Bez opłat roamingowych

Świetnie!
A więc Twoja pasja to:
Bez opłat roamingowych
Wyświetl wszystkie pasje
MÓJ TELEFON. MOJE ŻYCIE.

Dzwoń, pisz i korzystaj z transmisji danych bez dodatkowych kosztów podczas zwiedzania UE 

ROAMING JAK W KRAJU

Jestem za granicą i chcę zadzwonić do Polski… Żaden problem! Kontaktowanie się z bliskimi w czasie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste! Za korzystanie z telefonu za granicą na terenie UE, Islandii, Liechtensteinu i Norwegii nie zapłacę więcej niż w kraju. Jedynie operatorzy w Finlandii, na Litwie czy w Estonii mogą naliczać niewielkie opłaty za roaming. Mogę dzwonić, wysyłać SMS-y i korzystać z transmisji danych. Zapłacę tyle samo co w kraju. Nic dziwnego, że od momentu zniesienia opłat roamingowych ludzie podróżujący po UE korzystają z Internetu pięciokrotnie więcej!

FACEBOOK BEZ OGRANICZEŃ!

Bez przerwy korzystam z portali społecznościowych w telefonie, dlatego bardzo się cieszę, że teraz – w większości miejsc w Europie – nie muszę się martwić o dodatkowe koszty połączeń, SMS-ów i transmisji danych. W przypadku niektórych umów, zwłaszcza tych bez limitu, mogą obowiązywać ograniczenia korzystania z danych w roamingu (ale to i tak wystarczy, żeby zaspokoić mój głód Internetu).

KOMU W DROGĘ…

Bagaże spakowane, paszport w dłoni, ale… jak włączyć usługę roamingu po cenach krajowych? To proste: nie muszę! Operatorzy w UE mają obowiązek oferować tę usługę automatycznie we wszystkich pakietach, więc mogę pojechać na Litwę czy do Luksemburga, a mój telefon będzie działać bez obciążania mnie dodatkowymi opłatami.

WIĘKSZY WYBÓR, NIŻSZE CENY

Od 1998 r. koszty korzystania z telefonii komórkowej znacznie spadły dzięki unijnym inicjatywom ograniczającym praktyki monopolistyczne, co doprowadziło do pojawienia się nowych operatorów na rynku. Dzięki temu mogę rozmawiać dłużej, płacąc mniej.

Jak to działa

W czerwcu 2017 r. Unia przyjęła nowe przepisy kończące erę opłat roamingowych, co oznacza, że kiedy jestem za granicą na wakacjach lub służbowo, mogę korzystać z telefonu w całej UE bez dodatkowych kosztów. Usługa „Roaming jak w domu” jest teraz oferowana z automatu przez wszystkich operatorów sieci komórkowych. Ponadto unijne przepisy o ochronie konkurencji zakończyły monopole telekomunikacyjne, umożliwiając większą konkurencję i zmniejszając ceny dla konsumentów.

  Czy wiesz, że...?

  100-krotny

  /euandme/file/644_plroaming.png

  Wzrost użycia danych w roamingu w latach 2008–2015.

  Tylko 12%

  /euandme/file/837_plroaming5.png

  osób wyłączało telefony komórkowe i nie używało ich podczas podróży po UE od czerwca 2017 r.

  4 miesiące

  /euandme/file/642_plroaming3.png

  Jeśli na przestrzeni 4 miesięcy częściej korzystać będę z telefonu za granicą niż w kraju, może skontaktować się ze mną operator, by omówić dalsze warunki korzystania i ewentualnie naliczyć niewielkie opłaty dodatkowe. Te opłaty nie mogą przekraczać 3,2 eurocenta za minutę połączenia, 1 eurocenta za SMS i 0,6 eurocenta za megabajt danych, a od 2022 r. – 0,25 eurocenta za megabajt.

  69%

  /euandme/file/641_plroaming4.png

  Europejczyków jest przekonanych, że osobiście skorzysta na likwidacji opłat roamingowych.

  Director's Video

  /euandme/file/21210_plOdludek: krótki film #EUandME w reżyserii Tomasza Koneckiego

  Odludek, reżyseria Tomasz Konecki

  Mieszkający na odludziu Jan żyje samotnie w chacie w polskich górach. Gdy jednak los zaburza jego samotniczy tryb życia, musi obmyślić plan, jak pójść za głosem serca.

  /euandme/file/21210_plOdludek: krótki film #EUandME w reżyserii Tomasza Koneckiego

  /euandme/file/21211_plOdludek: oficjalna zapowiedź #EUandME

  /euandme/file/21212_plZa kulisami Odludka: krótkiego filmu #EUandMe

  Digital stories

  'Thanks to cheap calls, we can feel close to our loved ones even when we're apart'

  “Some days I’m on the phone for several hours a day,” Tamara Šimončíková Heribanová admits. The writer currently divides her time between Slovakia and Portugal. Living in the westernmost country in Europe, she feels most at home, but, thanks to free roaming EU-wide, she can keep in touch with family and friends.

  You might want to read these

  Technology for everyone: A collective dream that generates low-cost offers

  When José was 19, he asked his parents for a smartphone, but they said no. As a result, he started searching for cheaper alternatives and decided to buy a second-hand mobile phone. Subsequently, he came up with the idea of creating Forall Phones, which allows everyone to access second-hand...

  Historia Gabrieli

  #EUandME Dzięki UE może łatwo podróżować i bez problemów korzystać z Internetu do prowadzenia swojego vlogu.

  The story of Andreas

  #EUandME Thanks to the EU, Andreas is able to communicate with other laboratories and undertake student exchanges thanks to the 'roam like at home' initiative.

  Czym jeszcze się pasjonujesz?

  Komu w drogę…

  Wszystko już gotowe na rozpoczęcie europejskiej przygody – co dalej?

  Pora poszukać pracy za granicąKiedy mam lot?

  Ciągle rozmawiasz przez telefon? Sprawdź następujące tematy: