Käivita oma ettevõte

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Oma ettevõte käivitamine
Kuva kõik teemad
MINU ÄRI. MINU ELU.

Ettevõtte loomine, juhtimine ja suurendamine ELi toetusega

ÜHTNE TURG, PIIRAMATU POTENTSIAAL

Kas soovid avada juuksurisalongi Belgias või pakkuda konsultatsiooniteenust Horvaatias? Kui tegemist on ettevõtlusega ELis, siis piirid puuduvad. Tänu ühtsele turule saan pakkuda oma tooteid või teenuseid rohkem kui 500 miljonile tarbijale. Kaubad, inimesed ja kapital liiguvad riikide vahel vabalt, seega saan oma ettevõtte ambitsioone kõikjal täita.  

RAHASTUSE LEIDMINE

Ettevõttega alustamiseks ei pea panka röövima. Kui mul on geniaalne plaan, saab EL pakkuda mulle rahalist tuge erinevate kohalike, piirkondlike ja riiklike asutuste kaudu. Uue ettevõttega alustamiseks või olemasoleva arendamiseks saan taotleda ELi toetusega laene, mikrokrediiti, garantiisid ja riskikapitali.

ABISTAVAD VIHJED

Kust saaksin otsida head nõu? Euroopa ettevõtlusvõrgustik on maailma suurim rahvusvaheliste püüdlustega väikese või keskmise suurusega ettevõtete tugivõrgustik, mis saab mulle pakkuda kogenud spetsialisti, kes mõistab mu ärimudelit. Tema saab luua tegevusplaani ja aidata kõiges, alates rahastamisest kuni intellektuaalomandini välja. Samuti saab ettevõtlusvõrgustik aidata mind rahvusvaheliste partnerite leidmisel, et saaksin oma ettevõtet arendada ja välismaale laiendada.

Saavuta edumaa

Soovin õppida professionaalidelt. Alustasin hiljuti oma äriga ja mul on õigus väljakujunenud VKE töökohakoolitusele kõikjal ELis. Programm Erasmus for Young Entrepreneurs annab mulle teiste Euroopa turgude kogemusi, mis aitavad mu uuel ettevõttel õitsele puhkeda.

KAS ASJAAJAMINE TEKITAB PEAVALU?

Mitte siis, kui registreerin oma ettevõtte ELi liikmesriigis: seda saan teha internetis. EL toetab ettevõtete registreerimist internetis. See võtab aega vaid kolm päeva ja maksab vähem kui 100 eurot. ELi väikeettevõtlusalgatus „Small Business Act“ üritab parandada Euroopa ettevõtlust, lihtsustada väikeettevõtluse regulatiivset ja poliitilist keskkonda ning kõrvaldada ülejäänud arengutakistused. Seega suure paberimajanduse pärast muretsema ei pea – ettevõttega alustamine on lihtne ja valutu.

 

Kuidas see toimib?

Maailma ühe suurima majanduspiirkonnana on EL ettevõtte loomiseks või arendamiseks täiuslik koht. Ühtne turg tähendab seda, et EL on üks suur territoorium, ja mul on vaja üksnes otsustada, millises riigis või riikides soovin äri teha. Peaaegu kõik Euroopa ettevõtted on väikse või keskmise suurusega ja kümnest ettevõttest üheksa on mikroettevõtted (mille aastane käive on väiksem kui kaks miljonit eurot). Just seetõttu on ELi poliitika välja töötatud selleks, et aidata neil ettevõtetel kasvada. EL teeb kindlaks ja lahendab ettevõtjate peamised probleemid, nagu ettevõtte loomiseks kuluv aeg.Samuti saab EL pakkuda mulle just seda, mida vajan äriidee kõige tulemuslikumaks rakendamiseks, muulhulgas rahastust, koolitusi, ärivõrgustikke ja vahetusprogramme.

  Kas teadsid?

  25%

  /euandme/file/728_etbusiness-help.png

  protsent ELi SKP-st, mis luuakse kaupade vaba liikumisega.

  2,3 miljardit eurot

  /euandme/file/727_etbusiness-help2.png

  ELi eelarvest on eraldatud spetsiaalselt VKE-de toetuseks kuni 2020. aastani. 

  Rahvusvaheline laienemine

  /euandme/file/726_etbusiness-help3.png

  mu ettevõte võib kaupu või teenuseid pakkuda mis tahes ELi riigis, ilma et see peaks selles riigis paiknema. Vajan vaid olemasolevat ettevõtet riigis, kus ise elan.

  25 000 eurot

  /euandme/file/725_etbusiness-help4.png

  maksimaalne mikrolaenu summa, mida võin taotleda oma ettevõtte alustamiseks või arendamiseks. Saan taotleda kuni 150 000 eurot laenugarantiid oma ettevõtte toetuseks.

  2,7 miljardit eurot

  /euandme/file/724_etbusiness-help5.png

  Euroopa Innovatsiooninõukogu eelarve, mis on saadaval ambitsioonikate ja tipptasemel ettepanekute toetuseks. 

  589 000

  /euandme/file/22131_etfinding-job5.png

  VKE-de arv, mis saavad eeldatavalt kasu paranenud juurdepääsust rahastusele tänu Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondile (EFSI), Junckeri Plaani põhielemendile.

  Director's Video

  /euandme/file/21724_etParty Animal: #EUandME lühifilm, režissöör Yorgos Zois

  Party animal, režissöör Yorgos Zois

  Alex on 25-aastane energiline noormees, kes on valmis tegema kõike, et vaid saaks jätkata tantsimist. Olles takerdunud piiranguid täis töösse, tabab teda äkki inspiratsioonipuhang.

  /euandme/file/21724_etParty Animal: #EUandME lühifilm, režissöör Yorgos Zois

  /euandme/file/21725_etParty Animal: #EUandME ametlik treiler

  /euandme/file/21726_etLühifilmi Party Animal kulisside taga: #EUandMe lühifilm

  #EUandME lood

  Digital inclusion for all

  Patrick de la Hamette, engineer, is working in the social security sector and wants to help others in a concrete and practical way. A few years ago, he started volunteering and co-founded a non-profit organisation to support digital inclusion. He had not realised how big and satisfying this project would become.

  You might want to read these

  The story of Loic

  #EUandME Thanks to the EU, he was able to get financial support to help set up a large kitchen and employ more people in his food business.

  The story of Teodor

  #EUandME Thanks to the EU, Teodor was able to set up his own business to accelerate inclusion in the tech industry. 

  Technology for everyone: A collective dream that generates low-cost offers

  When José was 19, he asked his parents for a smartphone, but they said no. As a result, he started searching for cheaper alternatives and decided to buy a second-hand mobile phone. Subsequently, he came up with the idea of creating Forall Phones, which allows everyone to access second-hand...

  Mis teema sulle veel huvi pakub?

  Mis on sinu ülesannete nimekirjas esimesel kohal?

  Mis on sinu kui ettevõtte omaniku jaoks rohkem oluline?

  Minu kliendi andmete turvalisuse tagamineOma töötajatele ametikohal arenemise võimaluse tagamine

  Kas oled lootustandev ettevõtja? Vaata järgmist: