Naše životní prostředí

Jaký svět si představujete pro své děti?

Naše chování má na planetu závažné dopady. EU však udává tempo mezinárodní spolupráce zaměřené na klimatické změny, ochranu ohrožených druhů, záchranu lesů a snížení znečištění vzduchu a vody. Společně se můžeme zapojit do ochrany životního prostředí, EU však podniká hmatatelné kroky na podporu obyčejných hrdinů, kteří se bijí za naši přírodu. Seznamte se s hrdiny, kteří chrání Evropany před dnešními hrozbami a budoucími riziky. 

Odpad v moři

Změna trendu: Jak EU pomáhá v boji proti plastovému odpadu

Plastové tašky, lahve, hračky, nádoby a jiné výrobky z umělé hmoty se naší nedbalostí dostávají do moře. Pokud nejsou vlnami odneseny zpět na břeh nebo se nezachytí do rybářských sítí, rozlomí se postupně na menší kousky, které pozřou ryby, a tak se plasty mohou nakonec dostat až na náš talíř. Seznamte se s rybáři, podniky a vědci, kteří spolupracují, aby snížili množství odpadu vyhazovaného do moře a chránili tak budoucí generace.

Další informace

HRDINOVÉ ODVEDLE

Znáte své hrdiny mezi námi?

Mnoho lidí si neuvědomuje svůj vliv – jsou přece součástí komunity jako všichni ostatní. Na své pozici však hrají důležitou roli v ochraně svého okolí.
  
Jsou to hrdinové mezi námi a díky jejich práci můžeme dál žít v bezpečí.