Darba atrašana

Lieliski!
Priecājamais, ka tavā interešu lokā ir
Darba atrašana
Skatīt visas aizraušanās
MANS MĒRĶIS. MANA DZĪVE.

Atrodi labu darbu vai saņem kouča palīdzību

Nākamie soļi

Ja nesen esi pabeidzis kādu kursu vai tikko aizgājis no darba, ir dabiski būt neziņā par to, ko darīt tālāk. Arī citi par to domā. Tādā pašā situācijā ir vēl aptuveni 6,3 miljoni Eiropas jauniešu. ES programmas “Garantija jauniešiem” mērķis ir palīdzēt tev saņemt nodarbinātības piedāvājumus, izglītību, apmācības vai māceklību četrus mēnešus pēc tam, kad esi kļuvis par bezdarbnieku vai pabeidzis izglītību. Vari pieteikties ar savas valsts nodarbinātības dienesta vai cita pakalpojumu sniedzēja starpniecību, lai veiksmīgāk uzsāktu karjeru vai atgrieztos studiju solā.

Virziena maiņa

Aplēses liecina, ka darba dzīves laikā cilvēki karjeras virzienu maina vairāk nekā 5 reizes. Ikviens jauns sākums nozīmē nepieciešamību apgūt izvēlētajai nozarei atbilstīgās prasmes. Kad ir nepieciešamas jaunas praktiskās zināšanas vai papildu kvalifikācija, vari pieteikties apmācību kursiem, kas tiek finansēti no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.

Darbavietas bez robežām

Vai gribi pamainīt vidi? Meklējot darbu, neesi piesaistīts savai mītnes valstij — tev ir pieejama visa ES. Ar vairāk nekā 2300 tiešsaistē pieejamām vakancēm programma "Tava pirmā EURES darbavieta" palīdzēs tev uzsākt karjeru citā valstī, norīkos īpašu padomdevēju un ieteiks darba iespējas, kas tevi varētu interesēt. Šī programma pat var finansēt tavus ceļa izdevumus, ja saņemsi uzaicinājumu uz darba interviju ārzemēs.

TAVAM DARBAM IR NOZĪME

Ne visiem ir piemērots darbs birojā. Ja tevi saista doma par kādas skolas atjaunošanu vai palīdzēšanu tikko atbraukušiem patvēruma meklētājiem, varbūt ir vērts pieteikties Eiropas Solidaritātes korpusā. Tajā tiek piedāvātas gan apmaksāta, gan brīvprātīgo darba iespējas projektos visā Eiropā — atliek tikai pieteikties!

DARBS EIROPAS LABĀ

Vai esi sajūsmā par ES un vēlies pievienoties 55 000 cilvēku, kas palīdz tai funkcionēt? Tad varbūt ir vērts apsvērt iespēju strādāt kādā ES iestādē! ES iestādes ir izvietotas dažādās Eiropas vietās un arī pašā centrā — Briselē un Luksemburgā — un piedāvā iespēju daudzveidīgā komandā strādāt pie visneatliekamākajām problēmām, ar kurām saskaras mūsu sabiedrība. Lai uzzinātu vairāk par darba piedāvājumiem, apmeklē Eiropas Personāla atlases biroju.

Iespēja klauvē pie durvīm

Vai pamanīji kādu nišu tirgū? Vai vienmēr esi vēlējies būt priekšnieks? Ja tev ir kāda lieliska ideja un pamatīgs uzņēmēja ķēriens, tad ES var tev palīdzēt uzsākt uzņēmējdarbību. ES valstis tiek iedrošinātas izpildīt noteiktus mērķus, tostarp ļaujot uzņēmējiem nodibināt uzņēmumu ne vēlāk kā 3 darbadienu laikā par maksu, kas nepārsniedz 100 eiro. Arī finansēm nav jāsagādā galvassāpes — tu varu izpētīt finansēšanas iespējas ar Eiropas Jaunuzņēmumu kluba palīdzību un saņemt palīdzību savas uzņēmējdarbības paplašināšanai un attīstīšanai, izmantojot Eiropas Jaunuzņēmumu partnerību

KĀ TAS DARBOJAS?

Jauniešiem varētu būt grūti uzsākt virzību pa karjeras kāpnēm. Tomēr ES atbalsta tevi darba meklējumos gan ar programmu Garantija jauniešiem, kas katru gadu kopš 2014. gada ir devusi iespēju vairāk nekā 3,5 miljoniem jauniešu, gan ar citām programmām un iniciatīvām. Pateicoties šīm programmām, jau šobrīd ES ir par 1,6 miljoniem mazāk nenodarbinātu jauniešu salīdzinājumā ar 2013. gadu. Ja tevī ir spars un entuziasms, ES var sniegt tev nepieciešamās prasmes, lai par tevi uzzinātu un tu dabūtu darbu.

  Vai zināji?

  2 miljoni

  /euandme/file/718_lvfinding-job.png

  Skaitlis, par kādu kopš 2013. gada ir samazinājies bez darba esošo eiropiešu skaits.

