Õpi

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Õppimine
Kuva kõik teemad
MINU ÕPINGUD. MINU ELU.

Omanda uusi oskusi välismaal õppides, praktikal olles või vabatahtlikuna töötades

INVESTEERIMINE ENDASSE

Kas muretsed välismaal õppimise või praktika kulude pärast? EL aitab sind! Programm Erasmus+ pakub stipendiume üliõpilastele ja kutseharidust omandavatele inimestele ning ErasmusPro saab rahastada 6–12-kuulist praktikat välismaal. See tähendab, et pole vahet kes olen, mida õpin või mis ametit pean – kodust eemal veedetud aeg on nii tulutoov kui ka rahaliselt taskukohane.

UUED VÄLJAVAATED

Õppides välismaal saan tutvuda teise kultuuriga ning omandan uusi teadmisi – see kõik tagab mulle rohkem töövõimalusi. Programmi Erasmus+ raames saan õppida, praktiseerida, olla vabatahtlik või vahetusprogrammiõpilane ühes 33 riigist Euroopas ja kaugemalgi veel. Saan õppida uut keelt, avastada uut riiki ja tutvuda uute inimestega – seega, kuhu ma oma passi panin?

EUROOPA SOLIDAARSUS

Kas soovid aidata kogukonda? Selleks võib olla äsja saabunud varjupaigataotlejate abistamine, taimestiku eemaldamine metsatulekahjude ennetamiseks või abi jagamine katastroofist mõjutatud piirkondades. Saan olla vabatahtlik, teha tööd või läbida praktika Euroopa solidaarsuskorpuse kaudu, et aidata Euroopa kogukondi ja samal ajal õppida väärtuslikke uusi oskusi.

UUED VÄLJAVAATED JA VÕIMALUSED

Kas soovid oma prantsuse keele oskusi lihvida või teha tutvust kreeka keelega? Enne kodust lahkumist saad osaleda Erasmus+ Online Linguistic Supporti veebisaidil digitaalsel keelekursusel. Välismaal saadud uued oskused muudavad mu CV atraktiivsemaks ja see paistab tööandjatele silma.

TEADUSTÖÖ

Kas soovid veel õppida? Läbides Erasmus Munduse ühise magistriõppekava, saan magistrandina õppida kahes erinevas ELi riigis ja ka üle kogu maailma. Õppejõuna saan programmi Marie Skłodowska-Curie meetmed raames elada, teha uurimustöid ja töötada välismaal.

Kuidas see toimib?

ELi kodakondsus võimaldab mul õppida, praktikale minna, tutvuda ja ammutada inspiratsiooni ühes 33st Euroopas või mujal maailmas asuvast riigist tänu Erasmus+ programmile. Olgu ma õpilane, kes soovib oma õpinguid uue kultuuriga rikastada või noor tööline, kes soovib praktiseerida ja oma tööalast konkurentsivõimet ainulaadses keskkonnas suurendada, Erasmus+ annab mulle juurdepääsu uutele oskustele, teadmistele ja kogumustele. Rikkalike ja rahuldustpakkuvate kogemuste saamiseks võin teha ka vabatahtlikku tööd, mis annab mulle võimaluse väljendada oma solidaarsust teiste eurooplaste suhtes. Pean vaid valima riigi, lihvima oma keeleoskust ja valmistama end ette unustamatuks kogemuseks.

  Kas teadsid?

  4 miljonit

  /euandme/file/815_eteducation.png

  inimest õpivad, praktiseerivad, töötavad või on vabatahtlikud välismaal ajavahemikus 2014–2020 Erasmus+ programmi raames.

  95%

  /euandme/file/814_eteducation2.png

  Õpilaste protsent, kes olid Erasmus+ programmiga rahul või väga rahul.

  2,2 miljardit eurot

  /euandme/file/813_eteducation3.png

  Erasmus+ eelarvest investeeritud summa noorte õppimiseks ja arendamiseks 2016. aastal.

  Minu seiklus

  /euandme/file/812_eteducation4.png

  Sadu tuhandeid võimalusi on vaid mõne kliki kaugusel. Erasmus+ seiklusega alustamiseks saan ühendust võtta oma kohaliku agentuuriga riigis, kus elan. 

  Minu õigused

  /euandme/file/811_eteducation5.png

  Ma pole kindel, mida oma ajalt välismaal oodata. Õigused ja kohustused on esitatud Erasmus+ üliõpilase hartas.

  Loov Euroopa

  /euandme/file/810_eteducation6.png

  aitab kunstnikel ja loomingulistel inimestel leida uusi võimalusi välismaa kultuurisektorites – uuri, kuidas sellest kasu saada.

  Director's Video

  /euandme/file/21695_etElav hostel: #EUandME lühifilm, režissöör Matthias Hoene

  Elav hostel, režissöör Matthias Hoene

  Kuigi Gisela nooruspõlv on juba kaugele seljataha jäänud, ihkab ta endiselt näha Euroopa kauneid paiku. Tema lapselapsed otsustavad koguda piisavalt raha, et saata ta oma unistuste seiklusele, kuid nende plaanil on ootamatud tulemused...

  /euandme/file/21695_etElav hostel: #EUandME lühifilm, režissöör Matthias Hoene

  /euandme/file/21697_etElav hostel: #EUandME ametlik treiler

  /euandme/file/21710_etLühifilmi Elav hostel kulisside taga: #EUandMe lühifilm

  #EUandME lood

  The story of Emmanuelle

  #EUandME Thanks to the EU, she was able to study medicine abroad and ultimately make another country her home.

  You might want to read these

  The story of Andreea

  #EUandME Thanks to the EU, Andreea studied abroad in the Czech Republic with Erasmus.

  Pursuing your passion is only a question of being bold

  Marcin Walencik has run his own business, TEACHERSteam, for 13 years, providing language courses for businesses throughout Poland. The firm employs various EU nationals. In his free time, Marcin writes his blog, promoting Wrocław, and running the Wroclovers photography club, among other things....

  The story of Nicola

  #EUandME Thanks to the EU, Nicola was able to travel abroad and experience a new educational system.

  Mis teema sulle veel huvi pakub?