EU PROTECTS > Mūsu sabiedrība > Vienlīdzīgi nosacījumi: kā ES uztur godīgu tirdzniecību

“Negodīga konkurence mūsu mazajā pilsētā radītu ekonomikas krīzes draudus.”

Monika Božíková

Elektriskie velosipēdi (e-velosipēdi) ir ātrāks un videi nekaitīgāks transporta veids visu vecumu cilvēkiem. No 2016. gada velosipēdu uzņēmumi visā Eiropā ar grūtībām konkurēja ar e-velosipēdu apjomīgo importu no Ķīnas. Šie e-velosipēdi, kas bija lētāki un lielā daudzumā ieplūda ES tirgū, draudēja likvidēt 90 000 darbvietu Eiropā vien dažu gadu laikā.

Eiropas Komisija, saņēmusi brīdinājumu no Eiropas velosipēdu ražotājiem, izmeklēja eksportu no Ķīnas un nozares situāciju Eiropā. Dažu mēnešu laikā ES izmeklēšanas vienības bija apkopojušas pietiekami daudz pierādījumu tam, ka importētie e-velosipēdi ES tirgū tika pārdoti par negodīgu cenu. Uzziniet vairāk par ES tirdzniecības jomas izmeklētājiem, muitas darbiniekiem un uzņēmumiem, kas panāca, ka Ķīnas e-velosipēdu importētāji ievēro noteikumus.

Skatīties video

Vienlīdzīgi nosacījumi: kā ES uztur godīgu tirdzniecību

Eiropa ir atvērta uzņēmējdarbībai, taču visiem jāspēlē godīgi. ES tirdzniecības noteikumi neļauj importa precēm par mākslīgi pazeminātām cenām pārplūdināt ES tirgu un izspiest Eiropas uzņēmumus no tirgus. Kad Eiropas velosipēdu ražotājiem radās aizdomas, ka pārkāpti daži no šiem noteikumiem, ES tirdzniecības jomas izmeklētāji un muitas darbinieki sāka intensīvi strādāt, lai aizsargātu visas nozares nākotni.

Ritiniet tālāk

EU Protects: Kā ES turpina griezt godīgas tirdzniecības zobratus

Moreno Fioravanti

Itālis, Eiropas Velosipēdu ražotāju asociācija

Beļģija

“Es saņēmu zvanus no velosipēdu uzņēmumiem visā Eiropā. Viņi nevarēja konkurēt ar tādu importēto e-velosipēdu pieplūdumu, kas tika pārdoti par šķietami negodīgām cenām.”

“Elektriskie velosipēdi ir populāri un patīk visiem. Taču šis izgudrojums nenozīmē neko, ja netiek ievēroti godīgas tirdzniecības noteikumi. Ja mēs nebūtu iesaistījuši ES tirdzniecības jomas izmeklētājus, šodien Eiropas
e-velosipēdu nozare nepastāvētu.”

“Mēs brīdinājām Eiropas Komisiju, ka jāsargā mūsu nozares 800 mazie uzņēmumi un 90 000 darbvietas.”

 - Moreno Fioravanti

Michał Struk

Polis, Tirdzniecības dienests, Eiropas Komisija

Beļģija

“Eiropas Velosipēdu ražotāju asociācija lūdza mūs izmeklēt e-velosipēdu importa iespējamo dempingu ES tirgū.Mana komanda apmeklēja piecus
e-velosipēdu ražotājus Eiropā, lai pārbaudītu, vai to sūdzības par negodīgu konkurenci bija pamatotas. Mēs arī apmeklējām piecus Ķīnas e-velosipēdu importētājus Eiropā, lai redzētu, kā mūsu īstenotie pasākumi ietekmētu to darbību.”

“Pēc gadu ilga darba mums bija pietiekami daudz pierādījumu tam, ka Eiropas velosipēdu ražotāju tirgus daļa bija samazinājusies. Bet mūsu izmeklēšana saistībā ar e-velosipēdu negodīgu tirdzniecību neapstājās.”

“Mēs apstiprinājām negatīvo ietekmi uz Eiropas velosipēdu nozari. Taču mums bija jāuzzina vairāk par iemesliem.”

 - Michał Struk

Arto Leppilahti

Soms, Tirdzniecības dienests, Eiropas Komisija

Beļģija

“Kamēr mūsu kolēģi veica izmeklēšanu Eiropā, mums bija tikai daži mēneši, lai apmeklētu vairākus e-velosipēdu ražotājus Ķīnā, kā arī e-velosipēdu motoru piegādātāju. Mēs uzzinājām, ka šie uzņēmumi saņēma atbalstu no Ķīnas valdības lētu aizdevumu un velosipēdu rezerves daļu veidā, kā arī zemi, kur būvēt rūpnīcas un paplašināt darbību eksporta vajadzībām. Tas izskaidroja, kā šos e-velosipēdus varēja pārdot par cenu, kas ir daudzreiz mazāka nekā ES cena.”

