Mūsu vide

Kādu pasauli jūs vēlaties radīt saviem bērniem?

Mūsu rīcība atstājusi nopietnas sekas uz mūsu planētu. Taču ES rāda citām valstīm piemēru, kā reaģēt uz klimata izmaiņām, aizsargāt apdraudētas sugas, glābt mežus un mazināt gaisa un ūdens piesārņojumu. Mēs visi varam piedalīties apkārtējās vides aizsardzībā, taču ES veic reālus pasākumus, lai atbalstītu ikdienas varoņus, kuri cīnās par mūsu vides saglabāšanu. Iepazīstiet varoņus, kuri sargā eiropiešus no šodienas draudiem un rītdienas riskiem. 

Aizsardzība pret katastrofām

Pārciest vētru: kā ES palīdzēja Īrijai cīņā pret plūdiem

2015.–2016. gada ziemā Īrija piedzīvoja pēdējo desmitgažu lielākos plūdus. Valsti piemeklēja spēcīgs lietus, un vienlaikus valsts rietumos, dienvidos un centrālajā daļā plosījās spēcīgas vētras. Uzziniet, kā ES agrīnās brīdināšanas un novērošanas dienesti palīdzēja Īrijai tikt galā ar milzīgiem plūdiem un garantēt cilvēku drošību.

Uzzināt vairāk

Mūsu sabiedrība

Kā mēs varam pasargāt mūsu veidotās kopienas?

Atklājiet, kā ar ES palīdzību ikdienas varoņi sargā mums vissvarīgākās lietas — atbalsta cītīgi strādājošus uzņēmumus jūsu tuvumā un uzrauga jūsu dzīves ietaupījumus, seko, lai lielie uzņēmumi maksātu taisnīgu nodokļu daļu, un cīnās ar citiem negatīviem globalizācijas ietekmes veidiem.

Nabadzības apkarošana

Izrauties no enerģētiskās nabadzības: kā ES nodrošina, ka ģimenes var dzīvot siltumā

Visā Eiropas Savienībā enerģijas izmaksas sagādā grūtības daudzām ģimenēm. Daļai iedzīvotāju nepietiek līdzekļu mājokļa pietiekamai sasildīšanai, un tas savukārt ietekmē viņu veselību, labsajūtu un spēju strādāt. ES finansē projektus, kas palīdz cīnīties pret enerģētisko nabadzību — piemērs no Lietuvas.

Izpētiet stāstu

VAROŅI KAIMIŅOS

Vai pazīstat savus vietējos varoņus?

Daudzi cilvēki neaptver, cik svarīgu darbu tie veic, — galu galā mēs visi kā viens esam sabiedrības locekļi. Taču viņu darbam ir kritiski svarīga loma apkaimes aizsardzībā.
  
Viņi ir vietējie varoņi, un, pateicoties viņu pūlēm, mēs varam dzīvot neapdraudēti.