europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Europass Niyet Mektubunuzu oluşturun

Europass, her adımda size yol göstererek, iyi planlanmış, tutarlı ve profesyonel bir niyet mektubu yazmanıza yardımcı olur. Yeni bir niyet mektubu oluşturmak ve yazdığınız niyet mektuplarını düzenlemek için Europass aracını kullanabilirsiniz.

Europass size nasıl yardımcı olur?

Europass, tüm temel bilgileri içeren iyi bir niyet mektubu oluşturabilmeniz için size her adımda yol göstererek yardımcı olur. Niyet mektubunuzu 30 farklı dilde hazırlayabilir, saklayabilir ve paylaşabilir; başvurunuzu kişiselleştirmek için farklı taslaklardan birini seçerek niyet mektuplarınızı kolaylıkla Europass Kütüphaneniz üzerinden paylaşabilirsiniz. 

Europass’ınızı oluşturun

İyi bir niyet mektubu yazmanın püf noktaları

Niyet mektubu, belli bir işe veya yeni bir fırsata başvurma motivasyonunuzun ne olduğunu ifade etmek ve başvurduğunuz işe veya fırsata en uygun aday olduğunuzu düşünmenizin gerekçelerini açıklamak için yazılır. Niyet mektubunuzda, özgeçmişinizdeki önemli örneklere atıfta bulunmalı ve bu örneklerin başvurduğunuz iş pozisyonu için neden önemli olduğunu açıklamalısınız.

Yardımcı olabilecek AB hizmetleri