europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Digitální nástroje Europass

Seznamte se s digitálními nástroji Europass, které vám pomohou naplánovat si vaše vzdělávání a profesní dráhu.

Váš profil Europass

To je váš osobní prostor, kam si můžete zaznamenávat veškeré své zkušenosti a úspěchy. Můžete sem přidávat pracovní zkušenosti, zkušenosti získané během vzdělávání, různé druhy dovedností, publikace, ocenění, oprávnění či osvědčení, členství v různých organizacích, dobrovolnickou činnost a zkušenosti ze zahraničí. Můžete si zde také vytvořit nové sekce, kam si budete ukládat důležité informace, obrázky, soubory a odkazy na média.

Vytvořit/upravit profil Europass

Vaše knihovna Europass

Po vytvoření profilu se vám zpřístupní osobní knihovna Europass, do níž můžete přidávat všechny podpůrné dokumenty, jako jsou vaše osvědčení, motivační dopisy, průvodní dopisy, životopisy, fotografie apod., a tyto dokumenty sdílet. 

Přejít do knihovny (tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní uživatelé)

Editor životopisů

K vytvoření životopisu či životopisů vám bude stačit pár kliknutí. Můžete použít informace ze svého profilu Europass nebo zadat informace nové.

Vytvořit životopis

Podívejte se na krátké instruktážní video

Generátor průvodního dopisu

Díky Europass pro vás bude hračkou vytvořit kvalitní průvodní dopis ve standardním formátu.

Vytvořit průvodní dopis

Podívejte se na krátké instruktážní video

Vaše dovednosti

Přidejte své dovednosti do sekce „Moje dovednosti“ a Europass vám navrhne další dovednosti, které byste mohli mít. Popis těchto dovedností vám pomůže pochopit související dovednosti tím, že se dozvíte jejich definice v kontextu různých pracovních pozic.

Udělejte si inventář svých dovedností (tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní uživatelé)

Vaše zájmy

Přidejte do svého profilu témata, která vás zajímají, jaký obor byste chtěli studovat, v jaké oblasti pracovat a čeho byste chtěli dosáhnout. To vám pomůže definovat vaše zájmy a nasměruje vás to ke vzdělávacím a kariérním cílům.

Určete své zájmy (tuto funkci mohou využívat pouze registrovaní uživatelé)

Digitální certifikáty Europass

Digitální certifikáty Europass jsou digitální diplomy a osvědčení prezentované způsobem, který je uznáván v celé Evropě. Digitální certifikáty Europass můžete snadno získat od vzdělávací instituce, která vám diplom či osvědčení udělila. Stačí mít účet Europass a digitální certifikáty si uložit do digitální peněženky. Tyto certifikáty jsou opatřeny jedinečnou elektronickou pečetí, díky níž si mohou zaměstnavatelé či personalisté snadno ověřit jejich pravost.

Další informace

Informace a podpora

Evropská unie nabízí řadu služeb, které vám pomohou při studiu nebo práci v Evropě. Například pomocí nich můžete vyhledávat kurzy, pracovní místa, získat odborné poradenství, informace o vaší kvalifikaci a jejím ekvivalentu v evropské zemi, kde chcete studovat nebo si najít práci. Na platformě Europass se pak můžete seznámit s dalšími specifickými službami jednotlivých států a evropskými iniciativami, které pro vás mohou být užitečné.

Vyhledat užitečné informace