“Lai pienācīgi veiktu darbu, mums bija jāizmeklē Ķīnas uzņēmumu darbības un jāpēta Ķīnas ekonomikas un tirdzniecības iestāžu loma. Atgriezušies Briselē, balstoties uz visiem Eiropā un Ķīnā iegūtajiem pierādījumiem, mēs nolēmām šim e-velosipēdu importam piemērot īpašus nodokļus. Tas palīdzēja atjaunot godīgu tirdzniecību ES.”

“Mēs gādājam, lai ES tirdzniecības noteikumi tiktu ievēroti. Mēs nepieļausim, ka negodīgas cenas maina spēku samēru.”

 - Arto Leppilahti

Oliver Christ

Muita, Hamburgas osta

Vācija

“Mēs veicam līdz 500 pārbaudēm dienā. Ja kāds deklarē, piemēram,
e-velosipēdu konteineru, mēs veicam kontrolpārbaudi, izmantojot elektronisku datubāzi. Mēs pārliecināmies, ka tie atbilst ES tirdzniecības noteikumiem vai — pretējā gadījumā — ka tiek veikti antidempinga maksājumi.”

“Mēs sastopamies ar dažādiem uzņēmumiem un produktiem. Gadu gaitā esmu iemācījies atpazīt un apturēt importu, kas pārkāpj noteikumus un apdraud Eiropas tirgu.”

“Pēc tam, kad tirdzniecības izmeklēšana ir veiksmīgi pabeigta, mēs pārliecināmies, ka tiek samaksātas papildu importa nodevas.”

 - Oliver Christ

Monika Božíková

Velosipēdu uzņēmums Kenzel

Slovākija

“Kad mēs ar brāli augām, mums vienmēr bija velosipēdi. Līdz šai dienai esam ģimenes uzņēmums un sadarbojamies ar piegādātājiem no Eiropas un ārpus tās.”

“Mēs nodarbinām 80 cilvēku un nesen esam veikuši ieguldījumus jaunā ražotnē. Bet mēs nespējām konkurēt ar importa negodīgajām cenām. ES tirdzniecības noteikumi sargā mūsu nākotni un ļauj mūsu kopienai attīstīties.”

“Eiropa ir ļāvusi paust savu viedokli tādiem maziem uzņēmumiem kā manējais, tādējādi spēlējot ļoti svarīgu lomu. Kad mēs apvienojam spēkus, varam veiksmīgāk aizsargāt savu nozari.”

 - Monika Božíková

Vai zinājāt?

Pedāli grīdā

Elektriskie velosipēdi (e-velosipēdi) ir pieejami dažādos izmēros un dizainos, un to elektriskās sistēmas, kas darbināmas ar akumulatoru, palīdz braukt pret kalnu vai pa negludu segumu. Jaunāki modeļi var pat sazināties ar citiem transportlīdzekļiem, brīdinot transportlīdzekļus, kad tie ir pārāk tuvu.

E-fektivitāte

E-velosipēdu ražotāji Eiropā lepojas, ka tiem izdevies samazināt oglekļa pēdu. Ja visus e-velosipēdus, kas tiek pārdoti ES, importētu no Ķīnas, CO2 un citas bīstamas emisijas varētu palielināties par 2 miljoniem tonnu.

800

To inovatīvo Eiropas MVU skaits, kas veido Eiropas velosipēdu ražošanas nozari, kurā nodarbināti aptuveni 90 000 darbinieku.

1 miljons

Eiropas ražotāju izgatavoto e-velosipēdu skaits gadā.

Elektriskie pakalpojumi

ES finansēts projekts Pro E-Bike veicina elektrisko velosipēdu un motorolleru izmantošanu sabiedrībā kā pievilcīgu alternatīvu tradicionālajiem (ar fosilo kurināmo darbināmajiem) transportlīdzekļiem. Projekts tiek īstenots Itālijā, Zviedrijā, Horvātijā, Spānijā, Nīderlandē, Portugālē un citās valstīs.

IEPAZĪSTIET CITAS PAŠAIZLIEDZĪGĀS PERSONAS, KURAS VEICINA SOLIDARITĀTI EIROPĀ!

Šīs personas, iespējams, dzīvo jums līdzās.

Ar Eiropas Savienības atbalstu darbojas tīkls, kurā pašaizliedzīgas personas sadarbojas, lai palīdzētu iedzīvotājiem pārvarēt tādas sociālās problēmas kā nabadzība, kaitīga komercprakse, atlaišana u. c. Uzziniet, kā ES atbalsta vietējos varoņus — sociālos darbiniekus, ugunsdzēsējus, tirdzniecības ekspertus, policijas detektīvus u. c. — jūsu valstī.