Frequently Asked Questions

Europass templates

Kas ir Europass prasmju pase?

Europass prasmju pase bija rīks, ko Europass piedāvāja līdz 2019. gadam. Tā ļāva lietotājiem izveidot dokumentu kopumu vienā failā. Europass prasmju pase vairs netiek piedāvāta, tomēr reģistrētie Europass lietotāji tagad var kopīgot savus Europass bibliotēkas dokumentus.

Kā aprakstīt manas digitālās prasmes?

Europass profilā varat uzskaitīt un organizēt savas digitālās prasmes. Varat izveidot sarakstu ar visām savām digitālajām prasmēm, tostarp norādīt rīkus un programmatūru, ko protat izmantot, kā arī projektus vai sasniegumus, ar kuriem lepojaties. Varat aprakstīt rīkus, ko izmantojat savā darbā vai studijās, kā arī brīvajā laikā (piemēram, sociālos plašsaziņas līdzekļus, emuārus, datorspēles). Varat arī organizēt savas prasmes dažādās grupās, piemēram, izveidot grupu ar digitālajiem rīkiem, ko izmantojat dizainam vai darbā. Turklāt varat izveidot arī sarakstu ar digitālajām prasmēm, ko vēlaties attīstīt.

Kā novērtēt savas valodu prasmes?

Valodu prasmes ir iespējams novērtēt Europass profilā. Lai novērtētu savas prasmes, jums tās jāizsver un jāraksturo savu prasmju līmenis. Europass profilā varat aizpildīt vienkāršu pašnovērtējuma tabulu, lai aprakstītu valodu prasmes. Izlasiet visus pašnovērtējuma rīka aprakstus un izvēlieties līmeni, kas, jūsuprāt, vislabāk raksturo jūsu klausīšanās, lasīšanas, dialoga un monologa un rakstīšanas prasmes konkrētajā valodā. Europass bibliotēkā varat glabāt arī sertifikātus, kas apliecina jūsu valodu zināšanas. Pašnovērtējuma rīkā tiek izmantota Eiropas vienotā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēma (CEFR).

Savu Europass profila pašnovērtējuma tabulu varat kopīgot ar citiem dalībniekiem, piemēram, darba devējiem un izglītības vai apmācības iestādēm.

Kas noticis ar Europass valodu pasi?

Europass valodu pase tika izveidota kā viena no Europass dokumentu veidnēm 2004. gadā un kalpoja kā valodu prasmju un kvalifikāciju pašnovērtējuma rīks.

Pašreizējā Europass sistēmā valodu pase ir integrēta Europass profilā valodu prasmju sadaļā. Jūs joprojām varat pats novērtēt savas valodu prasmes, pamatojoties uz Eiropas vienoto valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmu (CEFR), un vajadzības gadījumā kopīgot savus rezultātus ar darba devējiem vai izglītības iestādēm.

Kas ir diploma pielikums?

Diploma pielikums jums palīdz skaidri un konsekventi aprakstīt jūsu augstākās izglītības kvalifikāciju.

Kas ir Europass kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums?

Europass kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums jums palīdz skaidri un konsekventi aprakstīt jūsu profesionālo izglītību un arodapmācību.

Kas ir Europass mobilitātes dokuments?

Europass mobilitātes dokuments jums palīdz prezentēt prasmes, kas iegūtas mobilitātes pieredzē ārvalstīs.

Europass CV and cover letter editor

Jaunais Europass sāka darboties 2020. gada jūlijā. Vai es joprojām varu izmantot Europass CV un motivācijas vēstules, kas izveidotas pirms minētā datuma?

Ja esat izveidojis Europass CV vai motivācijas vēstuli pirms 2020. gada jūlija, varat šos dokumentus importēt tiešsaistes redaktorā, lai tos rediģētu. Varat arī reģistrēties, lai izveidotu Europass profilu un glabātu dokumentus Europass bibliotēkā – tur varat piekļūt saviem dokumentiem un kopīgot tos.

Kā saglabāt Europass CV?

Pēc CV aizpildīšanas jūs vienmēr informēs par izvēli, kāda jums ir:

Ja esat reģistrēts lietotājs, varat to lejupielādēt savā vietējā ierīcē vai saglabāt Europass bibliotēkā;

Ja esat viesis, varat to lejupielādēt savā vietējā ierīcē.

Vai Europass var pārtulkot manu Europass CV un motivācijas vēstuli?

Europass profilu, CV un motivācijas vēstuli var izveidot 29 valodās. Tomēr Europass netulko informāciju, ko esat sniedzis savā profilā vai dokumentos.

Vai varu izveidot dažādas Europass CV versijas?

Jūs varat izveidot dažādas Europass CV versijas. Varat izmantot arī dažādus pieejamos vizuālos noformējumus. Reģistrētie lietotāji dažādās versijas var saglabāt savā Europass bibliotēkā. Vieslietotāji var lejupielādēt dažādas Europass CV versijas un vēlāk tās atjaunināt.

Esmu pazaudējis savu Europass CV. Kā man rīkoties?

Ja esat vieslietotājs, informācija, ko ievadāt savā Europass profilā, būs pieejama 48 stundas pēc pēdējā apmeklējuma.

