EU PROTECTS > Mūsų saugumas

Mūsų saugumas

Šiandienis pasaulis gali būti pavojinga vieta. Tinkama apsauga nuo įsilaužėlių, teroristų, sukčiautojų ir vagių reikalauja atsidavimo, bendradarbiavimo ir daugybės sunkaus darbo. Tai kova, kurios vieni laimėti negalime. 

Skaitykite istorijas apie kasdien pasiaukojamai dirbančius paprastus žmones, kurie, pasinaudodami ES pagalba, padėjo sučiupti gaujas, sužlugdyti teroristų sąmokslus ir apsaugoti mūsų sienas, kad Europoje gyventi būtų saugiau.

Kibernetiniai nusikaltimai

„Jei kurie nors kiti tėvai atsidurtų panašioje padėtyje, jie turėtų nedelsdami kreiptis į nacionalinį Saugesnio interneto centrą“.

Carmen

Saugus naršymas internete. Kaip ES mus saugo internete

Internete galima mokytis, žaisti, apsipirkti, plepėti, naršyti, dalytis informacija, pamėgti arba labai mėgti įvairius dalykus – internetas užima svarbią mūsų gyvenimo dalį. Tačiau internete mūsų tyko ir pavojai – nepatyrusiems vartotojams grėsmę kelia priekabiautojai, troliai, sukčiai, piktavaliai viliotojai ir programišiai. Dėl to ES sukūrė apsaugos tinklą, padedantį ir patariantį, kaip, nepriklausomai nuo amžiaus, internete naršyti protingiau.

Daugiau informacijos
Paieška ir gelbėjimas

„Tai buvo gerai prasidėjusi, Tačiau, be palydovų technologijos ir gelbėjimo komandų, ji galėjo baigtis kur kas blogiau.“

José Dias

Adata šieno kupetoje. Kaip ES, naudodama palydovus, gelbsti gyvybes?

Įvykus nelaimei, ES pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos greitis ir tikslumas gali sutaupyti brangaus laiko. Belgijos jachtai skęstant prie Portugalijos pakrantės, gelbėtojų komandos iš Portugalijos, Belgijos ir Maroko pasikliovė ES palydovais ir nustatė tikslią valties buvimo vietą bei pasiruošė gelbėjimo operacijai. 

Sužinokite daugiau
Organizuotas nusikalstamumas

„Tai buvo vienas didžiausių prekybos žmonėmis bylų pastaraisiais metais.“

Inspector David Diego Monserrat

Padėkime ištrūkti iš užburto rato. Kaip Europai pavyko išardyti prekybos žmonėmis tinklą

Nacionalinės valdžios institucijos turėjo veikti greitai, kai buvo atskleista smurtinės prekybos žmonėmis organizacija. Jaunos moterys, pagrobtos iš savo namų Bulgarijoje, buvo verčiamos užsiimti prostitucija Ispanijoje. Per vieną savaitę areštuoti 34 gaujos nariai ir išlaisvinta 13 jaunų moterų. Ši operacija pavyko, nes Europa veikė išvien.

Skaitykite istoriją
Sienų apsauga

„Migrantų krizė yra vienas didžiausių iššūkių, kurį patyrėme per pastaruosius metus“.

Antonis Kelaiditis

Nė vienas žmogus nėra sala. Kaip ES agentūra padeda apsaugoti sienas

Kai migrantai pradėjo plūsti į Graikijos Lesbo salos pakrantę, vietos gyventojai visomis išgalėmis stengėsi gelbėti jų gyvybes ir suteikti pastogę. Tačiau vietos pasienio kontrolės pareigūnai ir policija netrukus buvo nebepajėgūs suvaldyti tokio atvykėlių srauto. Šiandien ES sienų apsaugos agentūra ir Graikijos pakrančių apsaugos tarnyba drauge stengiasi užtikrinti salos bendruomenės saugą ir saugumą.

Daugiau informacijos
Ekstremizmas

„Kaip daugeliui žmonių radikalizacija man tebuvo televizijoje aptarinėjama tema. Tačiau 2017 m. gegužės 22 d. viskas pasikeitė.“

Figen Murray

Nuo informuotumo iki prevencijos: kaip ES kovoja su radikalizacija visoje Europoje

Radikalizacija ir ekstremalios pažiūros visada egzistavo, tačiau dėl naujų technologijų ir didėjančio visuomenės susiskaldymo jie tampa itin klastinga grėsme, ypač jaunimui. Susipažinkite su dviem motinomis, jų asmeniniais įvykiais, kurie paskatino jas imtis antiradikalizacijos veiklos, ir visoje ES veikiančiu tinklu, kuris suteikė joms galimybę pasidalyti savo istorijomis bei suvienyti jėgas su kitais šios srities specialistais.

Sužinokite daugiau
Organizuotas nusikalstamumas

„Organizuoti nusikaltėliai negali išvengti bausmės.“

Roberto Verdugo

Jungtiniai tyrimai. Kaip ES kovoja su organizuotu nusikalstamumu

Italija atskleidė sudėtingą narkotikų prekeivių tinklą, bet neteisėta tinklo veika išsiplėtė už Italijos teritorijos ir jurisdikcijos ribų. Prieš imantis veiksmų, nacionalinėms valdžios institucijoms reikėjo ES paramos.

Sužinokite daugiau

Ar žinojote?

50 %

iš visų nusikaltimų, padarytų valstybėse narėse, yra kibernetiniai nusikaltimai.

975

asmenys 2017 m. suimti už su terorizmu susijusius nusikaltimus ES.

37 %

palyginti su ankstesniais metais, 2017 m. nustatyta mažiau nelegaliai ES esančių ne ES piliečių.

910

galimų prekybos žmonėmis aukų, nustatytų per savaitę trukusią operaciją, kuri vyko daugiau nei 4 000 vietų 22 ES šalyse.

3 000

profesionalų iš visos Europos, dirbančių su ES Informacijos apie radikalizaciją tinklu, kurio tikslas – pašalinti smurtinio ekstremizmo priežastis, dalijantis žiniomis ir patirtimi.

230 MLN. EUR

vertės netinkamai naudotų vaistų ir dopingo medžiagų buvo konfiskuota 2017 m. gruodžio mėn. per didžiausią kovos su narkotikų prekyba operaciją, per kurią suimta iš viso 111 asmenų.

AR PAŽĮSTATE VIETINIŲ HEROJŲ?

Atsakymas – tikriausiai taip. Kiekviename ES kampelyje yra savų vietinių herojų, visi jie nepailstamai stengiasi mus apsaugoti. Skaitykite istorijas apie šalia jūsų gyvenančius herojus.