Nasze środowisko

Jakiego świata chcesz dla swoich dzieci?

Nasze działania mają znaczący wpływ na planetę. UE nadaje jednak tempo międzynarodowym działaniom, których celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ochrona zagrożonych gatunków, lasów i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i wody. Wszyscy możemy przyczynić się do ochrony przyrody, ale UE podejmuje realne działania, aby wspierać lokalnych bohaterów walczących o nasze środowisko. Poznaj ludzi, którzy chronią Europę przed zagrożeniami dnia dzisiejszego i przyszłości. 

Ochrona świata naturalnego

Ochrona jesiotra: Jak UE chroni naturę i wspiera lokalne społeczności w regionie Dunaju

Od 50 lat liczebność jesiotra w Dunaju regularnie się zmniejsza. Wyginięcie tego pradawnego gatunku ryb miałoby poważne konsekwencje tak dla kondycji rzeki, jak i dla żyjących wzdłuż jej brzegów społeczności. Dowiedz się więcej o lokalnych bohaterach chroniących naturalne środowisko jesiotra, od którego zależy przyszłość zwierząt i społeczności.

Dowiedz się więcej

Nasze społeczeństwo

Jak chronić społeczności, w których żyjemy?

Wspieranie dynamicznie działających firm lokalnych, ochrona naszych oszczędności, pilnowanie, aby duże przedsiębiorstwa płaciły podatki oraz walka z innymi negatywnymi skutkami globalizacji – dowiedz się, jak UE ułatwia lokalnym bohaterom ochronę tego, co dla Ciebie najważniejsze.

Walka z ubóstwem

Budowanie fundamentów: Jak UE pomaga w wychodzeniu z ubóstwa

Bezrobocie, niedożywienie, bezdomność – ubóstwo w swych różnych aspektach dotyka wielu rodzin we wszystkich pokoleniach. UE lokalnie wspiera służby krajowe, pracowników socjalnych i wolontariuszy w walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym w całej Europie.

Poznaj historię

BOHATEROWIE Z SĄSIEDZTWA

Czy wiesz, kim są lokalni bohaterowie w Twojej okolicy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z olbrzymiej pracy tych ludzi – są przecież takimi samymi członkami społeczeństwa jak inni. Pełnią oni jednak kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wokół nas.
  
Są lokalnymi bohaterami, dzięki którym możemy żyć bezpiecznie i spokojnie.