dilinde hizmet vererek) farklı kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına hitap eden, erişimi kolay bir hizmet olarak tasarlandı.

 

Danışan ile danışman arasındaki iletişimin sadeleştirilmesi

Rehberlik danışmanları ve diğer profesyoneller, Europass’taki araçları ve bilgileri danışanları için çeşitli amaçlarla kullanabilirler. Rehberlik danışmanları, danışanlarına Europass profillerini tamamlamalarında ve becerilerinin, yeterliliklerinin ve ilgi alanlarının tam bir resmini oluşturmalarında destek olabilirler. Danışanlara, profillerindeki bilgiler doğrultusunda kurs ve iş önerileri sunulabilir. Danışanlar, profillerindeki bilgileri rehberlik danışmanlarıyla kolaylıkla paylaşarak kariyer ve öğrenim konusunda ihtiyaç duydukları rehberliği alabilirler.

Europass, danışanlarına destek olurken kullanabileceğin, “Avrupa’da eğitim görmek” ve “Avrupa’da çalışmak” ile ilgili bilgiler sunar. Ayrıca, rehberlik danışmanları aşağıdaki konularda güncel bilgilere ulaşabilir:

 

Europass, Avrupa genelinde ve ulusal düzeyde sunulan ve danışanlara destek sağlayabilecek hizmetler, bilgi kaynakları ve benzer diğer ağlar hakkında bilgi içeren ülke sayfaları da sunar.

 

Europass, yaşam boyu öğrenim alanında rehberliği destekleyerek yeni istihdam, öğrenim ve hareketlilik fırsatlarına erişimi kolaylaştıran bir rehberlik aracı olmayı amaçlar. Europass, rehberlik danışmanlarının farklı kullanıcılara destek sağlamak için kullanabileceği ve bu sayede kapsayıcı, herkesin katılabileceği ve faydalanabileceği ücretsiz bir araçtır.

Woman pointing at a white board with sticky notes about learning and skills

Europass’ı öğrencilere, çalışanlara, iş arayanlara ve gönüllülere tanıt

Avrupa Komisyonu, Europass’ı geliştirmek ve desteklemek için katılımcı ülkeler ve AB’nin dört bir yanındaki paydaşlar ve uzmanlarla iş birliği yapıyor. Eğitim ve istihdam sektöründeki rehberlik danışmanları, Europass’ı kullanarak farklı kitlelere yardımcı olmak ve Europass’ın farklı ihtiyaçlara uyum sağlama potansiyelini göstermek konusunda önemli bir rol oynuyorlar.

Europass ile ilgili geri bildirim veya soruların içinbizimle iletişime geç.