europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Gatavošanās studijām ārzemēs

Ja plānojat studēt vai pabeigt mācības citā ES valstī, jums izglītības iestādei jāuzrāda sava kvalifikācija (iegūtais grāds, diploms vai arodmācību apliecinājums). Šie padomi un informācija var jums noderēt, lai panāktu jūsu kvalifikācijas atzīšanu un studētu ārzemēs.

Enthusiastic young woman sitting on the floor next to a suitcase and typing on a laptop

Izpētiet informāciju

Meklējot izglītības iespējas, pārbaudiet informāciju par mācību maksu, studiju ilgumu, pieteikšanās procesu un ārzemēs pabeigto studiju atzīšanu. 

Ja grasāties piedalīties studentu apmaiņas programmā izglītības iestādē citā valstī, lūdziet savai izglītības iestādei un uzņemošajai iestādei skaidru informāciju par mācību kursiem, atzīmēm un eksāmeniem.

Uzziniet vairāk par kvalifikācijas atzīšanu

Lai iegūtu papildu informāciju, sazinieties ar ENIC-NARIC centru attiecīgajā valstī. ENIC-NARIC centri piedāvā novērtējumus un padomus par ārvalstīs iegūtas kvalifikācijas atzīšanu, kas var jums palīdzēt izskaidrot savu kvalifikāciju izglītības iestādēm.

Lai palīdzētu citiem labāk izprast jūsu kvalifikāciju, iekļaujiet savā Europass CV un pieteikuma dokumentos informāciju par tās līmeni. Jūsu izglītības iestāde, iespējams, varēs jums sniegt plašāku informāciju par jūsu kvalifikāciju.

Pārbaudiet un salīdziniet kvalifikācijas līmeņus 

Uzziniet, kāds ir jūsu kvalifikācijas līmenis jūsu valsts nacionālajā kvalifikāciju ietvarstruktūrā . Daudzās valstīs pastāv nacionālā kvalifikāciju ietvarstruktūra, kas klasificē dažādus kvalifikācijas veidus valsts izglītības sistēmā. Varat arī pārbaudīt savu kvalifikācijas līmeni Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrā (EKI). EKI palīdz salīdzināt kvalifikācijas sistēmas Eiropā.

bagāža

Sagatavojiet vajadzīgos dokumentus

Sakārtojiet savus dokumentus. Gādājiet, lai jums ir viegli pieejami jūsu diplomi, apliecības un citi dokumenti, lai varētu tos iesniegt izglītības iestādei, kurā vēlaties mācīties. Vai zinājāt, ka visus savus digitālos dokumentus varat glabāt savā Europass bibliotēkā?