Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

Jaunumi

European Parliament
  • 24/03/2023

Publiska uzklausīšana saistībā ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Pārtraukt haizivju spuru atdalīšanu – pārtraukt tirdzniecību” 2023. gada 27. martā

Eiropas Parlaments rīkos publisku uzklausīšanu saistībā ar astoto veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu Pārtraukt haizivju spuru atdalīšanu – pārtraukt tirdzniecību 27. martā no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.00. Organizatori iepazīstinās ar iniciatīvas mērķiem un apspriedīs to ar Eiropas Parlamenta deputātiem. Piedalīsies arī Eiropas Komisijas pārstāvji.

Sanāksme tiks straumēta reāllaikā internetā un ierakstīta.

New initiative registered
  • 22/03/2023

New initiative registered: ‘End The Horse Slaughter Age’

Jaunumi nav pieejami latviski, bet ir automātiski iztulkojami lapā "“Jaunumi”.

On 22 March the Commission registered a European citizens' initiative entitled ‘End The Horse Slaughter Age’.

It calls for new laws to ban the slaughter of horses, stop long-distance transportation of horses across Europe for slaughter and to protect horses from being compelled to do excess work or hard training.

This is the third initiative registered in 2023. Its organisers have six months now to choose the moment to start the collection of support.

logo Save cruelty free cosmetics
  • 17/03/2023

The European Commission receives the organisers of the 'Save cruelty free cosmetics - Commit to a Europe without animal testing' initiative

Jaunumi nav pieejami latviski, bet ir automātiski iztulkojami lapā "“Jaunumi”.

On 17 March 2023, the organisers of the ninth successful European Citizens’ Initiative ‘SAVE CRUELTY FREE COSMETICS - COMMIT TO A EUROPE WITHOUT ANIMAL TESTING’  met with Vera Jourová, Vice-President of the European Commission in charge of Values and Transparency, and Thierry Breton, European Commissioner for Internal Market, to present the objectives of their initiative in more depth. 

European Parliament
  • 14/03/2023

Debates par Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Glābiet bites un lauksaimniekus!” Eiropas Parlamenta plenārsēdē 16. martā

Eiropas Parlamenta deputāti apspriedīs septīto sekmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Glābiet bites un lauksaimniekus! Ceļā uz bitēm draudzīgu lauksaimniecību veselīgai videi" Eiropas Parlamenta plenārsēdē Strasbūrā ceturtdien, 16. martā, plkst. 9.00.

Plenārsēde tiks straumēta reāllaikā internetā un ierakstīta.

New initiative registered
  • 22/02/2023

Reģistrēta jauna iniciatīva “Cieņpilnas migrantu uzņemšanas nodrošināšana Eiropā”

Komisija 22. februārī reģistrēja Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Cieņpilnas migrantu uzņemšanas nodrošināšana Eiropā”

Iniciatīvas organizatori aicina ieviest jaunu mehānismu patvēruma meklētāju sadalījumam ES, pamatojoties uz viņu brīvu gribu un efektīvu solidaritāti starp dalībvalstīm. Viņi arī aicina noteikt saistošus uzņemšanas standartus, kas patvēruma meklētājiem visā ES garantētu cilvēka cienīgus dzīves apstākļus, piemēram, attiecībā uz pārtiku, veselību, mājokli, izglītību un darbu.

Šī ir otrā iniciatīva, kas reģistrēta 2023. gadā. Tagad iniciatīvas organizatoriem ir seši mēneši laika, lai izvēlētos brīdi, kad sākt parakstu vākšanu.

IT developments
  • 17/02/2023

2023. gada 14. martā notiks EPI foruma tīmekļseminārs “Parakstu vākšana tiešsaistē – kas jums jāzina par centralizēto vākšanas tiešsaistes sistēmu”

Šis pasākums ir paredzēts esošajiem un potenciālajiem Eiropas pilsoņu iniciatīvu organizatoriem, kuri vēlas saņemt praktisku informāciju un ieteikumus par parakstu vākšanu tiešsaistē. Īpaša uzmanība tiks pievērsta centralizētajai vākšanas tiešsaistes sistēmai.

