Internet

Świetnie!
A więc Twoja pasja to:
Internet
Wyświetl wszystkie pasje
MOJE POŁĄCZENIE. MOJE ŻYCIE.

Surfuj po sieci w dowolnym kraju UE

WWW

Kiedy chcę sprawdzić, co słychać u znajomych, albo obejrzeć najnowszy odcinek serialu, UE gwarantuje mi prawo do podstawowego połączenia z Internetem w domu. W dowolnym miejscu powinien znajdować się co najmniej jeden dostawca Internetu, który zapewni mi dostęp do przyzwoitego łącza za przystępną cenę – jest to tak zwana zasada „usługi powszechnej”. Co więcej, UE inwestuje ponad 2 miliardy euro w rozbudowę dostępu do Internetu szerokopasmowego w obszarach wiejskich. Jeśli więc melduję się gdzieś w Czechy albo wysyłam selfie z Hiszpanii, mogę skorzystać z najlepszego łącza domowego w stałej, przystępnej cenie. 

UCZCIWA ŁĄCZNOŚĆ

Załóżmy, że szukam lokalnych wiadomości albo informacji na temat następnych Mistrzostw Europy. Europejscy dostawcy Internetu nie mogą spowalniać ani blokować treści, promując w zamian tylko wybrane witryny. Jeśli tylko dane treści są legalne, bezpieczne, a sieć nie jest nadmiernie obciążona, mogę korzystać z tego, co mi akurat odpowiada.

ROZRYWKA BEZ GRANIC

W UE panuje pogląd, że granice międzypaństwowe nie powinny utrudniać dostępu do dobrych filmów, muzyki czy gier. Dlatego mogę korzystać z zasubskrybowanych serwisów do strumieniowania muzyki i filmów w każdym zakątku Europy. Obejrzymy jeszcze jeden odcinek…?

WiFi4EU

Sprawdzasz w drodze rozkład jazdy pociągów? Kiedy chcę sprawdzić rozkład jazdy w telefonie, mogę skorzystać z bezpłatnej publicznej sieci Wi-Fi, zamiast zużywać dane z mojego pakietu. UE zainwestowała 120 milionów euro w instalację 8000 bezpłatnych publicznych hotspotów Wi-Fi w całej Europie, dzięki czemu mam dostęp do sieci niezależnie od tego, gdzie jestem.

Z DUCHEM CZASU

Czy wiesz, że 44% Europejczyków w wieku 16–74 lat nie potrafi posługiwać się technologią cyfrową na podstawowym poziomie? Co więcej, takich umiejętności będzie w przyszłości wymagało 9 na 10 miejsc pracy. Aby nadrobić te zaległości i dostosować się do zmian na rynku pracy, mogę skorzystać z unijnej inicjatywy dotyczącej ścieżek poprawy umiejętności, wziąć udział w szkoleniach oferowanych przez członków koalicji na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia lub dowiedzieć się więcej o technologii i kodowaniu podczas jednego z tysięcy wydarzeń Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jeśli jestem studentem, mogę też wziąć udział w szkoleniu na temat cyfrowych możliwości w innym państwie europejskim i opanować zaawansowane umiejętności posługiwania się technologią.

Jak to działa

Zgodnie z unijnym prawem mogę mieszkać nawet w największej głuszy, a mimo to mam zagwarantowany dostęp do najlepszego możliwego połączenia z internetem w przystępnej cenie. Mam dostęp do tysięcy bezpłatnych hotspotów Wi-Fi w całej Europie i mogę oglądać filmy, słuchać muzyki, grać w gry i śledzić wydarzenia sportowe gdziekolwiek jestem.

  Czy wiesz, że...?

  72%

  /euandme/file/635_plinternet.png

  Europejczyków codziennie korzysta z Internetu.

  90%

  /euandme/file/633_plinternet2.png

  młodych Europejczyków (16–24 lata) korzysta z sieci społecznościowych.

  53%

  /euandme/file/632_plinternet3.png

  Europejczyków rezerwuje bilety na podróż online.

  46%

  /euandme/file/631_plinternet4.png

  Europejczyków korzysta z Internetu do nawiązywania połączeń telefonicznych i wideo.

  50%

  /euandme/file/630_plinternet5.png

  Europejczyków w wieku 15–39 lat uważa, że podczas podróży zagranicznych ważny jest dostęp do usług świadczonych w ramach subskrypcji.

  Połącz się

  /euandme/file/629_plinternet6.png

  Gdy jesteś daleko od miasta i potrzebujesz dostępu do Internetu, zgłoś się do krajowego organu regulacyjnego, który pomoże Ci go uzyskać.

  Director's Video

  /euandme/file/21210_plOdludek: krótki film #EUandME w reżyserii Tomasza Koneckiego

  Odludek, reżyseria Tomasz Konecki

  Mieszkający na odludziu Jan żyje samotnie w chacie w polskich górach. Gdy jednak los zaburza jego samotniczy tryb życia, musi obmyślić plan, jak pójść za głosem serca.

  /euandme/file/21210_plOdludek: krótki film #EUandME w reżyserii Tomasza Koneckiego

  /euandme/file/21211_plOdludek: oficjalna zapowiedź #EUandME

  /euandme/file/21212_plZa kulisami Odludka: krótkiego filmu #EUandMe

  Digital stories

  Digital inclusion for all

  Patrick de la Hamette, engineer, is working in the social security sector and wants to help others in a concrete and practical way. A few years ago, he started volunteering and co-founded a non-profit organisation to support digital inclusion. He had not realised how big and satisfying this project would become.

  You might want to read these

  The story of Mounir

  #EUandME Thanks to the EU, Mounir was able to talk with equal terms with web giants across the world and progress Europe’s internet legislation.

  Technology for everyone: A collective dream that generates low-cost offers

  When José was 19, he asked his parents for a smartphone, but they said no. As a result, he started searching for cheaper alternatives and decided to buy a second-hand mobile phone. Subsequently, he came up with the idea of creating Forall Phones, which allows everyone to access second-hand...

  Historia Kai

  #EUandME Dzięki UE może prowadzić swoją firmę z dowolnego miejsca, bo wszędzie ma dostęp do szybkiego Internetu i szkoleń, na których może stale podnosić swoje kwalifikacje.

  Czym jeszcze się pasjonujesz?

  W Internecie istnieje 1,8 miliarda witryn

  Czego szukasz w Internecie?

  Nowe przepisy mojego ulubionego szefa kuchniMożliwości pracy – szukam wymarzonej okazji

  Popularne tematy związane z internetem: