Vartotojų teisės

Puiku!
Džiugu matyti, kad tai mėgstate
Vartotojų teisės
Peržiūrėti visas aistras
MANO PIRKINIAI. MANO GYVENIMAS.

Prekių, įsigytų internetu, grąžinimas per 14 dienų ir kitos vartotojo teisės

Dydis netiko?

Atrodo, kad pirkdamas tuos džinsus internetu, apsirikau dėl jų dydžio... Laimei, mano, kaip ES vartotojo, teisės reiškia, kad galiu grąžinti bet kurią internetu, telefonu arba paštu užsakytą prekę per 14 dienų. Jei šio produkto būklė nepriekaištinga ir jį galima vėl parduoti, man bus grąžinta visa sumokėta suma arba gausiu kitą produktą. Tad galiu išsiųsti šiuos džinsus atgal ir gauti kitus, kurie man puikiai tiks.

Per gerai, kad būtų tiesa

Pasirodė puikus naujo dviračio pasiūlymas, tačiau bijai, kad jame slypi kokia nors suktybė? Įmonėms, kurios dirba bet kurioje ES šalyje, draudžiama klaidingai informuoti apie savo produktus ar paslaugas klaidinančiuose skelbimuose. Tad jei tai, ką gaunu, nėra tai, ko tikėjausi, tada galiu pasinaudoti savo teisėmis ir arba gauti tai, kas buvo žadėta, arba susigrąžinti pinigus. 

Svarbiausi dalykai – mažiausiu šriftu

Paskolos arba kredito kortelės sutarties sudarymas gali būti varginantis, ypač turint galvoje tai, kad ilgame dokumente gali būti paslėpta išlyga, dėl kurios neteksiu pusės savo pajamų. Na, tik jau ne ES. Visos sutartys turi būti aiškios ir suprantamos. Jose negali būti jokių nesąžiningų sąlygų arba reikalavimų. Tad jei perskaitysiu sutartį ir rasiu nemalonų netikėtumą, turiu teisę į visų sąlygų išaiškinimą ir pagrindimą, kol sutarties nepasirašiau.

Sugadintos prekės

Yra dalykas, kurio nelaukia niekas: tai raudona lemputė, reiškianti, kad nauja skalbyklė ar kitas prietaisas rimtai sugedo. Todėl visoms prekėms, įsigytoms ES teritorijoje, suteikiama ne trumpesnė kaip 2 metų garantija. Taigi, jei produktas, kurį įsigijau, neveikia taip, kaip turėtų, turiu teisę į nemokamą jo remontą arba pakeitimą. Žodžiu, skolintis skalbimo rumbės iš močiutės nereiks. Skalbyklė netrukus vėl veiks.

Terminas pardavėjui

Kai užsakau draugui gimtadienio dovaną, tikrai nenoriu pas jį pasirodyti tuščiomis rankomis. Tačiau kartais prekių, įsigytų internetu, pristatymas gali užtrukti ilgiau, nei planuota. Rankos gali būti tuščios, tačiau prarandama ne viskas. ES teisės aktai nurodo, kad jei per 30 dienų prekės nepristatomos, galiu pranešti prekeiviui ir duoti jam dar vieną savaitę. Jei per tą savaitę prekė vis dar neatkeliauja, galiu užsakymą atšaukti ir pareikalauti grąžinti visus pinigus. Žinoma, jei mano užsakymas turėjo mane pasiekti iki tam tikro renginio (pavyzdžiui, gimtadienio), papildomos savaitės galiu ir nesuteikti: pareikalauti grąžinti pinigus galiu jau iškart po 30 dienų.

Tavo pusėje

Nesklandumai su prekeiviu iš kitos ES valstybės? Galbūt ši nauja rankinė yra padirbta, o pristatyti saulės akiniai buvo subraižyti? Europos vartotojų centruose , įsikūrusius visose ES šalyse, taip pat ir Islandijoje bei Norvegijoje, ES siūlo nemokamas konsultacijas ir paramą. Jei nepavyksta susitarti su prekybininku, galiu prašyti pagalbos per elektroninę ginčų sprendimo platformą. Naudodamasis šia sistema galiu būti tikras, kad ginčas bus išspręstas teisingai, nemokamai arba už nedidelį mokestį. Tai taip pat reiškia, kad prekybininkai gali išvengti brangių bylinėjimosi procedūrų ir skatinti bei gerinti santykius su savo klientais.

Kaip tai veikia?

Kaip ir kiti vartotojai ES teritorijoje, turiu teisę, kad su manimi būtų elgiamasi sąžiningai: per dvejus metus nuo pirkimo sugedę mano daiktai turi būti sutaisyti arba pakeisti; per 14 dienų galiu persigalvoti dėl pirkinio internetu; naujų paslaugų sutartys, kurias pasirašau, turi būti aiškios ir suprantamos. ES taisyklių tikslas – užtikrinti, kad apsiperkant internetu, telefonu, paštu ar paprastoje parduotuvėje viskas būtų aišku, paprasta ir sąžininga.

  Ar žinojai?

  71 %

  /euandme/file/678_ltconsumer-rights.png

  16–24 metų amžiaus interneto naudotojų, kurie lankosi internetinėje parduotuvėje, dalis.

  18 %

  /euandme/file/677_ltconsumer-rights2.png

  tiek nuo 2007 iki 2017 m. padaugėjo internetu įsigyjamų prekių.

  32 000

  /euandme/file/676_ltconsumer-rights3.png

  tiek tarptautinių skundų 2013 m. gavo Europos vartotojų centrai. 66 % šių skundų buvo susiję su internetu įsigytomis prekėmis.

  Jokių papildomų mokesčių

  /euandme/file/675_ltconsumer-rights4.png

  Parduotuvės ir prekeiviai ES teritorijoje negali imti jokių papildomų priemokų už atsiskaitymą kredito arba debeto kortele.

  Ginčo sprendimas

  /euandme/file/674_ltconsumer-rights5.png

  su interneto prekeiviu aiškintis fiziškai nesinori? Nemokamo patarimo ir paramos galiu kreiptis į Europos vartotojų centrą.

  Director's Video

  /euandme/file/21807_lt„Debut“: trumpametražis #EUandME filmas, režisierius Dalibor Matanić

  „Debut“, režisierius – Dalibor Matanić

  Jaunas ūkininkas iš Kroatijos svajoja tapti profesionalų futbolo žvaigžde. Tačiau prieš pradėdamas įgyvendinti ambicijas futbolo aikštelėje, jis turi pripažinti tiesą apie save.

  /euandme/file/21807_lt„Debut“: trumpametražis #EUandME filmas, režisierius Dalibor Matanić

  /euandme/file/21809_lt„Debut“: oficialus #EUandME anonsas

  /euandme/file/21812_lt„Debut“: #EUandMe trumpametražio filmo užkulisiai

  #EUandME istorijos

  The Story of Filippa

  #EUandME Thanks to the EU, she was able to get compensation for a delayed flight.

  Ką dar labai mėgstate?

  Negalite nustoti spausti „į krepšelį“?

  Ar apsiperkate internetinėse parduotuvėse?

  Aš visada prisijungęs!Man labiau patinka grynas oras

  Mėgstate apsipirkti? Jus gali dominti ir šie dalykai: