europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Rozvíjejte své dovednosti prostřednictvím dobrovolnické činnosti

Dobrovolnická práce může být obohacující zkušeností a příležitostí k rozvoji dovedností. Díky Europassu můžete vaše aktivity v této oblasti plánovat a zaznamenávat.

V sekci „Moje zájmy“ profilu Europass si můžete nastavit cíl získat dobrovolnickou práci. Dále zde můžete uvést země, ve kterých chcete pracovat, a témata, o která se zajímáte. V profilu Europass si můžete rovněž ukládat záznamy o všech svých zkušenostech s dobrovolnictvím.

Motivace pro dobrovolnickou práci může být různá. Vykonávat ji můžete doma i v zahraničí, na plný nebo částečný úvazek. Dobrovolnictví je přínosné pro společnost i pro vás. Umožňuje vám poznat nové lidi a rozvíjet důležité dovednosti, jako je schopnost řešit problémy, pracovat v týmu a efektivně komunikovat. Zkušenost v zahraničí je navíc možností učit se cizím jazykům a poznávat jiné kultury a životní perspektivy.

Woman smiling friendly and pointing finger at you

Jak se připravit

Jakmile najdete nabídku, která se vám zamlouvá, můžete se s pomocí Europassu o místo ucházet:

Dobrovolnické organizaci můžete zaslat odkaz přímo na váš profil Europass – dozví se tak více o vašich dovednostech.

V Europassu si můžete sestavit bezplatný a situaci uzpůsobený životopis a průvodní dopis.

Aktualizujte informace o vašich nových dovednostech

Žádost o místo je pouze první krok. V Europassu si můžete všechny nové dovednosti a zkušenosti získané během dobrovolnické činnosti zaznamenávat a udržovat tak o nich přehled.

K tomuto účelu si můžete vytvořit ve svém profilu nové oddíly. Uveďte do nich podrobnosti o všem novém, co jste se naučili, o vašich úkolech a povinnostech a o organizaci, pro kterou jste pracovali. Přiložte fotografie, osvědčení a další dokumenty, abyste měli všechny informace o vaší dobrovolnické práci a dovednostech uloženy na jednom místě. Snadno je pak najdete, až budou potřeba.