  8,8 miljardi eiro

  /euandme/file/717_lvfinding-job2.png

  Tik daudz ES budžeta līdzekļu ir novirzīts jauniešu nodarbinātības veicināšanai reģionos, kuros jauniešu bezdarbs pārsniedz 25 %.

  11 miljoni

  /euandme/file/716_lvfinding-job3.png

  Jauniešu skaits, kuriem ir sniegtas iespējas ar programmas “Garantija jauniešiem” palīdzību.

  4 mēneši

  /euandme/file/715_lvfinding-job4.png

  Programmas “Garantija jauniešiem” mērķis ir nodrošināt jauniešiem kvalitatīvu nodarbinātības, tālākizglītības, apmācību vai māceklības piedāvājumu četru mēnešu laikā pēc tam, kad jaunietis ir kļuvis par bezdarbnieku vai pabeidzis izglītošanos.

  Director's Video

  /euandme/file/22732_lv#EUandME īsfilma “Atslēga”, režisori Valērija Millere un Anželēns Prelžokāžs

  “Atslēga”, režisori Valērija Millere un Anželēns Prelžokāžs

  Būvlaukumā negaidīti ierodoties drošības inspektorei, atgadās kas neparedzēts. Strādniekiem ir kopīgi jāatrisina šī situācija, taču kāda trūkst…

  /euandme/file/22732_lv#EUandME īsfilma “Atslēga”, režisori Valērija Millere un Anželēns Prelžokāžs

  /euandme/file/22733_lv#EUandME īsfilmas “Atslēga” oficiālais treileris

  /euandme/file/22734_lv#EUandME īsfilmas “Atslēga” tapšanas aizkulises

  La Cle LV

  /euandme/file/21153_lvRežisora Jorga Zoja #EUandME kampaņas īsfilma “Party Animal”

  Party Animal, režisors Jorgs Zojs (Yorgos Zois)

  Alekss ir enerģisks 25 gadus vecs jaunietis, kurš darīs visu iespējamo, lai varētu turpināt nodarboties ar dejām. Lai gan viņš jūtas ierobežots darbā, pēkšņi viņu pārņem iedvesma.

  /euandme/file/21153_lvRežisora Jorga Zoja #EUandME kampaņas īsfilma “Party Animal”

  /euandme/file/21154_lv#EUandME kampaņas īsfilmas “Party Animal” oficiālie reklāmkadri

  /euandme/file/21155_lv#EUandMe kampaņas īsfilmas “Party Animal” aizkadra ainas

  #EUandME stāsti

  I now have a stable job that suits me perfectly

  Mariane had some difficulty finding a job in social work after finishing her degree. She registered with Pôle Emploi, a French governmental agency that supports unemployed people, and benefitted from Intensive Youth Support, a scheme co-funded by the European Social Fund. Thanks to the scheme, Mariane has now found a job in her chosen field.

  You might want to read these

  Odyssey of ‘Pušku pušku’ chairs: How the bean bag became stylish furniture

  When a resident of Vilnius, Remigijus Balčiūnas created his first bean bag chair 10 years ago hoping to surprise guests with an unusual, yet cosy element in his sitting-room. Today the products of Remigijus’ bean bag chairs company are presented at international exhibitions and adorn the homes...

  From gaming to a successful high-tech company

  Matej Vengust's long-standing interest in new technologies and inspiration in bold ideas and computer games led him to assemble a team to create a VR platform. He soon realised that the platform could have uses beyond gaming and the Nervtech start-up was born, with Matej as its co-founder and...

  From Madrid to Copenhagen: ‘’To me, it was just a country far to the north’’

  It has been 7 years since Cristina Giron Delgado replaced warm Madrid with rainy and foreign Denmark. It started with a course at the Technical University of Denmark which led to a permanent job. Now she is also the founder of the SOMOS organisation that helps NGOs in Denmark.

  From daredevil adventures in Europe to travel journalism

  It’s hard to paint a picture of Mantas Bertulis, the founder of the popular talk show and travel portal ‘Kvepia kelionėm’ (‘It smells like travel’), unless it is possible to draw a trip. Mantas, who was fascinated by adventurers in his youth, decided to build a life that would allow him to...

  Diary of a Romanian in the EU: how your life can change when you have the courage to go for it

  Ana-Maria Hoogendorp left Romania 9 years ago to start a Master’s degree in Amsterdam. She overcame the fear of trying out a new experience and started a life from scratch in another community. After 9 years, Ana Maria developed close ties with Amsterdam through a successful career and made...

  The story of Duco

  #EUandME Thanks to support from the EU, Duco joined JINC and helps run an internship project which enables students to get work experience and improve their projects or talents.

  Stories by famous media journalists are encouraging change

  Finding a career after travelling to another country sounds like the plot of a fairy tale. However, for journalism student Berta Tilmantaitė, studying in Denmark for an Erasmus exchange programme helped her learn photojournalism. Now, Berta is a renowned Lithuanian multimedia journalist, a...