europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Frequently Asked Questions

EUROPASS VEIDNES

Kas ir Eiropas vienotā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēma (CEFR)?

Eiropas vienotā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēma ir Eiropas Padomes pamatnostādnes svešvalodu apguves rezultātu aprakstīšanai. CEFR nodrošina mācīšanās, mācīšanas un novērtēšanas metodi, kas attiecas uz visām valodām Eiropā. CEFR ietver sešus standartlīmeņus, ko izmanto valodas prasmju izprašanai visā Eiropā. CEFR pašnovērtējuma tabula Europass profilā palīdz cilvēkiem pašiem novērtēt savas valodu zināšanas.

Kas ir Europass mobilitātes dokuments?

Europass mobilitātes dokuments jums palīdz prezentēt prasmes, kas iegūtas mobilitātes pieredzē ārvalstīs.

Kas ir Europass kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums?

Europass kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums jums palīdz skaidri un konsekventi aprakstīt jūsu profesionālo izglītību un arodapmācību.

Kas ir diploma pielikums?

Diploma pielikums jums palīdz skaidri un konsekventi aprakstīt jūsu augstākās izglītības kvalifikāciju.

Kas noticis ar Europass valodu pasi?

Europass valodu pase tika izveidota kā viena no Europass dokumentu veidnēm 2004. gadā un kalpoja kā valodu prasmju un kvalifikāciju pašnovērtējuma rīks.

Pašreizējā Europass sistēmā valodu pase ir integrēta Europass profilā valodu prasmju sadaļā. Jūs joprojām varat pats novērtēt savas valodu prasmes, pamatojoties uz Eiropas vienoto valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmu (CEFR), un vajadzības gadījumā kopīgot savus rezultātus ar darba devējiem vai izglītības iestādēm.

Kā novērtēt savas valodu prasmes?

Valodu prasmes ir iespējams novērtēt Europass profilā. Lai novērtētu savas prasmes, jums tās jāizsver un jāraksturo savu prasmju līmenis. Europass profilā varat aizpildīt vienkāršu pašnovērtējuma tabulu, lai aprakstītu valodu prasmes. Izlasiet visus pašnovērtējuma rīka aprakstus un izvēlieties līmeni, kas, jūsuprāt, vislabāk raksturo jūsu klausīšanās, lasīšanas, dialoga un monologa un rakstīšanas prasmes konkrētajā valodā. Europass bibliotēkā varat glabāt arī sertifikātus, kas apliecina jūsu valodu zināšanas. Pašnovērtējuma rīkā tiek izmantota Eiropas vienotā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēma (CEFR).

Savu Europass profila pašnovērtējuma tabulu varat kopīgot ar citiem dalībniekiem, piemēram, darba devējiem un izglītības vai apmācības iestādēm.

Kā aprakstīt manas digitālās prasmes?

Europass profilā varat uzskaitīt un organizēt savas digitālās prasmes. Varat izveidot sarakstu ar visām savām digitālajām prasmēm, tostarp norādīt rīkus un programmatūru, ko protat izmantot, kā arī projektus vai sasniegumus, ar kuriem lepojaties. Varat aprakstīt rīkus, ko izmantojat savā darbā vai studijās, kā arī brīvajā laikā (piemēram, sociālos plašsaziņas līdzekļus, emuārus, datorspēles). Varat arī organizēt savas prasmes dažādās grupās, piemēram, izveidot grupu ar digitālajiem rīkiem, ko izmantojat dizainam vai darbā. Turklāt varat izveidot arī sarakstu ar digitālajām prasmēm, ko vēlaties attīstīt.

Kas ir Europass prasmju pase?

Europass prasmju pase bija rīks, ko Europass piedāvāja līdz 2019. gadam. Tā ļāva lietotājiem izveidot dokumentu kopumu vienā failā. Europass prasmju pase vairs netiek piedāvāta, tomēr reģistrētie Europass lietotāji tagad var kopīgot savus Europass bibliotēkas dokumentus.

