europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Europass Dijital Öğrenim Belgeleri

Europass Dijital Öğrenim Belgesi, eğitim gördüğün kurum tarafından hazırlanan dijital bir dosyadır. Bu belge yeterliliğini tanımlar ve aldığın dersler, notların, projelerin ve diğer başarılarınla ilgili bilgiler de içerebilir.

Eğitim görmek, çalışmak veya gönüllülük yapmak istiyorsan, genellikle işverenlere, eğitim kurumlarına ve diğer kuruluşlara yeterliliklerini ve başarılarını belgelerle kanıtlaman gerekir. Bu, özellikle yeni bir fırsat için başka bir ülkeye taşınmak istiyorsan oldukça zor bir süreç olabilir.

Europass Dijital Öğrenim Belgeleri, eğitim ve staj kurumlarının verdiği dijital dereceleri, diplomaları ve sertifikaları daha etkin ve kolay bir biçimde alıp paylaşmanı sağlar.

Eğitim gördüğün kurum, diplomanı veya sertifikanı Europass Dijital Öğrenim Belgesi olarak verebilir.

Dijital belgeni Europass Kütüphanendeki cüzdanda saklayacak şekilde almayı veya doğrudan e-posta adresine veya başka bir yere gönderilmesini talep edebilirsin. Europass Dijital Öğrenim Belgen çok değerli bir dosya olduğu için güvenli bir yerde sakladığından emin ol.

 

Europass Dijital Öğrenim Belgesi ne işime yarar?

Europass Dijital Öğrenim Belgeni, yeterliliklerine ilişkin bilgiye ihtiyacı olan işverenlerle, eğitim ve staj kurumlarıyla veya diğer kuruluşlarla paylaşabilirsin. Bu kurumlar, Europass Dijital Öğrenim Belgeni görüntülediklerinde yeterliliğin geçerliliğini ve sana ait olduğunu otomatik olarak doğrulayabilirler ve beceri ve deneyimlerini daha iyi anlayabilirler. Belgeni paylaştığın kişinin kim olduğunu bildiğinden daima emin ol. Belgeni Europass Kütüphanende saklıyorsan, bu belgeyi belirlediğin bir süre boyunca paylaşabilirsin.

Europass Dijital Öğrenim Belgeleri sistemi, Avrupa Komisyonu tarafından yönetilip ücretsiz ve güvenlidir.

Avrupa Komisyonu, Europass Dijital Öğrenim Belgeleri’ni uygulamaya koymak için AB Üye Devletleri ve diğer ülkelerle birlikte pilot çalışma başlattı. Diploma veya sertifikasını Europass Dijital Öğrenim Belgesi olarak alan ilk mezunlardan biri olabilirsin.

Kurumun, Europass Dijital Öğrenim Belgesi alman durumunda seni bilgilendirecek. Europass Dijital Öğrenimi Belgeleri hakkında soruların varsa bizimle iletişime geçebilirsin.

Smiling young woman showing her mobile phone