Ja esat reģistrēts lietotājs, jūsu informāciju saglabās ilgāk, turklāt jūs varat saglabāt Europass CV un motivācijas vēstules savā Europass bibliotēkā.

Vai varu pielāgot manu Europass CV?

Ar Europass CV redaktoru varat pēc saviem ieskatiem pievienot, dzēst un rediģēt CV sadaļas. Sadaļas “Darba pieredze” un “Izglītība un apmācība” var pārvietot, rediģēt vai svītrot. Varat arī izveidot pielāgotas sadaļas, pievienojot virsrakstus atkarībā no jūsu vajadzībām un pieredzes.

Pēc vēlamo iedaļu aizpildīšanas jūs veidņu sarakstā varēsiet atlasīt piemērotu CV izkārtojumu. Tas jums ļaus katra CV vizuālo noformējumu un saturu pielāgot dažādiem pieteikumiem, ko vēlaties iesniegt.

Kā varu atjaunināt Europass CV tiešsaistē?

Ja esat reģistrēts lietotājs, Europass CV varat glabāt savā Europass bibliotēkā un jebkurā laikā to rediģēt. Ja esat vieslietotājs, varat importēt savu Europass CV tiešsaistes redaktorā, veikt izmaiņas un lejupielādēt tādējādi izveidoto CV.

Kur es varu glabāt savu Europass CV?

Europass CV varat glabāt šādi:

  • Savā Europass bibliotēkā (tikai reģistrēti lietotāji),
  • Lejupielādēt lokālajā ierīcē (galddatorā vai mobilajā ierīcē).
Kādā formātā es varu saglabāt savu Europass CV?

Pašlaik Europass CV var saglabāt Europass PDF versijā.

Kā rīkoties, ja nevaru pievienot fotogrāfiju manā Europass CV?

Pārbaudiet, vai esat augšupielādējis fotogrāfiju pareizajā formātā: PNG, JPG.

Ja formāts ir pareizs, pārliecinieties, ka jūsu fails nav lielāks par 20 MB.

Support and Information

Es neesmu Eiropas Savienības pilsonis. Vai varu izmantot Europass?

Jā, Europass ir bezmaksas tiešsaistes rīku un informācijas kopums ikvienam neatkarīgi no valstspiederības vai dzīvesvietas valsts.

Vai Europass var palīdzēt man panākt manu prasmju un kvalifikāciju atzīšanu?

Europass var jums palīdzēt skaidri un konsekventi informēt par savām prasmēm, kvalifikāciju un pieredzi. Europass izmantošana jums nedod tiesības uz prasmju un kvalifikāciju vai citu tiesību automātisku atzīšanu. Europass profils un Europass dokumenti, piemēram, diploma pielikums, kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums un Europass mobilitātes dokuments, var palīdzēt izskaidrot jūsu prasmes un kvalifikāciju darba devējiem, izglītības un apmācības iestādēm un citiem.

Vai varu izmantot vai pavairot Europass tīmekļa vietnē iekļauto informāciju?

Jūs varat izmantot Europass tīmekļa vietnē pieejamo informāciju, ja norādāt atsauci uz avotu (© Eiropas Savienība).

Es esmu neredzīgs vai vājredzīgs. Vai varu izmantot Europass CV?

Jā, Europass ir izstrādāts, rūpīgi ņemot vērā vājredzīgos un neredzīgos lietotājus. Tas atbalsta palīgtehnoloģijas un nodrošina alternatīvas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kas ir nacionālais Europass centrs?

Nacionālais Europass centrs koordinē visas ar Europass saistītās darbības katrā valstī, kas piedalās Europass projektā. Tas ir pirmais kontaktpunkts ikvienai personai vai organizācijai, kas vēlas izmantot Europass vai uzzināt vairāk par to. Varat sazināties ar nacionālo Europass centru savā valstī vai arī tajā valstī, kurā vēlaties strādāt vai mācīties.

Kā saņemt atbalstu manā valstī?

Europass sadaļās “Mācieties Eiropā” un “Strādājiet Eiropā” varat atrast informāciju un dienestus, kas jums var palīdzēt dažādās valstīs. Atlasiet sarakstā jūs interesējošo valsti.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par Europass, sazinieties ar savas valsts nacionālo Europass centru.

Kā pārbaudīt manu kvalifikācijas līmeni Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrā (EKI)?

Informācija par EKI līmeni var būt iekļauta jūsu kvalifikācijas dokumentos (diplomā, sertifikātā, apliecībā), bet jūs varat arī lūgt šo informāciju savai mācību iestādei.

Kas ir Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūra (EKI)?

Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūra (EKI) ir ES instruments, kas palīdz izprast kvalifikācijas dažādās valstīs un sistēmās. Ar vienkāršu astoņu līmeņu sistēmu EKI ļauj izprast jebkurā Eiropas valstī iegūtu kvalifikāciju. Informāciju par EKI var iekļaut jūsu diplomā, diploma pielikumā vai kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikumā. Lai palīdzētu darba devējiem vai citu valstu izglītības un apmācības iestādēm izprast jūsu kvalifikāciju, iekļaujiet savā CV un pieteikumos informāciju par kvalifikācijas EKI līmeni.