europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Akadeemiline õiend

Kas olete äsja ülikooli lõpetanud? Kas teil on kõrgharidus, näiteks bakalaureuse- või magistrikraad? Akadeemiline õiend aitab teil esitleda oma kvalifikatsiooni kogu Euroopas.

Mis on akadeemiline õiend?

Akadeemiline õiend on dokument, mis annab teavet, mis aitab tööandjatel ja haridusasutustel teie kvalifikatsiooni paremini mõista.

Kui kandideerite välismaal töö- või kursusekohale, võib olla keeruline selgitada, mida olete oma õpingute jooksul õppinud. Siin on abiks akadeemiline õiend.

Millist teavet see sisaldab?

Akadeemilises õiendis antakse teavet teie isiklike saavutuste, sealhulgas ainepunktide, hinnete ja omandatud teadmiste kohta.

See teave kinnitab: 

  • omandatud kvalifikatsiooni liiki ja taset,
  • kvalifikatsiooni väljastanud asutust,
  • kursuse sisu ja saavutatud tulemusi,
  • riikliku haridussüsteemi üksikasju.

See teave võib aidata tööandjal või haridusasutusel teie kvalifikatsiooni paremini mõista ning teil õppimise või karjääri alal järgmist sammu astuda.

Kuidas akadeemilist õiendit saada?

Võite taotleda akadeemilist õiendit kõrgkoolilt, kus te õppisite.

Rohkem kui 40 riigi kõrgkooli lõpetanutel on õigus saada akadeemiline õiend automaatselt, tasuta ja mis tahes olulises Euroopa keeles.

Akadeemiliste õiendite näited

Teie diplom + akadeemiline õiend = täiuslik kombinatsioon teises Euroopa riigis töö- või kursusekohale kandideerimisel.