ATBALSTS UN INFORMĀCIJA

Kas ir Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūra (EKI)?

Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūra (EKI) ir ES instruments, kas palīdz izprast kvalifikācijas dažādās valstīs un sistēmās. Ar vienkāršu astoņu līmeņu sistēmu EKI ļauj izprast jebkurā Eiropas valstī iegūtu kvalifikāciju. Informāciju par EKI var iekļaut jūsu diplomā, diploma pielikumā vai kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikumā. Lai palīdzētu darba devējiem vai citu valstu izglītības un apmācības iestādēm izprast jūsu kvalifikāciju, iekļaujiet savā CV un pieteikumos informāciju par kvalifikācijas EKI līmeni.

Kā pārbaudīt manu kvalifikācijas līmeni Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrā (EKI)?

Informācija par EKI līmeni var būt iekļauta jūsu kvalifikācijas dokumentos (diplomā, sertifikātā, apliecībā), bet jūs varat arī lūgt šo informāciju savai mācību iestādei.

Kā saņemt atbalstu manā valstī?

Europass sadaļās “Mācieties Eiropā” un “Strādājiet Eiropā” varat atrast informāciju un dienestus, kas jums var palīdzēt dažādās valstīs. Atlasiet sarakstā jūs interesējošo valsti.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par Europass, sazinieties ar savas valsts nacionālo Europass centru.

Kas ir nacionālais Europass centrs?

Nacionālais Europass centrs koordinē visas ar Europass saistītās darbības katrā valstī, kas piedalās Europass projektā. Tas ir pirmais kontaktpunkts ikvienai personai vai organizācijai, kas vēlas izmantot Europass vai uzzināt vairāk par to. Varat sazināties ar nacionālo Europass centru savā valstī vai arī tajā valstī, kurā vēlaties strādāt vai mācīties.

Es esmu neredzīgs vai vājredzīgs. Vai varu izmantot Europass CV?

Jā, Europass ir izstrādāts, rūpīgi ņemot vērā vājredzīgos un neredzīgos lietotājus. Tas atbalsta palīgtehnoloģijas un nodrošina alternatīvas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Vai varu izmantot vai pavairot Europass tīmekļa vietnē iekļauto informāciju?

Jūs varat izmantot Europass tīmekļa vietnē pieejamo informāciju, ja norādāt atsauci uz avotu (© Eiropas Savienība).

Vai Europass var palīdzēt man panākt manu prasmju un kvalifikāciju atzīšanu?

Europass var jums palīdzēt skaidri un konsekventi informēt par savām prasmēm, kvalifikāciju un pieredzi. Europass izmantošana jums nedod tiesības uz prasmju un kvalifikāciju vai citu tiesību automātisku atzīšanu. Europass profils un Europass dokumenti, piemēram, diploma pielikums, kvalifikāciju apliecinoša dokumenta pielikums un Europass mobilitātes dokuments, var palīdzēt izskaidrot jūsu prasmes un kvalifikāciju darba devējiem, izglītības un apmācības iestādēm un citiem.

Es neesmu Eiropas Savienības pilsonis. Vai varu izmantot Europass?

Jā, Europass ir bezmaksas tiešsaistes rīku un informācijas kopums ikvienam neatkarīgi no valstspiederības vai dzīvesvietas valsts.

Support and Information

What is the Qualifications Dataset Register (QDR)?

National authorities can prepare and publish qualifications, accreditation and learning opportunities in Europass through the Qualifications Dataset Register (QDR) platform. The QDR is a tool developed by the Commission to support national authorities to publish their data as ‘linked open data’ which can be published, connected and used more easily.

What is accreditation?

Accreditation in the Europass context is the quality assurance or licensing of an organisation or a qualification. An accreditation instance within the Europass context can be used to specify information about two types of Accreditation.

