EU PROTECTS > Mūsu drošība

Mūsu drošība

Mūsdienu pasaule mēdz būt bīstama. Lai pienācīgi aizsargātos pret datorpirātiem, teroristiem, krāpniekiem un zagļiem, ir nepieciešama apņēmība, sadarbība un daudz smaga darba. Tā ir cīņa, ko mēs nevaram uzvarēt vienatnē. 

Ar Eiropas Savienības atbalstu dažādu valstu policija un muitas ierēdņi var apmainīties ar informāciju un sadarboties pārrobežu līmenī, lai veiksmīgāk risinātu šos jautājumus. Lasiet stāstus par ikdienas varoņiem, kuri ar ES atbalstu ir palīdzējuši apturēt noziedzīgus grupējumus, izjaukt teroristu plānus un nosargāt robežas, tādējādi padarot Eiropu par drošāku dzīves vietu.  

Fighting euro counterfeiters

“It’s a relief to know that businesses like mine aren’t alone in the fight against counterfeiters.”

Florian Spietz

Out of print: How the EU is putting an end to counterfeit currency

It’s a game of cat-and-mouse: as soon as new security features are added to euro banknotes or coins, criminals try to copy them. The EU is helping national authorities stay ahead of the game. In 2014, Romanian and Italian police were closing in on a network of money forgers. Sharing information across borders disrupted a criminal operation, preventing millions of fake euros from entering the European market and damaging ordinary businesses.

Learn more
Ransomware

“All of a sudden, I couldn’t access my documents, pictures or music. I was locked out of all my computer files!”

Sebastian Nicolau

Cracking the code: How the EU protects our computers from cybercriminals

Spam, unwanted software downloads, viruses – cybercriminals do not even have to be in the same place as their victims to inflict long-lasting damage. Learn about the EU agency that helped Romanian and Dutch police catch up with a network of cybercriminals. Coupled with an anti-ransomware website, the EU is sending a strong warning to criminals who try to hijack our computers in exchange for money.

Learn more
Kibernoziedzība

“Ja citi vecāki nonāk šādā situācijā, viņiem vajadzētu nekavējoties sazināties ar savas valsts Drošāka interneta centru.”

Carmen

Droša sērfošana: kā ES mūs aizsargā tiešsaistē

Mācības, spēles, iepirkšanās, sarunas, sērfošana, kopīgošana, patikas vai mīlestības izrādīšana: internets ir mūsdienu dzīves centrā. Taču internetā var uzglūnēt dažādas briesmas: iebiedētāji, apsmējēji, troļļi, krāpnieki, pedofili un hakeri apdraud neinformētus lietotājus. Tāpēc ES ir izstrādājusi aizsardzības tīklu, kas piedāvā palīdzību un padomus, lai kļūtu par labāk informētu sērfotāju neatkarīgi no vecuma.

Uzzināt vairāk
Meklēšana un glābšana

“Tā bija diena, kas sākās labi un beidzās slikti. Taču bez satelītu tehnoloģijas un glābšanas komandām viss varēja beigties vēl krietni ļaunāk.”

Žozē Diass (José Dias)

Atrast adatu siena kaudzē: kā ES izmanto satelītus, lai glābtu cilvēku dzīvību

ES globālās satelītnavigācijas sistēmas ātrums un precizitāte ārkārtas situācijās var ietaupīt dārgo laiku. Kad pie Portugāles krastiem grima beļģu jahta, komandas Portugālē, Beļģijā un Marokā tās uziešanai un glābšanas misijas sagatavošanai izmantoja ES satelītus. 

Uzzināt vairāk
Land border protection

“At the border, time is always against us. We have to act fast, work together and use the limited information we have to make split-second decisions.”

Piotr Wiciejowski

Guarding the gateway: How the EU helps secure Europe’s land borders

At any border crossing into Europe, officers need to be able to act fast and rely on each other to detect fake passports, seize stolen cars and prevent criminal activity. Follow the EU border officers helping their Polish colleagues patrol the crossings between Poland and Ukraine, keeping citizens safe and criminals in retreat.

