EU PROTECTS > Meie turvalisus

Meie turvalisus

Tänapäeva maailm võib olla ohtlik koht. Nõuetekohane kaitse häkkerite, terroristide, petturite ja varaste eest nõuab pühendumist, koostööd ning palju vaeva. See on võitlus, mida me üksinda ei võida. 

Tänu ELile saavad eri riikide politsei- ja tolliametnikud jagada teavet ning teha koostööd piiriüleselt, et neid probleeme paremini lahendada. Lugege lugusid tavainimestest kangelastest, kes on ELi toel aidanud hävitada rühmitusi, nurjata terroristide plaane ja hoida meie piirid turvalised, et muuta Euroopa veelgi turvalisemaks kohaks, kus elada.  

Fighting euro counterfeiters

“It’s a relief to know that businesses like mine aren’t alone in the fight against counterfeiters.”

Florian Spietz

Out of print: How the EU is putting an end to counterfeit currency

It’s a game of cat-and-mouse: as soon as new security features are added to euro banknotes or coins, criminals try to copy them. The EU is helping national authorities stay ahead of the game. In 2014, Romanian and Italian police were closing in on a network of money forgers. Sharing information across borders disrupted a criminal operation, preventing millions of fake euros from entering the European market and damaging ordinary businesses.

Learn more
Ransomware

“All of a sudden, I couldn’t access my documents, pictures or music. I was locked out of all my computer files!”

Sebastian Nicolau

Cracking the code: How the EU protects our computers from cybercriminals

Spam, unwanted software downloads, viruses – cybercriminals do not even have to be in the same place as their victims to inflict long-lasting damage. Learn about the EU agency that helped Romanian and Dutch police catch up with a network of cybercriminals. Coupled with an anti-ransomware website, the EU is sending a strong warning to criminals who try to hijack our computers in exchange for money.

Learn more
Küberkuritegevus

„Kui mõni teine lapsevanem sellesse olukorda satub, peaks ta kohe pöörduma oma riigi turvalisema interneti keskuse poole.”

Carmen

Interneti turvaline kasutamine: kuidas kaitseb EL meid veebikeskkonnas

Õpi, mängi, osta, suhtle, sirvi, jaga, laigi või märgi südamega, et miski väga meeldib – internet on tänapäeva elu lahutamatu osa. Kuid internetis varitsevad pahaaimamatuid kasutajaid ka erinevad ohud: kiusajad, trollid, petturid, pedofiilid ja häkkerid. Seetõttu on EL välja töötanud kaitsva võrgustiku, mis pakub abi ja nõu, kuidas saada oma vanusest hoolimata arukamaks internetikasutajaks.

Lugege rohkem
Otsing ja päästetegevus

„See päev algas hästi ja lõppes halvasti. Kuid ilma satelliittehnoloogia ja päästemeeskondadeta oleks kõik võinud palju halvemini minna.“

José Dias

Nõela otsimine heinakuhjast: kuidas EL elude päästmiseks satelliite kasutab

Hädaolukordades säästab ELi globaalse satelliitnavigatsioonisüsteemi kiirus ja täpsus kallist aega. Kui Belgia jaht Portugali vetes uppus, tuginesid Portugali, Belgia ja Maroko päästemeeskonnad paadi asukoha kindlakstegemisel ja päästemissiooni ettevalmistamisel ELi satelliitidele. 

Lisateave
Land border protection

“At the border, time is always against us. We have to act fast, work together and use the limited information we have to make split-second decisions.”

Piotr Wiciejowski

Guarding the gateway: How the EU helps secure Europe’s land borders

At any border crossing into Europe, officers need to be able to act fast and rely on each other to detect fake passports, seize stolen cars and prevent criminal activity. Follow the EU border officers helping their Polish colleagues patrol the crossings between Poland and Ukraine, keeping citizens safe and criminals in retreat.

Learn more
Air safety

"When I heard there was a plane crash I thought, Oh my God, Oh my God."

Dorothy Sophocleous

Flying without fear: How the EU keeps us safe when we fly

European skies are among the busiest in the world. They are also among the safest. From the airport tarmac to the air traffic control room, the EU is taking steps to prevent unsafe airlines from flying anywhere in Europe and putting passengers in danger.

Learn more
Julgeolek piiridel

„Sisserändajate kriis on üks suuremaid katsumusi, millega oleme viimastel aastatel kokku puutunud.”

Antonis Kelaiditis

Ükski inimene ei ole saar: kuidas EL aitab kaitsta piire

Kui sisserändajad hakkasid saabuma Kreekasse Lesbose saarele, andsid sealsed elanikud oma parima, et päästa elusid ja pakkuda peavarju. Kuid kohalikud piirivalveametnikud ja politsei olid saabujate suure arvu tõttu peagi raskustes. Praegu teevad Euroopa Piiri- ja Rannikuvalve Amet ning Kreeka rannikuvalve koostööd, et taastada saare elanike jaoks ohutu ja turvaline keskkond.

Lugege rohkem
Äärmuslikkus

„Nagu enamiku inimeste jaoks, oli käremeelsus minu jaoks midagi, mida nähakse telerist, kuid 22. mai 2017 muutis kõik.“

Figen Murray

Teadlikkusest ennetuseni: kuidas Euroopa Liit võitleb radikaliseerumise vastu kogu Euroopas

Käremeelsus ja äärmuslikud vaated on alati olemas olnud, kuid uued tehnoloogiad ja ühiskonna kasvav polariseerumine muudavad need just noorte inimeste jaoks eriti salakavalateks ohtudeks. Järgnege kahele emale, nende isiklikele sündmustele, mis tõid nad käremeelsuse vastase töö juurde, ja kogu ELi hõlmavale võrgustikule, mis on andnud neile uue platvormi oma lugude jagamiseks ja jõudude ühendamiseks teiste valdkonna ekspertidega.

Lisateave

Kas teadsite?

50%

kõigist liikmesriikides toimepandud kuritegudest on küberkuriteod.

975

isikut arreteeriti ELis 2017. aastal terrorismiga seotud kuritegude tõttu.

37%

võrra vähem illegaalselt ELis viibivaid mitte-ELi kodanikke leiti 2017. aastal võrreldes eelmise aastaga.

910

võimalikke inimkaubanduse ohvreid tuvastati 2017. aastal nädalapikkuse uurimise käigus, mis hõlmas 22 ELi liikmesriiki ja enam kui 4000 asukohta.

3000

spetsialisti üle kogu Euroopa teevad koostööd ELi radikaliseerumisalase teadlikkuse võrgustikuga, mille eesmärk on teadmiste ja kogemuste jagamise teel likvideerida vägivaldse äärmusluse algpõhjused.

230 MILJONI EURO

väärtuses väärkasutatud ravimeid ja dopinguaineid konfiskeeriti 2017. aasta detsembris toimunud suurima narkootikumidevastase operatsiooni käigus. Kokku arreteeriti 111 isikut.

KAS TUNNETE MÕNDA KANGELAST?

Vastus on ilmselt „jah“. Igas ELi nurgas leidub oma kangelasi. Kõik nad töötavad väsimatult meie ohutuse nimel. Lugege oma piirkonna kangelastest.