 • Institutional licensing: quality assurance and/or licensing at the level of an organisation. It implies permission for the institution to operate (e.g., issuing a qualification) and is awarded by Public Authorities or delegates thereof.
 • Programme/qualification accreditation: permission to provide a specific programme or qualification. Describes a licensing procedure applied at the level of one or several programmes/qualifications. It implies permission for an institution to provide specific Programmes/Qualifications and is awarded by Public Authorities or delegates thereof.
What is ESCO and how is it used in Europass?

ESCO (European Skills, Competences, Qualifications and Occupations) is the European multilingual classification of Skills, Competences and Occupations.     ESCO works as a dictionary, describing, identifying and classifying professional occupations and skills relevant for the EU labour market and education and training.                       

ESCO provides descriptions of 2942 occupations and 13.485 skills linked to these occupations, translated into 27 languages (all official EU languages plus Icelandic, Norwegian and Arabic).     Europass uses ESCO in three ways:  1) Europass users have a pre-pefined list of occupations which they can choose from in their Work Experience section of their profile or CV.  2) ESCO also provides full descriptions of occupations when you choose to click on the "eye" icon. You can then click on the "Learn more" button, which will redirect you to the full information about the specific occupation.

EUROPASS IZMANTOŠANA

Kā reģistrēties Europass?

Lai reģistrētos Europass sistēmā, jums vispirms jāizveido EU Login konts. Lai izveidotu EU Login kontu, ievadiet savu e-pasta adresi un izveidojiet paroli. Pa e-pastu saņemsiet saiti, kas ļaus pabeigt reģistrācijas procesu. Pēc tam varat sākt izmantot Europass kā reģistrēts lietotājs. Reģistrētiem lietotājiem ir piekļuve visiem Europass rīkiem, tostarp profilam, bibliotēkai un darba un kursu ierosinājumiem.

Ko darīt, ja aizmirstu EU Login paroli?

Vienkārši klikšķiniet uz pogas “Aizmirsāt paroli?” pieteikšanās lapā. Ņemiet vērā, ka paroli nevar atiestatīt, ja konts ir bloķēts. Tomēr EU Login palīdzības dienests var jums palīdzēt. Visa procedūra ir aprakstīta EU Login lapā.

Vai varu izmantot Europass mobilajā ierīcē?

Jā, jūs varat izmantot Europass planšetdatorā un mobilajā tālrunī, dažādās tīmekļa pārlūkprogrammās un dažāda izmēra ekrānos ar dažādu izšķirtspēju.

Mana pārlūkprogramma Europass vietni nerāda pareizi. Kā man rīkoties?

Atjauniniet pārlūkprogrammu vai izmantojiet citu pārlūkprogrammu, piemēram, Firefox, Chrome vai Internet Explorer jaunāko versiju. Ja tas problēmu neatrisina, sazinieties ar Europass komandu.

Kādās valodās ir pieejams Europass?

Europass ir pieejams šādās piedalošos valstu valodās:

 • Bulgāru
 • Horvātu
 • Čehu
 • Dāņu
 • Nīderlandiešu 
 • Angļu
 • Igauņu
 • Somu
 • Franču
 • Vācu
 • Grieķu
 • Ungāru
 • Islandiešu
 • Īru
 • Itāļu
 • Latviešu
 • Lietuviešu
 • Maķedoniešu
 • Maltiešu
 • Norvēģu
 • Poļu
 • Portugāļu
 • Rumāņu
 • Serbu
 • Slovāku
 • Slovēņu
 • Spāņu
 • Zviedru
 • Turku

Using Europass

How can I get jobs and course suggestions?

Europass offers jobs and course suggestions by matching them with the skills and interests that you have provided on your profile and the "my skills"  or "my interest"  tools. 

 • Select the "Settings" option under the “Me” button.
 • Click on "Customise suggestion settings".
 • On "Manage suggestions", click on edit.

Switch the button on the right to ON to be able to receive job and course suggestions. You will be able to see personalised suggestions on your Europass dashboard.

Don’t forget to save the changes!