Tehnoloogia

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Tehnoloogia
Kuva kõik teemad
MINU TEHNOLOOGIA. MINU ELU.

ELi rahastatud uuringud toovad kasu mulle, minu perele ja kogu planeedile

KESKNE POSITSIOON

Käivitan mootori, sest tahan, et mu kogukond kihutaks transporditehnoloogia vallas esirinnas. Autonoomsed sõidukid ja alternatiivsed kütused – EL investeerib autode keskkonnahoidlikumaks ja energiatõhusamaks muutmisesse. See hõlmab häirivate liiklusummikute vähendamist, edendades isejuhtivate sõidukite kasutust ja arendades teid, kus saan oma elektriautot laadida, kui punase fooritule taga ootan. 

JÄÄTMETE VÄHENDAMINE

Kuidas vähesega rohkem teha? Üha suureneva elanikkonna ja piiratud loodulike ressurssidega on oluline leida viise, kuidas jätkata olemasolevate ressursside taaskasutamist. Selleks investeerib EL projektidesse, mis puhuvad jäätmetele uue elu sisse. Võta näiteks tehnoloogia, mis muudab kohvipaksu tindiks. Teadmine, et suudan keskkonda aidata, muudab mu hommikuse espresso veelgi maitsvamaks.

HÄKKERITE BLOKEERIMINE

WiFi-ga varustatud kõlarid ja mängukonsoolid, keedukann, mille saan sisse lülitada oma nutitelefoni kaudu – turvaline on öelda, et asjad mu kodus on suures osas võrgus. Kuid iga ühendatava nutiseadme puhul on mu kodune interneti-võrk avatud ka häkkeritele. Kuidas saan end kaitsta? Teadlased arvavad, et lahendus on plokiahela tehnoloogia. Tänu Euroopa Liidu rahastatud uuringule on tulevikus mu võrk turvaline ja andmed kaitstud. 

VÄIKESED ABILISED

Ütlus „Väike, aga tubli“ peab eriti hästi paika nanotehnoloogia puhul. EL on ohutu mikroskoopilise tehnika arendamisse investeerimiseks ajavahemikuks 2018–2020 ette näinud 1,8 miljardit eurot. Nanotehnoloogia saab mind mu igapäevaelus aidata, nt riietesse põimitult aitab see tundliku naha probleemide korral ja vereringet läbides viib see ravimeid vähipiirkonda.

LEIAME RAVI

Olgem ausad – haigused on elulised tõsiasjad. Kuid see ei tähenda, et me ei saaks neid võita. Euroopa Liit investeerib miljardeid eurosid erinevatesse uuringutesse, et leida kaasaegseid ravimeid haigustele, nagu vähk, mis otseselt mind ja mu peret mõjutavad. Võin olla rahulik, teades, et tipptasemel teadusuuringute abil arendatakse uusi ravimeid ja raviviise minu ning mu lähedaste jaoks.

Kuidas see toimib?

Mind huvitavad tipptasemel teadusuuringud, mis muudavad meie elu nutikamaks ja jätkusuutlikumaks. Horisont 2020 on ELi teadus- ja arendusprogramm, millega investeeritakse ajavahemikus 2014–2020 tervelt 77 miljardit eurot uude, innovatiivsesse ja nutikasse tehnoloogiasse. Sellest lausa 30 miljardit eurot on mõeldud projektide rahastamiseks järgmise kahe aasta jooksul. Süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamine, olemasolevate ressursside taaskasutamine ja digitaalühiskonna ülesehitamine on suured väljakutsed ning ELi kodanikuna osalen minagi lahenduste leidmisel.

  Kas teadsid?

  77 miljardit eurot

  /euandme/file/786_ettechnology.png

  ELi uuringu- ja arendusprogrammi Horisont 2020 eelarve kogumaht.

  115 235

  /euandme/file/785_ettechnology2.png

  potentsiaalset projekti vajasid ajavahemikus 2014–2016 rahastamist programmist „Horisont 2020“.

  Auhinna võitjad

  /euandme/file/784_ettechnology3.png

  Kaks 2017. aasta Nobeli keemiapreemia võitjat on töötanud ELi rahastatud projektides, näiteks parema elektronmikroskooptehnoloogia arendamisel.

  110 000+

  /euandme/file/783_ettechnology4.png

  uurijat ja teadlast on saanud viimase kahekümne aasta jooksul toetust programmist „Marie Skłodowska-Curie meetmed“, 9 nendest on isegi saanud Nobeli preemia.

  80 miljardit

  /euandme/file/833_ettechnology6.png

  Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondide kogueelarve teadusuuringuteks ja innovatsiooniks aastatel 2014–2020.

  350 000

  /euandme/file/834_ettechnology7.png

  Eeldatav 2020. aastaks loodavate uute töökohtade arv targa spetsialiseerumise tulemusena – initsiatiiv, mis koondab ja toetab üksikute piirkondade konkurentsieeliseid.

  Director's Video

  /euandme/file/21730_etOona: #EUandME lühifilm, režissöör Zaida Bergroth

  Oona, režissöör Zaida Bergroth

  Hirmuäratavasse metsa eksinud noor tüdruk peab lootma ebatavalise sõbra abile, et leida tee koju.

  /euandme/file/21730_etOona: #EUandME lühifilm, režissöör Zaida Bergroth

  /euandme/file/21732_etOona: #EUandME ametlik treiler

  /euandme/file/21733_etLühifilmi Oona kulisside taga: #EUandMe lühifilm

  #EUandME lood

  The Story of Josephine

  #EUandME Thanks to the EU, she has set up a company to manufacture eco-friendly cloth bags in order to curb plastic waste. 

  You might want to read these

  The story of Michael

  #EUandME Thanks to the EU he was able to launch his green energy company and use EU subsidies to expand the company. 

  The story of Jill

  #EUandME Jill is passionate about protecting nature and creating a sustainable Europe. The EU supports her every step of the way.

  The story of Iva

  #EUandME Thanks to the EU, Iva is able to make big data analysis more accessible to non-specialists around the world.

  Mis teema sulle veel huvi pakub?

  Valgusaastate kaugusel...

  Kui palju tead tehnoloogiast?

  Ilma selleta ei jääks ettevõtted elluPean täiendama oma digitaaloskusi

  Soovid leida muid viise, kuidas planeeti aidata? Loe järgmist: