europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Plánování kariéry s nástrojem Europass

Když si chcete najít ideální zaměstnání a aktivně utvářet svou profesní dráhu, potřebujete vhodné nástroje, které vám umožní prezentovat vaše dovednosti zaměstnavatelům. Takové nástroje a další informace, jež k plánování celoživotní kariéry potřebujete, vám nabízí právě Europass.

Udělejte si inventář svých dovedností

Při plánování profesní dráhy je vždy důležité nejdříve vyhodnotit vlastní dovednosti a zkušenosti. Pomohou vám při tom tyto otázky:

  • Jste schopni stručně a srozumitelně popsat všechny vaše dovednosti?
  • Můžete uvést dovednosti, které jste získali během konkrétních pracovních zkušeností?
  • Můžete popsat dovednosti, které jste získali v rámci dobrovolnické činnosti, online učení, koníčků a dalších aktivit? 
  • Jaké nové dovednosti jste nedávno nabyli?
  • Jakých dovedností si ceníte nejvíce?
Woman holding a coffee cup and making plans

Dovednosti a zkušenosti si zaznamenávejte a sdílejte je

Nástroje Europassu vám pomohou si veškeré vaše dovednosti a zkušenosti zaznamenávat. Budete tak mít vždy po ruce a na jednom místě jasný a aktuální přehled vašich úspěchů. Můžete si vytvořit osobní profil Europass, do něhož zadáte všechny nabyté dovednosti, kvalifikace a zkušenosti. K popisu pracovních zkušeností, profesního rozvoje a dalších úspěchů v práci a v životě můžete do svého profilu přidávat nové oddíly.

V Europassu si tak vytvoříte evidenci všech vašich dovedností. Na základě analýzy informací uvedených ve vašem profilu pak bude sestaven seznam všech vašich dovedností, znalostí a schopností.

V profilu Europass si naplánujte vaše kariérní a životní cíle, abyste získali přehled a lépe jim porozuměli. Může se jednat o činnosti a témata, na něž se chcete zaměřit, a práci, kterou byste rádi vykonávali.

Naplánujte si další kroky

Pomocí nástrojů Europassu si můžete naplánovat další kroky a vyhledat pracovní místa, která vám budou nejlépe vyhovovat.

Na základě vašich dovedností a zájmů uvedených v profilu Europass budete dostávat tipy na pracovní místa, která by vás mohla zajímat. Pracovní uplatnění můžete také hledat v ostatních zemích EU.

Až se budete ucházet o určité pracovní místo, můžete svůj profil Europass sdílet se zaměstnavateli a náborovými pracovníky, nebo můžete funkce Europassu využít k vytvoření životopisu nebo průvodního dopisu.