Internet

Výborne!
Sme radi, že ste sa nadchli
Internet
Zobraziť všetky záujmy
MOJE PRIPOJENIE. MÔJ ŽIVOT.

Surfuj po internete v ktorejkoľvek krajine EÚ

CELOSVETOVÁ SIEŤ

Či už chatuješ s priateľmi alebo strímuješ najnovšiu epizódu svojho obľúbeného televízneho programu, v EÚ máš doma právo na internetové pripojenie. Všade by mal byť k dispozícii aspoň jeden poskytovateľ internetu, ktorý ti zabezpečí prístup ku kvalitnému pripojeniu za rozumnú cenu. Ide o takzvaný princíp univerzálnej služby. EÚ navyše investuje viac než 2 miliardy EUR do posilnenia širokopásmového internetu vo vidieckych oblastiach. Preto, ak sa prihlasuješ na internet v Česko alebo zverejňuješ selfie v Španielsku, môžeš využívať čo najlepšie domáce internetové pripojenie za fixnú a prijateľnú cenu. 

FÉROVÉ PRIPOJENIE

Čo ak chceš nájsť lokálne správy alebo informácie o blížiacich sa majstrovstvách Európy vo futbale? Nech už sa zaujímaš o čokoľvek, poskytovatelia internetových služieb v EÚ nesmú spomaľovať ani blokovať obsah, ktorý vyhľadávaš, a takýmto spôsobom uprednostňovať jednu webovú stránku na úkor inej. Ak je to legálne, bezpečné a sieť nie je výnimočne preťažená, môžeš si vybrať, čo budeš čítať, sledovať alebo hrať.

ZÁBAVA BEZ HRANÍC

EÚ sa domnieva, že dobrému filmu, albumu alebo hre by nemalo nič stáť v ceste – a už vôbec nie štátne hranice. Práve preto máš prístup k svojim predplateným strímingovým službám videa a hudby všade, kam v EÚ pocestuješ. Už len jeden diel?

WiFi4EU

Čo robiť, keď si potrebuješ na cestách pozrieť cestovný poriadok? Ak nechceš míňať vlastné obmedzené dáta, uprednostni bezplatnú verejnú Wi-Fi. EÚ investuje 120 miliónov EUR do inštalácie bezplatných verejných sietí Wi-Fi až na8 000 rôznych lokalitách po celej Európe, aby sme sa k nim mohli kdekoľvek pripojiť.

OPRÁŠENIE ZNALOSTÍ

Vieš, že 44 % Európanov vo veku 16 až 74 rokov nemá základné digitálne zručnosti? V budúcnosti bude 9 z 10 pracovných pozícií tieto digitálne zručnosti vyžadovať. Ak si chceš tieto zručnosti doplniť a pripraviť sa na pracovný svet zajtrajška, môžeš sa zapojiť do iniciatívy zameranej na zvyšovanie úrovne zručností, zúčastniť sa rôznych školení ponúkaných členmi Koalície pre digitálne pracovné miesta a dozvedieť sa ďalšie informácie o technológiách a programovaní na jednej z tisícov akcií týždňa programovania EÚ Code Week. Ak študuješ na vysokej škole, môžeš sa tiež zúčastniť programu stáží Digital Opportunity Traineeship v inej európskej krajine a osvojiť si pokročilé digitálne zručnosti.

Ako to funguje?

Vďaka právnym predpisom EÚ máš v celej EÚ (na vidieku rovnako ako na odľahlom mieste) zaručený prístup k najlepšiemu možnému pripojeniu na internet za prijateľnú cenu. V celej EÚ nájdeš tisíce bezplatných sietí Wi-Fi a svoje predplatené služby na prehrávanie videí, hudby, športu a hier si so sebou môžeš vziať, kamkoľvek sa vyberieš.

  Vedel si, že...?

  72 %

  /euandme/file/635_skinternet.png

  Európanov využíva internet každý deň.

  90 %

  /euandme/file/633_skinternet2.png

  mladých Európanov (vo veku 16 – 24 rokov) využíva sociálne siete.

  53 %

  /euandme/file/632_skinternet3.png

  Európanov si rezervuje cestovné lístky, ubytovanie alebo vstupenky online.

  46 %

  /euandme/file/631_skinternet4.png

  Európanov využíva internet na telefonovanie alebo videohovory.

  50 %

  /euandme/file/630_skinternet5.png

  Európanov vo veku od 15 do 39 rokov si myslí, že je dôležité, aby mali na cestách prístup k svojim predplateným službám.

  Pripoj sa

  /euandme/file/629_skinternet6.png

  Ak žiješ na vidieku, kde nie je pripojenie na internet, kontaktuj svoj národný regulačný orgán, ktorý ti pomôže získať pripojenie na internet.

  Director's Video

  /euandme/file/21900_skSamotar: kratki film v okviru pobude #Euandme, ki ga je režiral Tomasz Konecki

  Samotár, réžia Tomasz Konecki

  Ján, muž divočiny, žije osamelo v zrube v poľských horách. Keď však jeho samotársky život preruší osud, musí vymyslieť plán, ktorý si žiada jeho srdce.

  /euandme/file/21900_skSamotar: kratki film v okviru pobude #Euandme, ki ga je režiral Tomasz Konecki

  /euandme/file/21903_skSamotar: uradni napovednik v okviru pobude #Euandme

  /euandme/file/21904_skZakulisje filma Samotar, kratkega filma v okviru pobude #Euandme

  Digital stories

  Digital inclusion for all

  Patrick de la Hamette, engineer, is working in the social security sector and wants to help others in a concrete and practical way. A few years ago, he started volunteering and co-founded a non-profit organisation to support digital inclusion. He had not realised how big and satisfying this project would become.

  You might want to read these

  The story of Mounir

  #EUandME Thanks to the EU, Mounir was able to talk with equal terms with web giants across the world and progress Europe’s internet legislation.

  Technology for everyone: A collective dream that generates low-cost offers

  When José was 19, he asked his parents for a smartphone, but they said no. As a result, he started searching for cheaper alternatives and decided to buy a second-hand mobile phone. Subsequently, he came up with the idea of creating Forall Phones, which allows everyone to access second-hand...

  The Story of Kaya

  #EUandME Thanks to the EU she is able to run her business from anywhere due to speedy internet access and access training in order to improve her skills.

  Čo ťa ešte zaujíma?

  Na internete je 1,8 miliardy webových stránok

  Čo vyhľadávaš na internete?

  Nové recepty od tvojho obľúbeného kucháraVoľné pracovné miesta – hľadáš svoju vysnívanú príležitosť?

  Obľúbené témy týkajúce sa internetu: