europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Europassi digitaalsed tõendid

Europassi digitaalne tõend on digitaalne fail, mille on välja andnud asutus, kus te õppisite. See kirjeldab teie kvalifikatsiooni ning võib sisaldada ka teavet teie kursuste, hinnete, projektide ja muude saavutuste kohta.

Kui soovite õppida, töötada või teha vabatahtlikku tööd, tuleb teil sageli tõendada oma kvalifikatsiooni ja saavutusi. See ei ole alati lihtne, eriti juhul, kui uus võimalus hõlmab teise riiki elama asumist.

Europassi digitaalsed tõendid võimaldavad teil kraade, diplomeid ning tunnistusi haridus- ja koolitusasutustelt digitaalses vormis lihtsalt ja tõhusalt kätte saada ning neid jagada.

Asutus, kus te õppisite, võib väljastada teie diplomi või tunnistuse Europassi digitaalse tõendina.

Võite taotleda digitaalset faili ja salvestada see Europassi teegi kausta või taotleda, et see saadetaks otse e-posti teel teile või mõnda teise kohta. Teie Europassi digitaalne tõend on väärtuslik fail, nii et veenduge, et hoiate seda turvalises kohas.

 

Miks on vaja Europassi digitaalset tõendit?

Võite jagada oma Europassi digitaalset tõendit tööandjate, haridus- ja koolitusasutuste või muude organisatsioonidega, kellel on vaja teavet teie kvalifikatsiooni kohta. Europassi digitaalse tõendi olemasolu võimaldab neil automaatselt kontrollida, et teie kvalifikatsioon on ehtne ja kuulub teile. Samuti saavad nad parema ülevaate teie oskustest ja kogemustest. Veenduge alati, et teile on teada nende isikute identiteet, kellega oma tõendit jagate. Kui salvestate oma tõendi Europassi teeki, saate tõendit teatava aja jooksul jagada.

Europassi digitaalsete tõendite süsteemi haldab Euroopa Komisjon. Seda saab kasutada tasuta ja see on turvaline.

Euroopa Komisjon on alustanud koostööd ELi liikmesriikide ja teiste riikidega, et katsetada Europassi digitaalsete tõendite süsteemi. Võite olla nende esimeste lõpetanute hulgas, kes saavad oma diplomi või tunnistuse Europassi digitaalse tõendina.

Teie asutus teavitab teid, kui saate Europassi digitaalse tõendi. Samuti võite ühendust võtta meiega, kui teil on Europassi digitaalsete tõendite kohta küsimusi.

Smiling young woman showing her mobile phone