Nasze środowisko

Jakiego świata chcesz dla swoich dzieci?

Nasze działania mają znaczący wpływ na planetę. UE nadaje jednak tempo międzynarodowym działaniom, których celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, ochrona zagrożonych gatunków, lasów i ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i wody. Wszyscy możemy przyczynić się do ochrony przyrody, ale UE podejmuje realne działania, aby wspierać lokalnych bohaterów walczących o nasze środowisko. Poznaj ludzi, którzy chronią Europę przed zagrożeniami dnia dzisiejszego i przyszłości. 

Odpady morskie

Przeciw fali śmieci: UE wspiera walkę z odpadami plastikowymi

Plastikowe torby, butelki, zabawki, pojemniki – jeśli nie wyrzuci się ich z powrotem na ląd lub nie wyłowi w sieciach rybackich, plastik będzie stopniowo rozkładać się w wodzie, zostanie zjedzony przez ryby, a w końcu znajdzie się w spożywanej przez nas żywności. Poznaj rybaków, przedsiębiorstwa i naukowców, którzy wspólnymi siłami starają się ograniczyć odpady morskie u źródła i w ten sposób ochronić przyszłe pokolenia.

Dowiedz się więcej

BOHATEROWIE Z SĄSIEDZTWA

Czy wiesz, kim są lokalni bohaterowie w Twojej okolicy?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z olbrzymiej pracy tych ludzi – są przecież takimi samymi członkami społeczeństwa jak inni. Odgrywają oni jednak kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wokół nas.
  
Są lokalnymi bohaterami, dzięki którym możemy żyć bezpiecznie i spokojnie.