Reisi

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Reisimine
Kuva kõik teemad
MINU REISID. MINU ELU.

Reisi ELis lihtsasti

ÕIGUSED EBAÕIGLUSE KORRAL

Oled kogenud hilinemisi ja tühistamisi? Lennu-, rongi,- laeva- või bussireisijana on mul ELis reisimisel oma õigused. Võtame näiteks lendamise. Mul on õigus tagasimaksetele ja kui mu lend tühistatakse, hilineb rohkem kui 3 tundi või kui mind ei lasta pardale töökorralduslikel põhjustel või ülemüümise tõttu, võin ma saada kuni 600 eurot hüvitist, olenevalt vahemaast.

STARDIKS VALMIS

Lohistan sõrmega üle oma telefoniekraani ja juba lendangi ELi linnade vahel vaid lõunasöögi hinna eest. Lendamise hinnad langesid ajavahemikus 1992–2000 ELi piirangute tühistamise ja turu liberaliseerimise tulemusena 41% võrra – see tähendab, et nüüd on parima pakkumise saamiseks võimalik erinevate lennufirmade vahel valida.

KULUD KONTROLLI ALLA

Kas kasutad krediitkaarti Barcelonas, Budapestis või Bratislavas? ELi kodanikel on tehingutasud igal ajal nii võrgukeskkonnas kui ka väljaspool seda alati samad mis kodus.

MINU ELU SÕIT

Autoroute või Autobahn? Tasuline tee või rannikuäärne maantee? Kui mu juhiluba on väljastatud Euroopa Liidu liikmesriigis, saan seda kasutada kõikjal ELis.

PASS KUI PÄÄSE

EL-is elab ligikaudu 500 miljonit kodanikku. Olles üks nendest, saan avastada, töötada või elada erinevates ja põnevates Euroopa riikides. Üks pass, lõpmatud võimalused.

MURETU VALUUTA

Kustuta valuutarakendus, astu välja bureau de change’ist ning ütle bonjour ja hola eurole. Praegu 19 riigis kasutusel olev euro lihtsustab ELis reisimist.

Kuidas see toimib?

ELi kodanikuna saan avastada, õppida või töötada mõnes teises ELi riigis – see on minu põhiõigus. Schengeni leping tühistas piirikontrollid 26 Euroopa riigis, nii et saan hõlpsasti reisida, ilma et peaksin ühest riigist teise minnes passi või ID-kaarti näitama. Olgu auto, lennuki või rongiga – Euroopas on maailma tihedaim raudteevõrgustik –, ma saan vabal ajal minna avastama ELi kõiki 270 piirkonda. Pealegi tähendab ühisraha seda, et saan 19. riigis maksta eurodes. Eelnimetatu ja teised asjaolud annavad mulle vabaduse teha piiramatul hulgal reisimisega seotud valikuid, mis on kõik kaitstud mu meelerahu ja turvalisust tagavate ELi õigustega

  Kas teadsid?

  1,25 miljardit

  /euandme/file/831_ettravelling2.png

  Reiside arv igal aastal Schengeni piirkonna 26 riigis, ilma passi või ID-kaardi näitamise vajaduseta.

  341 miljonit

  /euandme/file/830_ettravelling3.png

  Inimeste arv, kes kasutavad iga päev 19 riigis eurosid.

  15 000

  /euandme/file/836_ettravelling7.png

  Tasuta reisipasside arv, mida on juba kingitud 18-aastastele noortele Euroopa avastamiseks 2018. aastal. Uuri, kuidas taotleda #DiscoverEU veebisaidil.

  112

  /euandme/file/829_ettravelling4.png

  see number võib igal ajal ja kõikjal ELis mu elu päästa. Tuletõrje, politsei või kiirabi kutsumiseks valin lihtsalt numbri 112.

  Lemmikloomad kaasa

  /euandme/file/828_ettravelling5.png

  ELi kodanikud saavad reisile kaasa võtta ka oma koera, kassi või isegi tuhkru. Nad vajavad vaid Euroopa lemmikloomapassi.

  430 miljonit eurot aastas

  /euandme/file/827_ettravelling6.png

  Tarbijate kahjude hüvitamise vähenemine tänu Euroopa Liidu puhkusepakettide kaitsele, mis hõlmab rangemaid tühistamisõigusi ja selgemaid juhiseid selle kohta, kes vastutab, kui miski valesti läheb.

  Director's Video

  /euandme/file/22698_etVõti: #EUandME lühifilm, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  Võti, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  Katastroof tabab ehitusplatsi pistelise ohutuskontrolli ajal. Töötajad peavad probleemi lahendamiseks koostööd tegema, kuid keegi on kadunud…

  /euandme/file/22698_etVõti: #EUandME lühifilm, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  /euandme/file/22699_etVõti: ametlik #EUandME treiler

  /euandme/file/22700_et„Võtme“ kulisside taga: #EUandME lühifilm

  #EUandME lood

  The story of Nicola

  #EUandME Thanks to the EU, Nicola was able to travel abroad and experience a new educational system.

  You might want to read these

  A small business can exist on a global scale

  Katarzyna Barczyk runs the family business, supplying people with organic food. 

  Thanks to EU funding, the business expanding across borders. She is a member of the Lower Silesia Congress of Women, a feminist, social media and internet expert, and an amateur runner. She has also set up...

  The EU protects you when you travel and buy things abroad

  A long flight delay during a holiday to Sardinia led to unexpected expenses. However, Maria, a 32-year-old from Cyprus, received support and guidance from the European Consumer Centre, and obtained compensation from the airline.

  A legal head with a European heart

  Emma Farrugia is a lawyer – and recent graduate – with a broad vision for the future of the European Union. The Erasmus programme has been instrumental for Emma to develop skills and abilities that she wouldn’t be able to find in the lecture theatre or in the courtroom.

  Mis teema sulle veel huvi pakub?