Euroga on lihtsam:

01

säästa ja investeerida kindlustundega

Euro on stabiilne valuuta, tänu millele on teie ostud turvalised ning võite ennast laenu võttes ja investeerides kindlalt tunda.

02

reisida

Euro tulekuga kadusid rahavahetuskulud ja -tasud ning reisimine euroala 19 riigis muutus lihtsamaks ja odavamaks.

03

äri ajada

Tänu eurole on ettevõtetel lihtsam, odavam ja turvalisem osta ja müüa kaupu kogu euroalal ning kaubelda ülejäänud maailmaga. Eurodes tehakse peaaegu 40% kogu maailma välismaksetest ning peaaegu pooled ELi eksporditehingutest.

04

sisseoste teha

Tänu eurole on lihtsam ja odavam võrrelda hindu ja teha sisseoste välismaal. Ühisraha aitab hoida ühtset turgu läbipaistva ja konkurentsivõimelisena.

05

töötada, õppida või veeta pensionipõlve välismaal

Euroga on reisi- ja rahaülekande kulud väiksemad, mistõttu on teise riiki töötama, õppima või pensionipõlve veetma minna nüüd lihtsam kui kunagi varem.

Euro arvudes

74 %eurooplastest
GroupCreated with Sketch.

Praegu toetab Euroopa majandus- ja rahaliitu ning selle ühisraha eurot 74% eurooplastest. See on kõigi aegade kõrgeim näitaja.

340miljonit eurooplast
Fill 1Created with Sketch.

Eurot kasutab 340 miljonit eurooplast. Euroga on oma vääringu kas otse või kaudselt sidunud kuuskümmend riiki ja territooriumi, kes esindavad 175 miljonit inimest.

2.VALUUTA
FACTS03Created with Sketch.

Euro on maailmas tähtsuselt teine valuuta, mida kasutatakse rahvusvaheliste maksete tegemisel, laenu andmisel ja võtmisel ning milles hoitakse keskpanga reserve.

Euro teekond

Euro käibeletulekuga 1. jaanuaril 1999. aastal jõudis lõpule pikk teekond, mis oli alguse saanud aastakümneid tagasi, lähtudes lihtsast loogikast: ühise rahaga on ühisturul lihtsam kaubelda.

1960 aastate. lõpus alanud esialgsetest aruteludest majandus- ja rahaliidu loomise üle on euro tänaseks tõusnud maailma tähtsuselt teiseks vääringuks.

Euro: idee, mis areneb

20 kasutusaasta jooksul on eurost saanud tähtsuselt ja usaldusväärsuselt teine vääring maailmas. Rahva toetus eurole suureneb.

Mitu ELi riiki loodavad tulevikus ühisraha kasutusele võtta ning pärast selleks vajalike tingimuste täitmist on nad teretulnud euroalaga ühinema. Euro tulevik, nagu kõik muugi, mis alles ees, ei ole kivisse raiutud.

Kiiresti muutuvas rahvusvahelises keskkonnas saab Euroopa säilitada oma majandusliku jõu ja sotsiaalse turvavõrgu ainult juhul, kui ühtne turg ja ühisraha püsivad tugevana.

SOOVID TEADA ROHKEM?

Nendelt veebisaitidelt leiad kõik eurot puudutavad uudised, üritused ja teabe