europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

Europass-dodatek k osvědčení

Absolvovali jste odbornou kvalifikaci, například učňovskou přípravu nebo kurz odborné přípravy? Europass-dodatek k osvědčení vám pomůže prezentovat snadno a srozumitelně vaši odbornou kvalifikaci v Evropě.

Co znamená Europass-dodatek k osvědčení?

Europass-dodatek k osvědčení je dokument, v němž jsou uvedeny informace, které zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím umožní lépe porozumět vaší odborné kvalifikaci. Europass-dodatek k osvědčení popisuje:

  • účel vaší kvalifikace
  • její úroveň
  • vaše výsledky
  • informace o příslušném vzdělávacím systému

Pokud se v zahraničí ucházíte o zaměstnání nebo se tam přihlásíte na kurz, bývá někdy obtížné vysvětlit, jaký obor a předměty jste studovali. A právě v takové situaci vám pomůže Europass-dodatek k osvědčení.

Jak Europass-dodatek k osvědčení získat?

Informace o Europass-dodatku k osvědčení v případě vaší odborné kvalifikace můžete najít v databázi vaší země nebo se můžete obrátit na vzdělávací instituci, kterou jste absolvovali.

Europass-dodatek k osvědčení – příklady

Odborná kvalifikace + Europass-dodatek k osvědčení = skvělá kombinace při podávání žádosti o pracovní místo nebo přihlášky na kurz v jiné evropské zemi.