Learn more
Gaisa satiksmes drošība

“Kad uzzināju, ka notikusi aviokatastrofa, domāju: “Ak, Dievs! Ak, Dievs!””

Dorotija Sofokleja

Lidot bez bailēm: kā ES gādā par mūsu drošību lidojumu laikā

Eiropas gaisa telpa ir viena no noslogotākajām visā pasaulē. Tā ir arī viena no drošākajām. Sākot no lidostas peroniem un beidzot ar gaisa satiksmes kontroles telpu, ES veic pasākumus, kuru mērķis ir novērst nedrošu aviokompāniju lidojumus Eiropā un pasažieru apdraudējumu.

Uzzināt vairāk
Drošība uz robežām

“Migrantu krīze ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar kuriem mēs esam saskārušies pēdējos gados.”

Antonis Kelaiditis

Cilvēks nav vientuļa sala: kā ES aģentūra palīdz aizsargāt robežas

Kad migranti sāka ierasties Grieķijā Lesbas salas krastos, vietējie darīja visu, ko varēja, lai glābtu dzīvības un sniegtu patvērumu. Tomēr vietējās robežkontroles amatpersonas un policija drīz vien vairs nespēja tikt galā ar milzīgo atbraucēju skaitu. Tagad ES robežapsardzes aģentūra un Grieķijas krasta apsardze sadarbojas, lai salas iedzīvotāji atkal varētu justies drošībā.

Uzzināt vairāk
Ekstrēmisms

“Kā lielākā daļa cilvēku, par radikalizāciju biju dzirdējusi tikai televīzijā. Taču 2017. gada 22. maijā viss mainījās.”

Faidžena Mureja (Figen Murray)

No izpratnes līdz novēršanai: kā ES apkaro radikalizāciju visā Eiropā

Radikalizācija un ekstrēmi uzskati ir pastāvējuši vienmēr, taču jaunās tehnoloģijas un pieaugošā sabiedrības polarizācija padara tos par īpaši aktuālu apdraudējumu — īpaši jauniešu vidū. Izlasiet stāstu par divām mātēm un viņu personisko pieredzi, kas lika iesaistīties cīņā pret radikalizāciju, kā arī Eiropas mēroga tīklu, kas deva viņām jaunu iespēju dalīties savos stāstos un apvienot spēkus ar citiem aktīvistiem šajā jomā.

Uzzināt vairāk

Vai zinājāt?

50 %

visu atsevišķās dalībvalstīs pastrādāto noziegumu ir kibernoziegumi.

37 %

Par tik 2017. gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājies identificēto to trešo valstu pilsoņu skaits, kuri nelikumīgi uzturas ES.

910

Tik daudz potenciālo cilvēku tirdzniecības upuru tika identificēti 2017. gadā nedēļu ilgā operācijā, kas aptvēra vairāk nekā 4000 vietas 22 ES valstīs.

3000

profesionāļi no visas Eiropas sadarbojas ar ES Radikalizācijas izpratnes tīklu, kura mērķis ir apturēt vardarbīga ekstrēmisma cēloņus, apmainoties ar zināšanām un pieredzi.

230 MILJONUS EIRO

vērtas zāles, kas paredzētas neatbilstošiem mērķiem, un dopinga vielas tika konfiscētas 2017. gada decembrī. Tā bija līdz šim lielākā šāda veida narkotiku tirdzniecības apkarošanas operācija, kuras rezultātā tika arestētas 111 personas.

VAI PAZĪSTAT KĀDUS VIETĒJOS VAROŅUS?

Visticamāk, atbilde ir apstiprinoša. Katrā ES nostūrī ir savi vietējie varoņi, un viņi visi nepaguruši strādā, lai garantētu mūsu drošību. Lasiet stāstus par varoņiem jūsu tuvumā.