Arstiabi

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Arstiabi
Kuva kõik teemad
Minu tervis. Minu elu.

Erakorraline arstiabi ja plaanilised tervishoiuteenused on sulle kättesaadavad kõikjal ELis

PASS, PAGAS, PÄIKESEPRILLID...

Kas suusatan Itaalias või tutvun vaatamisväärsustega Poolas – reisil olles võib juhtuda, et jään haigeks või minuga juhtub õnnetus. Kui mul on Euroopa ravikindlustuskaart, saan kasutada avalikke tervishoiuteenuseid, et saada haiguse või õnnetuse korral kiirelt vajalikku meditsiiniabi.

STRESSIVABA PUHKUS

Kas jäin Hispaanias haigeks või kukkusin Kreekas? Ma ei pea meditsiiniteenuste eest üüratuid arveid tasuma. Kui tervishoiuteenus on kohalikele tasuta, on see ka mulle tasuta!

HÄDAOLUKORRAS HELISTA NUMBRILE 112!

Keegi meist ei ole õnnetuste jaoks ette valmistunud, kuid õnnetusi siiski juhtub. Kui vajan abi, helistan kõikjal ELis laua- või mobiiltelefonilt numbrile 112.

ABI ON KÄEULATUSES

Kas on veel küsimusi? Kogu teave, mida vajan kulude hüvitamise, saadaoleva ravi, tasude ja hädaabinumbrite kohta, on leitav veebis. Lisateabe saamiseks logi sisse.

PLAANILINE JA MITTEPLAANILINE RAVI

Euroopa ravikindlustuskaardi alusel saan vajalikku ravi avalike tervishoiuteenuste kaudu, kuid ELi kodanikuna on mul võimalik saada ka plaanitud ravi välismaal (pean seda enne riigist lahkumist riikliku piiriüleste tervishoiuteenuste kontaktpunktiga ja oma tervisekindlustuse pakkujaga arutama).

HOOLITSUS LÄBI KOOSTÖÖ

Õnneks meie arstid ja meditsiiniõed tunnevad põhjalikult enamikku haigusi, millega täna kokku puutume. Aga mis juhtub siis, kui mind tabab haruldane haigus, millega mu arst pole varem kokku puutunud? Euroopa võrdlusvõrgustikud tagavad arstidele kontakti spetsialistidega enam kui 900 tervishoiuasutusest, et konsulteerida ja nõustada mitmete haruldaste või komplekssete haiguste korral, mis on jaotatud 24 teemavaldkonda. Koostöös saavad nad aidata mul kasutada kvaliteetset tervishoiuteenust nii, et olen samal ajal oma kodukeskkonna inimeste läheduses.

Kuidas see toimib?

ELi kodanikuks olemine tähendab, et kui mul on vaja arstiabi, saan kasutada avalikke tervishoiuteenuseid mis tahes ELi riigis ja lisaks ka Islandil, Liechtensteinis, Norras ja Šveitsis tänu mu Euroopa ravikindlustuskaardile. ELi seadused nõuavad, et mind koheldaks võrdväärselt selle riigi elanikega, kus parajasti viibin, kuigi võib juhtuda, et mul tuleb maksta ka nendelt nõutavat visiiditasu. See tähendab, et saan vabalt nautida kõike, mida iga riik pakub, teadmisega, et olen kindlustatud, kui midagi peaks minuga kodust eemal olles juhtuma. Kui on tegemist plaanilise tervishoiuteenusega mõnes muus liikmesriigis (lisaks Islandil, Liechtensteinis ja Norras), saan reisi planeerides ühendust võtta oma riikliku kontaktpunktiga, et saada teavet oma õiguste kohta.

  Kas teadsid?

  200 miljonit

  /euandme/file/794_etemergency-healthcare.png

  1,6 miljonit

  /euandme/file/793_etemergency-healthcare2.png

  Hüvitamistaotluste arv, mis esitati 2013. aastal Euroopa ravikindlustusskeemi alusel.

  Piiriülene

  /euandme/file/792_etemergency-healthcare4.png

  Kas vajad välismaal olles retsepti väljastamist? Mu arst saab mulle välja kirjutada retsepti, mida saan kasutada mistahes ELi riigis, seega saan ravimeid välja osta ka reisil viibides.

  Kas on veel küsimusi?

  /euandme/file/832_etemergency-healthcare5.png

  Riiklike kontaktpunktide võrgustik kõikjal Euroopas vastab enne välismaareisi sinu küsimustele planeeritud ja planeerimata ravi kohta, seega saad reisil viibides keskenduda sellele, mis on tegelikult oluline.

  Director's Video

  /euandme/file/21695_etElav hostel: #EUandME lühifilm, režissöör Matthias Hoene

  Elav hostel, režissöör Matthias Hoene

  Kuigi Gisela nooruspõlv on juba kaugele seljataha jäänud, ihkab ta endiselt näha Euroopa kauneid paiku. Tema lapselapsed otsustavad koguda piisavalt raha, et saata ta oma unistuste seiklusele, kuid nende plaanil on ootamatud tulemused...

  /euandme/file/21695_etElav hostel: #EUandME lühifilm, režissöör Matthias Hoene

  /euandme/file/21697_etElav hostel: #EUandME ametlik treiler

  /euandme/file/21710_etLühifilmi Elav hostel kulisside taga: #EUandMe lühifilm

  Digital stories

  How a romantic donkey ride turned into a test of Europe’s health insurance system

  Sandra Kisić is a 26-year-old from Sarajevo. She lived in Croatia and Tunisia for several years before eventually settling down in Prague. She is studying arts management at Prague’s University of Economics, she writes for Forbes magazine and she works in digital marketing. Fashion and travel are her main interests, as well as being a source of income. The photos and comments on her Instagram profile have won her 16,500 followers.

  You might want to read these

  The story of Natalja

  #EUandME Thanks to EU support, Natalja was able to receive medical treatment, using her EHIC card, for an injury she got whilst studying abroad.

  Mis teema sulle veel huvi pakub?

  Vajad tegevust luumurrust paranemisel?

  Aja veetmiseks on palju viise

  Miks mitte alustada unelmate puhkuse planeerimist?Või värskendada oma keeleoskust?

  Kas soovid lisateavet? Sel juhul soovitame lugeda järgmist: