Nauka

Świetnie!
A więc Twoja pasja to:
Nauka
Wyświetl wszystkie pasje
MOJA NAUKA. MOJE ŻYCIE.

Weź udział w szkoleniach, zdobądź ważne umiejętności i przygotuj się na przyszłość

INWESTYCJA W SIEBIE

Obawiasz się wysokich kosztów studiowania lub szkoleń za granicą? UE spieszy z pomocą! Program Erasmus+ zapewnia stypendia dla studentów i osób ze szkół zawodowych, a w ramach programu ErasmusPro można ubiegać się o sfinansowanie trwającego 6–12 miesięcy stażu za granicą. Dzięki temu niezależnie od tego, kim jestem i w czym się specjalizuję, wyjazd będzie pożyteczny i nie zrujnuje mnie finansowo.

NAUKA Z NOWĄ PERSPEKTYWĄ

Za granicą mogę nauczyć się więcej, poznawać kulturę innych krajów i interesujące osoby – co w rezultacie zwiększa moje szanse zatrudnienia. Program Erasmus+ umożliwia naukę, realizację praktyk zawodowych i wolontariatu oraz wymianę młodzieży i kadr w jednym z 33 krajów Europy i nie tylko. Mogę nauczyć się nowego języka, poznać obcy kraj i nowych ludzi… To gdzie jest mój paszport?

EUROPEJSKA SOLIDARNOŚĆ

Poczucie obowiązku wobec wspólnoty? Mogę pomagać uchodźcom, karczować roślinność, by zmniejszać ryzyko pożarów, albo nieść pomoc ofiarom katastrof. Mogę działać charytatywnie, pracować lub odbywać praktyki zawodowe w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, pomagając ludziom w Europie i jednocześnie zdobywając cenne umiejętności.

NOWE HORYZONTY, NOWE SZANSE

Załóżmy, że chcę podszkolić się we francuskim albo greckim. Przed wyjazdem mogę zapisać się na cyfrowy kurs w witrynie wsparcia językowego w ramach programu Erasmus+. Te nowe zdolności pomogą mi w trakcie pobytu za granicą i wzbogacą moje CV, zwiększając szanse u pracodawców.

BADANIA I WIĘCEJ

Czujesz niedosyt uczenia się? Ukończenie studiów magisterskich Erasmus Mundus umożliwia mi podjęcie studiów podyplomowych w 2 różnych krajach UE lub na całym świecie. Natomiast jako naukowiec mogę skorzystać z Działań Marii Skłodowskiej-Curie, które dają mi możliwość mieszkania, prowadzenia badań oraz pracy za granicą.

Jak to działa

Obywatelstwo UE jest moją przepustką do kursów i szkoleń w jednym z 33 krajów w Europie i na świecie w ramach programu Erasmus+. Mogę uczyć się wśród studentów z innych kultur albo pracować na ciekawych stażach, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie… W programie Erasmus+ mogę zdobywać nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Mogę też działać w wolontariacie w geście solidarności z pozostałymi Europejczykami. Muszę tylko wybrać kraj, nauczyć się podstaw języka i mogę szykować się na przygodę życia.

  Czy wiesz, że...?

  4 miliony

  /euandme/file/815_pleducation.png

  ludzi będzie studiować, szkolić się, zdobywać doświadczenie zawodowe lub działać w wolontariacie w latach 2014–2020 w ramach programu Erasmus+.

  95%

  /euandme/file/814_pleducation2.png

  studentów jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z udziału w programie Erasmus+.

  2,2 miliarda euro

  /euandme/file/813_pleducation3.png

  z budżetu programu Erasmus+ przeznaczono na wspieranie młodych ludzi w nauce, studiowaniu i rozwoju w 2016 r.

  Moja przygoda

  /euandme/file/812_pleducation4.png

  Tysiące ofert jest łatwo dostępnych w Internecie. Aby zgłosić się do programu Erasmus+, wystarczy skontaktować się z miejscową agencją w kraju zamieszkania. 

  Moje prawa

  /euandme/file/811_pleducation5.png

  Co może mnie spotkać za granicą? Moje prawa i obowiązki są opisane na Karcie Studenta Erasmus+.

  Program Kreatywna Europa

  /euandme/file/810_pleducation6.png

  pomaga artystom i twórcom znaleźć kreatywną pracę za granicą – dowiedz się, jak z niego skorzystać.

  Director's Video

  /euandme/file/21207_plŻywy hostel: krótki film #EUandME w reżyserii Matthiasa Hoene'a

  Żywy hostel, reżyseria Matthias Hoene

  Mimo że jej młodość dawno przeminęła, Gisela wciąż pragnie poznać zabytki Europy. Wnuki postanawiają zebrać dość pieniędzy, aby wysłać ją na wymarzoną wyprawę. Ich plan przynosi jednak nieoczekiwane rezultaty…

  /euandme/file/21207_plŻywy hostel: krótki film #EUandME w reżyserii Matthiasa Hoene'a

  /euandme/file/21208_plŻywy hostel: oficjalna zapowiedź #EUandME

  /euandme/file/21209_plZa kulisami Żywego hostelu: krótkiego filmu #EUandMe

  Digital stories

  The story of Emmanuelle

  #EUandME Thanks to the EU, she was able to study medicine abroad and ultimately make another country her home.

  You might want to read these

  The story of Andreea

  #EUandME Thanks to the EU, Andreea studied abroad in the Czech Republic with Erasmus.

  Aby realizować swoje pasje, wystarczy się odważyć

  Pan Marcin Walencik jest przedsiębiorcą, który od 13 lat prowadzi firmę TEACHERSteam, oferującą szkolenia językowe dla firm w całej Polsce. Zatrudnia w niej obywateli różnych państw członkowskich UE. W wolnym czasie spełnia się jako bloger oraz promuje Wrocław, m.in. prowadząc grupę...

  The story of Nicola

  #EUandME Thanks to the EU, Nicola was able to travel abroad and experience a new educational system.

  Czym jeszcze się pasjonujesz?