Leia töö

Suurepärane!
Tore, et oled nii innukas!
Töö leidmine
Kuva kõik teemad
MINU EESMÄRGID. MINU ELU.

Leia hea töökoht või lase end juhendada

Järgmised etapid

Kui olen hiljuti kursuse läbinud või äsja töölt lahkunud, on loomulik mõelda, mida edasi teha. Ma ei ole üksi. Ligikaudu 6,3 noort eurooplast on samas seisus. ELi programmi Noortegarantii eesmärk on pakkuda 4 kuu jooksul pärast töötuks jäämist või haridussüsteemist lahkumist töökohti, haridust, täiendusõpet või praktikat. Saan kandideerida riiklike tööturuasutuste või muu teenuse osutaja kaudu, et anda oma karjäärile tõuge või uuesti õppima hakata.

Suunamuutus

Eeldatavalt vahetan oma tööelu jooksul ametit sagedamini kui viis korda. Iga uue alguse korral kaasneb ümberõppe vajadus, et omandada uue töökoha vajalikke oskuseid. Uute praktiliste teadmiste või täiendava väljaõppe saamiseks saan registreeruda koolitustele, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Piirideta töökohad

Kas on tekkinud rännuigatsus? Ma ei pea töökohta otsima vaid oma koduriigis. Kogu EL on minu jaoks valla. Karjääri alustamisel teises riigis on mulle abiks leht Sinu esimene EURESi töökoht, kus pakutakse üle 2300 vaba töökoha. Sealt saan ma abi ka pühendunud nõustajalt ja soovitusi ametite kohta, mis võivad mulle sobida. Kui mulle pakutakse töövestlust mõnes ELi riigis, siis saavad nad mu reisi sinna ka kinni maksta.

KAS SOOVID MAAILMA MUUTA?

Kontoritöö ei sobi igaühele. Kui kooli ümberehitamine või äsja saabunud varjupaigataotlejate abistamine tundub mulle atraktiivsem, siis võin kandideerida Euroopa solidaarsuskorpusesse. Üle kogu Euroopa on nii tasustatud kui ka vabatahtliku töö võimalusi, seega mida ma ootan?

TÖÖTAMINE EUROOPA HEAKS

Ma armastan Euroopa Liitu ja soovin ühineda 55 000 inimesega, kes selle jaoks töötavad. Karjäär mõnes ELi institutsioonis võiks minu jaoks sobilik olla! Töökohti jagub nii Brüsselis, Luksemburgis kui ka üle kogu Euroopa. Saan töötada mitmekesise koosseisuga meeskonnas ja tegeleda kõige pakilisemate probleemidega, millega ühiskonnana silmitsi seisame. Vabade töökohtade kohta saan teavet Euroopa Personalivaliku Ameti veebilehelt.

Haara võimalusest kinni

Leidsid turul tühimiku? Oled alati soovinud iseenda ülemus olla? Kui mul on suurepärane idee ja palju ettevõtlusvaimu, saab EL aidata mul oma äri alustada. EL kutsub liikmesriike üles täitma kindlaid eesmärke, sealhulgas võimaldama ettevõtjatel äriühingu asutamist kuni 3 tööpäeva jooksul ja alla 100 euroga. Rahastamine ei peaks samuti peavalu tegema – saan rahastamisvõimalusi uurida veebisaidilt Startup Europe Club ning ettevõtte tegevuse laiendamisel või arendamisel võin abi saada ka platvormilt Startup Europe Partnership

Kuidas see toimib?

Noore inimesena võib karjääriredelil ronimine keeruline olla. Kuid EL on mulle tööotsinguil abiks kas siis noortegarantii kava kaudu, mis on alates 2014. aastast pakkunud võimalusi rohkem kui 3,5 miljonile noorele, või teiste programmide ja algatuste kaudu. Tänu nendele kavadele on ELis juba 1,6 miljonit töötut noort vähem kui 2013. aastal. Kui mul on piisavalt indu ja entusiasmi, saab EL mulle anda oskused, mida vajan tööturule sisenemiseks ja töökoha leidmiseks. 

  Kas teadsid?

  2 miljonit

  /euandme/file/718_etfinding-job.png

  noort töötut eurooplast on alates 2013. aastast endale töökoha leidnud.

  8,8 miljardit eurot

  /euandme/file/717_etfinding-job2.png

  ELi eelarve, mis on eraldatud noorte tööhõive võimendamiseks piirkondades, kus on noori töötuid rohkem kui 25%.

  11 miljonit

  /euandme/file/716_etfinding-job3.png

  Noorte inimeste arv, kes on saanud töövõimalusi noortegarantii programmi raames.

  4 kuud

  /euandme/file/715_etfinding-job4.png

  Noortegarantii eesmärk on pakkuda noortele inimestele hea kvaliteediga töövõimalusi, jätkuvat õpet, täiendharidust või praktikakohti 4 kuu jooksul alates ajast, mil nad on jäänud töötuks või õpingud lõpetanud.

  Director's Video

  /euandme/file/22698_etVõti: #EUandME lühifilm, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  Võti, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  Katastroof tabab ehitusplatsi pistelise ohutuskontrolli ajal. Töötajad peavad probleemi lahendamiseks koostööd tegema, kuid keegi on kadunud…

  /euandme/file/22698_etVõti: #EUandME lühifilm, režissöör Valerie Muller ja Angelin Preljocaj

  /euandme/file/22699_etVõti: ametlik #EUandME treiler

  /euandme/file/22700_et„Võtme“ kulisside taga: #EUandME lühifilm

  #EUandME lood

  I now have a stable job that suits me perfectly

  Mariane had some difficulty finding a job in social work after finishing her degree. She registered with Pôle Emploi, a French governmental agency that supports unemployed people, and benefitted from Intensive Youth Support, a scheme co-funded by the European Social Fund. Thanks to the scheme, Mariane has now found a job in her chosen field.

  You might want to read these

  Odyssey of ‘Pušku pušku’ chairs: How the bean bag became stylish furniture

  When a resident of Vilnius, Remigijus Balčiūnas created his first bean bag chair 10 years ago hoping to surprise guests with an unusual, yet cosy element in his sitting-room. Today the products of Remigijus’ bean bag chairs company are presented at international exhibitions and adorn the homes...

  From gaming to a successful high-tech company

  Matej Vengust's long-standing interest in new technologies and inspiration in bold ideas and computer games led him to assemble a team to create a VR platform. He soon realised that the platform could have uses beyond gaming and the Nervtech start-up was born, with Matej as its co-founder and...

  From Madrid to Copenhagen: ‘’To me, it was just a country far to the north’’

  It has been 7 years since Cristina Giron Delgado replaced warm Madrid with rainy and foreign Denmark. It started with a course at the Technical University of Denmark which led to a permanent job. Now she is also the founder of the SOMOS organisation that helps NGOs in Denmark.

  Mis teema sulle veel huvi pakub?