Naše životní prostředí

Jaký svět si představujete pro své děti?

Naše chování má na planetu závažné dopady. EU však udává tempo mezinárodní spolupráce zaměřené na klimatické změny, ochranu ohrožených druhů, záchranu lesů a snížení znečištění vzduchu a vody. Společně se můžeme zapojit do ochrany životního prostředí, EU však podniká hmatatelné kroky na podporu obyčejných hrdinů, kteří se bijí za naši přírodu. Seznamte se s hrdiny, kteří chrání Evropany před dnešními hrozbami a budoucími riziky. 

Ochrana před katastrou

Jak přečkat v bouři: Evropská unie pomáhala při povodních v Irsku

V zimních měsících na přelomu roku 2015 a 2016 zažilo Irsko jedny z nejrozsáhlejších záplav za posledních několik desetiletí. Západ, jih i střed země byl bičován bouřemi a pršelo bez ustání několik týdnů. Přečtěte si více o tom, jak Irsku při řešení masivních záplav pomohly služby EU pro včasné varování a monitorování krizí.

Další informace

Naše společnost

Jak můžeme ochránit komunity, které jsme vybudovali?

Od podpory usilovně pracujících společností ve vašem okolí po ochranu vašich životních úspor, od kontroly, zda velké společnosti platí spravedlivé daně, po boj s jinými negativními dopady globalizace, můžete zjistit, jak EU podporuje obyčejné hrdiny v ochraně toho, co je pro vás nejdůležitější.

Boj s chudobou

Jak se vymanit z energetické chudoby: EU chce zajistit, aby nikdo doma nemusel mrznout

Řada lidí v celé Unii se potýká s vysokými náklady na energii. Nemohou dostatečně vytopit své příbytky, což má vliv na jejich zdraví, dobré životní podmínky a schopnost pracovat. EU financuje projekty, které pomáhají s tzv. energetickou chudobou bojovat – jak tomu bylo i v případě jedné rodiny z Litvy.

Přečtěte si příběh

HRDINOVÉ ODVEDLE

Znáte své hrdiny mezi námi?

Mnoho lidí si neuvědomuje svůj vliv – jsou přece součástí komunity jako všichni ostatní. Na své pozici však hrají důležitou roli v ochraně svého okolí.
  
Jsou to hrdinové mezi námi a díky jejich práci můžeme dál žít v bezpečí.