EU PROTECTS > Mūsų aplinka

Mūsų aplinka

Išsaugoti aplinką ateities kartoms yra vienas iš didžiausių mūsų laikų iššūkių. Nykstančių augalų ir gyvūnų rūšių skaičius vis auga, pramonės išmetamos dujos teršia orą, kuriuo kvėpuojame, ir vis daugiau plastiko patenka į jūras. Norėdama pakeisti įvykių kryptį ir išsaugoti gamtą rytojui, Europa imasi veiksmų jau šiandien.

Žmonės iš visos ES vieningai padeda mūsų aplinkai. Jie gerina mūsų jūrų būklę ir teikia pagalbą vieni kitiems kilus miškų gaisrams. Susipažinkite su Europos aplinkosaugos didvyriais ir sužinokite, kaip ES jiems padeda dirbti kartu.

Taršos mažinimas

„Naudodamiesi ES lėšomis keičiame senus, taršius anglimis kūrenamus šildytuvus naujais ir tobulesniais šildymo katilais“.

Grzegorz Horwacik

Deganti problema. Kaip Lenkijoje ES padeda mažinti mirtiną oro taršą

ES skiria finansavimą pietų Lenkijai, kad būtų pakeista daugiau kaip 500 000 anglimis kūrenamų taršių buitinių krosnelių. Nauji šildymo katilai, iš kurių išmetama mažiau smogą sudarančių teršalų, yra vienas iš pavyzdžių, kaip ES padeda gerinti oro kokybę visoje Europoje.

Daugiau informacijos
Gamtos išsaugojimas

„Mokydamiesi apie upės gyvūniją ir augmeniją mano moksleiviai geriau pasiruošia rūpintis planeta dabartinėms ir būsimoms kartoms.“

Julie Himmelbauer

Eršketų išsaugojimas: kaip ES saugoma gamta ir padedama Dunojaus regiono gyventojams

Pastaruosius 50 metų eršketų populiacija Dunojaus upėje mažėja. Jei netektume šios senovinės žuvies, tai turėtų rimtų pasekmių upės būklei ir Dunojaus regione žvejyba besiverčiančioms bendruomenėms. Sužinokite apie pasiaukojamai dirbančius paprastus žmones, siekiančius apsaugoti eršketų buveines, gyvūnus ir nuo jų priklausančias bendruomenes.

 

Sužinokite daugiau
Gamtos pasaulio išsaugojimas

„Jūrų vėžliai yra labai svarbūs sveikoms jūrų ekosistemoms, nuo kurių mes visi priklausome, todėl būtina išsaugoti šią nykstančią rūšį.“

ANDREAS DEMETROPOULOS

Jūrų vėžlių apsauginis tinklas. Kaip ES padeda apsaugoti mūsų jūrų ekosistemas

Jūrų vėžliai Žemėje gyvena maždaug 100 milijonų metų ir yra gyvybiškai svarbūs jūroms. ES remia mokslininkų vykdomą vėžlių judėjimo stebėjimą visame žemyne, kad apsaugotų šiuos jūrų gyvūnus, kuriems gresia vis didesnis pavojus.

Sužinokite daugiau

Ar žinojote?

25 %

Europos gyvūnų rūšių gresia išnykimas

18 %

viso ES sausumos ploto ES jūrų teritorijos yra saugoma pagal programą „Natura 2000“, kurios tikslas – ilguoju laikotarpiu išsaugoti gyvūnus, kuriems Europoje gresia pavojus, ir jų buveines

410 MLRD. EUR.

Bendri nuostoliai dėl gamtos nelaimių, 1980–2016 m. sukeltų ES šalyse narėse ekstremalaus oro ir klimato, pvz., sausrų, audrų, potvynių ir karščių

90 %

nuo 1990 m. iki 2016 m. sumažėjęs ES išskiriamo sieros oksido kiekis

70 %

visų pakavimo atliekų ES turėtų būti perdirbama

85 %

visų ES maudymosi vietų vandens kokybė yra puiki

KAS SAUGO MANO VIETOS APLINKĄ?

Jei norime išsaugoti savo natūralią aplinką, turime prisidėti kiekvienas. Tačiau ar žinojote, kad jūsų šalies gyventojai vaidina esminį vaidmenį saugant ateities Europą?