Liečba

Výborne!
Sme radi, že ste sa nadchli
Liečba
Zobraziť všetky záujmy
Moje zdravie. Môj život.

Využi rýchlu a plánovanú lekársku pomoc kdekoľvek v EÚ

PAS, BATOŽINA, SLNEČNÉ OKULIARE… POISTENIE!

Aj na lyžovačke v Taliansku alebo pri prezeraní pamiatok v Poľsku môžeš náhle ochorieť alebo si ublížiť. Vtedy je dobré mať poruke európsky preukaz zdravotného poistenia, s ktorým môžeš využiť verejné služby zdravotnej starostlivosti a v prípade nešťastia sa v potrebnom rozsahu nechať rýchlo a jednoducho ošetriť.

DOVOLENKA BEZ STRESU

Ochorieš v Španielsku alebo sa zraníš pri páde v Grécku? Nemusíš sa báť vysokých účtov za ošetrenie. Ak je zdravotná starostlivosť bezplatná pre miestnych občanov, budeš ju mať zdarma aj ty

V NÚDZI VOLAJ 112!

Nikto si ich nepraje, no nehody sa stávajú. Ak potrebuješ pomoc, môžeš bezplatne zavolať na číslo 112 z ktorejkoľvek pevnej linky alebo mobilného telefónu bez ohľadu na to, kde v EÚ sa nachádzaš.

POMOC NA DOSAH RUKY

Máš ďalšie otázky? Všetky informácie, ktoré potrebuješ vedieť o náhrade výdavkov, dostupných ošetreniach, poplatkoch a núdzových kontaktných číslach, nájdeš online. Prihlás sa a zisti viac!

PLÁNOVANÉ A NEPLÁNOVANÉ

Tvoj európsky preukaz zdravotného poistenia ťa oprávňuje využívať nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť v rámci služieb verejnej zdravotnej starostlivosti, no ako občan EÚ si môžeš liečbu v zahraničí aj naplánovať (pred vycestovaním si však over svoje práva na takýto typ liečby vo svojej zdravotnej poisťovni).

STAROSTLIVOSŤ VĎAKA SPOLUPRÁCI

Naši lekári a zdravotné sestry majú našťastie rozsiahle znalosti o drvivej väčšine ochorení a chorôb, s ktorými sa v súčasnosti stretávame. No čo ak dostaneš zriedkavú chorobu, s ktorou sa tvoj lekár ešte nikdy nestretol? Európske referenčné siete slúžia na to, aby mali lekári prístup k mnohým špecialistom z viac než 900 zdravotníckych zariadení, s ktorými môžu konzultovať a poradiť sa o celom rade neznámych či komplexných ochorení v 24 tematických oblastiach. Vďaka tejto spolupráci ti môžu poskytnúť veľmi kvalitnú zdravotnú starostlivosť a nemusíš opustiť svojich blízkych.

Ako to funguje?

Ako občan EÚ môžeš v prípade potreby vďaka svojmu európskemu preukazu zdravotného poistenia využiť služby verejnej zdravotnej starostlivosti v ktorejkoľvek inej krajine EÚ, ako aj na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a vo Švajčiarsku. Legislatíva EÚ ťa oprávňuje na rovnaké zaobchádzanie ako obyvateľov krajiny, v ktorej sa práve nachádzaš, hoci niekedy musíš uhradiť spoluúčasť, ktorú občania zaplatia vopred. Inými slovami si môžeš bezpečne vyskúšať všetko, čo každá krajina ponúka, s vedomím, že ťa v prípade núdze kryje poistenie. V prípade plánovanej zdravotnej starostlivosti v inom členskom štáte (vrátane Islandu, Lichtenštajnska a Nórska) sa môžeš pri plánovaní cesty obrátiť na zdravotnú poisťovňu vo svojej krajine a získať informácie o svojich právach.

  Vedel si, že...?

  200 miliónov

  /euandme/file/794_skemergency-healthcare.png

  Počet európskych preukazov zdravotného poistenia, ktoré boli v obehu v roku 2014.

  1,6 milióna

  /euandme/file/793_skemergency-healthcare2.png

  Počet žiadostí o náhradu výdavkov predložených v roku 2013 v rámci európskeho systému zdravotného poistenia.

  Za hranicami

  /euandme/file/792_skemergency-healthcare4.png

  Čo robiť, ak si potrebuješ vybrať liek na recept v zahraničí? Lekár ti môže vypísať recept, ktorý môžeš použiť v ktorejkoľvek inej krajine EÚ. Nemusíš sa teda báť, že budeš na cestách bez liekov.

  Máš ďalšie otázky?

  /euandme/file/832_skemergency-healthcare5.png

  Sieť kontaktných bodov v jednotlivých štátoch po celej Európe ti zodpovie všetky otázky, ktoré sa týkajú plánovaného a neplánovaného ošetrenia pred cestou do zahraničia, preto sa počas pobytu môžeš sústrediť na to, na čom skutočne záleží.

  Director's Video

  /euandme/file/21943_skHostel plný príbehov: krátky film #EUandME v réžii Matthiasa Hoeneho

  Hostel plný príbehov, réžia Matthias Hoene

  Hoci je jej mladosť dávno preč, Gisela stále túži po objavovaní krás Európy. Jej vnučka sa rozhodla vyzbierať peniaze potrebné na to, aby ju poslala na vysnívané dobrodružstvo, ale ich plán má nečakané dôsledky...

  /euandme/file/21943_skHostel plný príbehov: krátky film #EUandME v réžii Matthiasa Hoeneho

  /euandme/file/21944_skHostel plný príbehov: oficiálna upútavka na film #EUandME

  /euandme/file/21945_skZábery zo zákulisia filmu Hostel plný príbehov: krátky film #EUandMe

  Príbehy #EUandME

  How a romantic donkey ride turned into a test of Europe’s health insurance system

  Sandra Kisić is a 26-year-old from Sarajevo. She lived in Croatia and Tunisia for several years before eventually settling down in Prague. She is studying arts management at Prague’s University of Economics, she writes for Forbes magazine and she works in digital marketing. Fashion and travel are her main interests, as well as being a source of income. The photos and comments on her Instagram profile have won her 16,500 followers.

  You might want to read these

  The story of Natalja

  #EUandME Thanks to EU support, Natalja was able to receive medical treatment, using her EHIC card, for an injury she got whilst studying abroad.

  Čo ťa ešte zaujíma?

  Potrebuješ niečo robiť, kým sa zotavuješ po zlomenine?

  Existuje veľa možností, ako tráviť čas

  Prečo nezačať plánovať vysnívanú dovolenku?Alebo oprášiť znalosti cudzích jazykov?

  Chceš zistiť viac? Skús sa pozrieť sem: