Jauno filmu veidotāju konkurss

Domā, ka Tev ir režisora dotības?

Tad mēs vēlamies iepazīties ar Tevi. ES piedāvā jaunajiem filmu veidotājiem uzņemt savu #EUandME īsfilmu. Pieciem uzvarētājiem katram tiks piešķirti 7500 eiro, turklāt viņi saņems Eiropas vadošo režisoru padomus idejas realizēšanai.

Kā tas darbojas?

REĢISTRĀCIJAS TERMIŅŠ:
2018.gada 31.oktobris

1. Kas var piedalīties?

Konkursā var piedalīties Eiropas filmu veidotāji, kuri dzīvo ES un kuri uz iesniegšanas brīdi (31.10.2018.) ir sasnieguši 18 gadu vecumu un nav vecāki par 35 gadiem. Pieteikumus var iesniegt tikai individuāli. Grupu pieteikumi netiks ņemti vērā.

2. Piesakies dalībai konkursā

Iesniedz savas īsfilmas idejas aprakstu, aizpildot tiešsaistes pieteikuma veidlapu.

Lai piedalītos konkursā, Tev jāizpilda trīs uzdevumus: 

  • jāsagatavo Tevis piedāvātās filmas apraksts (angliski, un, ja angļu valoda nav Tava dzimtā valoda, arī kādā no ES oficiālajām valodām);
  • ar viedtālruni jānofilmē īss pieteikuma video (angliski, un, ja angļu valoda nav tava dzimtā valoda, arī kādā no ES oficiālajām valodām);
  • jāpievieno saiti uz kādu Tevis agrāk radītu īsfilmu, kas tapusi pēdējo 5 gadu laikā (attiecībā uz šīs īsfilmas valodu nav īpašu prasību).

Pieteikumus var iesniegt vienā no piecām kategorijām:

  1. Mobilitāte
  2. Ilgtspēja 
  3. Iemaņas un uzņēmējdarbība 
  4. Digitālā vide
  5. Tiesības 

Pirms pieteikuma iesniegšanas izlasi konkursa noteikumus un nosacījumus.

No 2018. gada 24. augusta plkst. 12.00 (CET)
līdz 31. oktobra plkst. 12.00 (CET)
2018. gada novembris–decembris 

3. Žūrija 

Žūrijā darbosies pieci Eiropas kinorežisori, tie novērtēs darbus un atlasīs 10 finālistus — pa diviem pretendentiem katrā no piecām kategorijām. 

4. Publiskais balsojums

Sākot ar 2019. gada janvāri piecu nedēļu laikā uzvarētājs tiks noteikts publiskas tiešsaistes balsošanas kārtībā. Rezultāts tiks paziņots konkursa interneta vietnē, kā arī Eiropas Komisijas sociālo tīklu kontos. Katra nedēļa tiks veltīta vienai kategorijai — mēs izziņosim kategorijas divus kandidātus un lūgsim lietotājus balsot par tīkamāko filmas ideju.

2019. gada janvāris–februāris 
2019. gada janvāris–aprīlis 

5. Uzfilmē savu filmu

Pieci uzvarētāji katrs saņems 7500 EUR dotāciju, lai līdz 30.04.2019. producētu, uzfilmētu un samontētu savu filmu. Katram uzvarētājam filmēšanas un montāžas procesā palīdzēs viens žūrijas loceklis - profesionāls režisors.

VAI TEV ŠĶIET, KA ESI UZZINĀJIS VISU, KO SPĒJ PIEDĀVĀT ES? NEBŪT NE!

Labāko esam pataupījuši noslēgumam. Nākamo nedēļu laikā mēs izsludināsim konkursus, īstenosim pasākumus visā Eiropā un dalīsimies ar jaunu cilvēku pieredzi, kuri ir izjutuši, kā ES ietekmējusi viņu dzīvi.

Seko mūsu jaunākajām ziņām un informācijai!