europass

Have time for a quick survey?

We want to provide you with the best experience, so your feedback is very valuable to us. All you need to do is answer 5 simple questions

Takes 3 minutes

or

O Europassu

Europass je bezplatný soubor online nástrojů a informací, které vám pomohou s plánováním vašeho vzdělávání a profesní dráhy.

Nejdůvěryhodnější evropský nástroj pro plánování vzdělávání a profesní dráhy.

Europass vám pomůže efektivně prezentovat vaše dovednosti a kvalifikaci ve všech evropských zemích, a to během studia, při nástupu do prvního zaměstnání nebo při hledání nových profesních výzev. Evropská komise tuto službu poskytuje bezplatně ve 30 jazycích.

Posuňte se dál ve vašem vzdělávání nebo profesní dráze

Díky Europassu můžete pokročit ve vašem vzdělávání nebo kariéře:

  • pomůže vám vyhodnotit vaše dosavadní dovednosti a zkušenosti
  • nabídne vám individualizované a důvěryhodné možnosti vzdělávání a pracovní nabídky v celé Evropě
  • za pomoci jeho editovatelných šablon se pro vás stane sestavování životopisu a průvodních dopisů hračkou
  • poskytne vám přesné informaci o práci a vzdělávání v Evropě
  • nabídne vám kontakty na vhodné podpůrné sítě

Evropská komise vám chce prostřednictvím všech těchto nástrojů pomoci využít váš plný potenciál, abyste si mohli hledat v celé Evropě vhodné příležitosti, které odpovídají vašim dovednostem a zkušenostem.

 

Man, smiling and pointing at you

Nástroje podporující vaše další vzdělávání nebo profesní rozvoj

Europass nabízí bezplatné online nástroje, které slouží studentům, pracovníkům a uchazečům o zaměstnání v celé Evropě. Než zašlete přihlášku na kurz nebo do výběrového řízení na novou pozici, vyzkoušejte některý z těchto nástrojů:

Spolehlivé informace o možnostech studia a práce v Evropě

Europass poskytuje spolehlivé informace o studijních možnostech a pracovních příležitostech v různých evropských zemích tím, že poskytuje odkazy na příslušné evropské zdroje a zdroje v jednotlivých zemích. To vám usnadní vyhledávání kurzů, pracovních míst, poradenství a podpory při validaci a uznávání vaší kvalifikace.

Digitální certifikáty Europass

Digitální certifikáty Europass jsou z právního hlediska rovnocenné osvědčením v listinné podobě. Umožňují institucím, aby zdarma vystavovaly digitální nezfalšovatelná osvědčení o kvalifikaci a vzdělání. Využít je můžete k prokázání své kvalifikace v přihlášce na pracovní pozici či na vysokou školu apod. S pomocí Europassu si můžete tyto certifikáty zabezpečeným způsobem uložit a sdílet a ubydou vám starosti s papírovými verzemi vašich osvědčení a diplomů.