Soutěž pro mladé filmaře

Máte pocit, že jste rozený režisér?

V tom případě čtěte dál. V rámci kampaně #EUandME nabízí Evropská unie mladým filmařům příležitost natočit vlastní krátký film. Každý z pětice vítězů obdrží grant ve výši 7 500 EUR a jeden z předních evropských režisérů mu pomůže převést jeho námět na filmové plátno.

Jak na to

UZÁVĚRKA: 31. října 2018

1. Kdo se může zúčastnit?

Soutěž je určena filmařům s bydlištěm v některé ze zemí Evropské unie, kterým bude v době uzávěrky přihlášek (31. října 2018) 18 až 35 let. Zúčastnit se mohou pouze jednotlivci, skupinové přihlášky nebudou přijímány.

2. Zašlete přihlášku 

Přihlaste svůj námět na krátký film prostřednictvím online formuláře.

Budete potřebovat: 

  • písemnou synopsi svého filmu (v angličtině nebo v jednom z úředních jazyků EU, pokud angličtina není vaším mateřským jazykem),
  • krátké prezentační video natočené chytrým telefonem (v angličtině nebo v jednom z úředních jazyků EU, pokud angličtina není vaším mateřským jazykem),
  • odkaz na krátký film, který jste natočili v posledních pěti letech (na tento krátký film se nevztahují žádné specifické jazykové požadavky).

Přihlášky je možné zasílat v jedné z pěti kategorií:

  1. Mobilita
  2. Udržitelnost 
  3. Dovednosti a podnikání
  4. Digitalizace
  5. Práva

Než přihlášku odešlete, přečtěte si podmínky soutěže.

Přihlášky lze vyplňovat od 24. srpna 2018
(od 12.00 hodin SEČ) do 31. října 2018
(do 12.00 hodin SEČ).
Listopad–prosinec 2018

3. Porota

Porota složená z pěti evropských filmových režisérů posoudí přihlášky a vybere deset kandidátů – po dvou v každé kategorii.

4. Hlasování veřejnosti

Od ledna 2019 bude v průběhu pěti týdnů o vítězích rozhodovat veřejnost v online hlasování. Výsledky budou vyhlášeny na webových stránkách soutěže a na účtech Evropské komise na sociálních sítích. Každý týden bude věnován jedné kategorii: oba kandidáty oznámíme a uživatele požádáme, aby hlasovali pro filmový námět, který se jim líbí víc.

Leden–únor 2019
Leden–duben 2019

5. Natočte svůj film

Každý z pětice vítězů obdrží grant ve výši 7 500 EUR na produkci, natočení a sestříhání filmu. Filmy musí být dokončeny do 30. dubna 2019. V průběhu natáčení a stříhání se navíc jako poradce každého z vítězů zapojí jeden z profesionálních režisérů, kteří zasednou v porotě.

MYSLÍTE SI, ŽE UŽ ZNÁTE VŠECHNO, CO EU NABÍZÍ? ZAMYSLETE SE ZNOVA!

To nejlepší jsme si nechali na konec. V průběhu následujících týdnů budeme vyhlašovat soutěže, organizovat akce po celé Evropě a sdílet příběhy mladých lidí, kteří pocítili vliv EU na vlastní kůži.

Vraťte se brzy a nalezněte zde další zprávy a informace.