europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Cyfrowe poświadczenia Europass

Cyfrowe poświadczenie Europass jest wydawane w formie pliku cyfrowego przez instytucję, w której odbywała się nauka. Opisane są w nim uzyskane kwalifikacje, poświadczenie może też zawierać informacje o zajęciach, stopniach, projektach i innych osiągnięciach.

Jeśli planujesz studia, pracę lub wolontariat, zapewne konieczne będzie przedstawienie pracodawcy, instytucji edukacyjnej lub innemu podmiotowi dowodu potwierdzającego Twoje kwalifikacje i osiągnięcia. Może się to okazać trudne, zwłaszcza w przypadku nauki czy pracy planowanej w innym kraju.

Cyfrowe poświadczenia Europass umożliwią Ci uzyskanie i udostępnienie w prosty sposób cyfrowych dyplomów i świadectw wydanych przez instytucje edukacyjne i szkoleniowe.

Placówka oświatowa, której jesteś absolwentem, może wydać Ci Twój dyplom lub świadectwo w formie cyfrowego poświadczenia Europass.

Możesz wybrać, czy chcesz, aby taki plik cyfrowy został zapisany w Twoim portfelu w bibliotece Europass, czy też aby został wysłany bezpośrednio na Twój adres e-mail lub w inny sposób. Cyfrowe poświadczenie Europass to ważny plik, dlatego przechowuj go w bezpiecznym miejscu.

 

Dlaczego potrzebuję cyfrowego poświadczenia Europass?

Cyfrowe poświadczenie Europass możesz udostępnić pracodawcom, instytucjom edukacyjnym i szkoleniowym lub innym organizacjom, którym potrzebne są informacje na temat Twoich kwalifikacji. Takie poświadczenie pozwoli im automatycznie sprawdzić, czy kwalifikacje są prawdziwe i czy to Tobie zostały wydane. Pracodawcy i organizacje będą też w stanie lepiej zrozumieć Twoje umiejętności i efekty nauki. Zawsze upewniaj się, że znana jest Ci tożsamość wszelkich osób, którym udostępniasz poświadczenie. Jeśli przechowujesz swoje poświadczenie w bibliotece Europass, możesz ograniczyć czas, na który zostanie ono udostępnione.

Systemem cyfrowych poświadczeń Europass zarządza Komisja Europejska. Korzystanie z niego jest bezpłatne i bezpieczne.

Komisja Europejska rozpoczęła wraz z państwami członkowskimi UE i innymi krajami prace nad pilotażowym projektem cyfrowych poświadczeń Europass. Możesz być jednym z pierwszych absolwentów, którzy otrzymają dyplom lub świadectwo w formie cyfrowego poświadczenia Europass!

Jeśli otrzymasz cyfrowe poświadczenie Europass, Twoja instytucja edukacyjna lub szkoleniowa poinformuje Cię o tym. W przypadku pytań na temat tych poświadczeń prosimy o kontakt.

Smiling young woman showing her mobile phone