jaunųjų kino kūrėjų konkursas

Manai, kad esi kūrybingas ir esi vertas užimti režisieriaus kėdę?

Norime tave išgirsti. ES jauniems kino kūrėjams siūlo galimybę sukurti savo #EUandME trumpametražį filmą. Penki nugalėtojai gaus 7500 eurų finansavimą bei gausybę patarimų iš Europoje pripažinto režisieriaus, kuris padės įgyvendinti filmo idėją.

Kaip tai veikia

TERMINAS: 2018 m. spalio 31 d.

1. Kas gali dalyvauti?

Konkurse gali dalyvauti Europos filmų kūrėjai, gyvenantys ES ir paraiškų pateikimo termino pabaigoje (2018 m. spalio 31 d.) patenkantys į 18–35 metų amžiaus kategoriją. Dalyvauti galima tik asmeniškai, grupinės paraiškos nebus svarstomos.

2. Pateik paraišką

Pateik savo idėją trumpametražiam filmui užpildydamas internetinę paraiškos formą

Tau reikės trijų dalykų:

  • trumpo filmo aprašymo (anglų kalba ir, jei anglų kalba tau ne gimtoji, viena iš oficialiųjų ES kalbų);
  • išmaniuoju telefonu nufilmuoto filmo idėjos pristatymo (anglų kalba ir, jei anglų kalba tau ne gimtoji, viena iš oficialiųjų ES kalbų);
  • nuorodos į trumpametražį filmą, kurį jau esi sukūręs per pastaruosius 5 metus (atkreipk dėmesį į tai, kad šiam trumpametražiam filmui nėra konkrečių kalbos reikalavimų).

Paraiška gali būti pateikta vienai iš 5 kategorijų:

  1. Judumas 
  2. Tvarumas
  3. Įgūdžiai ir verslas
  4. Skaitmeninės technologijos
  5. Teisės

Prieš pateikdamas paraišką, perskaityk konkurso sąlygas ir taisykles.

Paraiškas galima teikti nuo 2018 m. rugpjūčio 24 d. 12.00 val. CET laiku iki 2018 m. spalio 31 d. 12.00 val. CET laiku
2018 m. lapkritis–gruodis

3. Vertinimo komisija

Vertinimo komisija, sudaryta iš penkių Europoje pripažintų kino režisierių, peržiūrės paraiškas ir atrinks 10 kandidatų, po 2 iš kiekvienos kategorijos.

4. Viešas balsavimas

Nuo 2019 m. sausio mėn. per 5 savaites nugalėtojai bus atrinkti viešai balsuojant internetu, o rezultatai bus paskelbti #EUandME konkurso internetiniame puslapyje ir Europos Komisijos socialinės žiniasklaidos kanaluose. Kiekviena savaitė bus skirta vienai iš kategorijų: paskelbsime du kategorijos kandidatus ir paprašysime žmonių balsuoti už jiems patikusią filmo idėją.

2019 m. sausis–vasaris
2019 m. sausis–balandis

5. Sukurk savo filmą

Penki nugalėtojai gaus po 7500 eurų dotaciją savo filmo pastatymui, filmavimui ir montavimui, jį sukurti reikės iki 2019 m. balandžio 30 d. Filmo kūrimo metu kiekvienam laimėtojui talkins vienas iš vertinimo komisijos narių, profesionalus kino režisierius.

MANAI, KAD JAU ŽINAI VISKĄ, KĄ ES GALI PASIŪLYTI? ANAIPTOL!

Dar geresnė žinia yra tai, kad geriausius dalykus pasilikome pabaigai. Per kelias artimiausias savaites skelbsime konkursus ir visoje Europoje organizuosime renginius, per kuriuos dalysimės istorijomis apie jaunus žmones, pajutusius ES poveikį savo gyvenimams.

Grįžk netrukus ir gauk naujienų bei informacijos.