Seminārā piedalīsies Komisijas IT eksperts un sekmīgas pilsoņu iniciatīvas organizators.

Plašāka informācija par tīmekļsemināru (kurš notiks 14. martā un tikai angļu valodā) ir pieejama EPI forumā. Turpat arī uzzināsiet, kā varat reģistrēties.

Stop Finning - Stop the Trade
  • 06/02/2023

Eiropas Komisija uzņem iniciatīvas “Stop Finning -Stop the Trade” (“Pārtraukt haizivju spuru atdalīšanu – pārtraukt tirdzniecību”) organizatorus

6. februārī iniciatīvas “Stop Finning — Stop the Trade” (“Pārtraukt haizivju spuru atdalīšanu – pārtraukt tirdzniecību”) organizatori tikās ar vides, okeānu un zivsaimniecības komisāru Virgīniju Sinkēviču, lai sīkāk iepazīstinātu ar savām idejām. 

Initiative submitted to the EC
  • 26/01/2023

Eiropas Komisija izskata sekmīgo EPI “Kosmētikas līdzekļi bez nežēlības”.

Iniciatīva “Kosmētikas līdzekļi bez nežēlības: tiekties uz Eiropu, kurā nenotiek izmēģinājumi ar dzīvniekiem” ir saņēmusi 1 217 916 apstiprinātus paziņojumus par atbalstu no ES pilsoņiem, un robežvērtības ir sasniegtas 21 valstī. Tā tika iesniegta izskatīšanai Eiropas Komisijā 2023. gada 25. janvārī. Tā ir devītā sekmīgā Eiropas pilsoņu iniciatīva (EPI).

Šī iniciatīva aicina Komisiju ierosināt tiesību aktus, kas stiprinātu un paplašinātu spēkā esošos ES aizliegumus, kas piemērojami uz dzīvniekiem testētiem kosmētikas līdzekļiem un uz dzīvniekiem testētu sastāvdaļu tirdzniecībai. Turklāt Komisijai līdz pašreizējā pilnvaru termiņa beigām ir jāpieņem ceļvedis visu izmēģinājumu uz dzīvniekiem pakāpeniskai izbeigšanai.

Komisija tiksies ar organizatoriem, lai sīkāk apspriestu iniciatīvu, nākamajās nedēļās. Publiska uzklausīšana pēc tam tiks organizēta Eiropas Parlamentā. Komisijai līdz 2023. gada 25. jūlijam ir jāiesniedz sava oficiālā atbilde ar plānotajiem pasākumiem.

Policy updates
  • 25/01/2023

Komisija reaģē uz EPI “Glābiet bites un lauksaimniekus” uz uzņem jaunu kursu attiecībā uz apputeksnētājiem

Lai vērstos pret savvaļas apputeksnētājkukaiņu satraucošo iznīkšanu Eiropā, Komisija ir pārskatījusi ES 2018. gada Apputeksnētāju iniciatīvu un 24. janvārī nāca klajā ar paziņojumu “Jaunais kurss attiecībā uz apputeksnētājiem”. Sabiedrība arvien uzstājīgāk prasa izlēmīgāku rīcību pret apputeksnētāju izzušanu. Par to liecina arī nesenā Eiropas pilsoņu iniciatīva “Glābiet bites un lauksaimniekus”, kas vainagojusies panākumiem. 

European Parliament
  • 20/01/2023

Public hearing on ‘Save Bees and Farmers’ ECI on 24 January 2023

Jaunumi nav pieejami latviski, bet ir automātiski iztulkojami lapā "“Jaunumi”.

The European Parliament will hold a public hearing on the seventh successful European Citizens’ Initiative Save Bees and Farmers! Towards a bee-friendly agriculture for a healthy environment on 24 January from 2.30 to 6.30 p.m. The organisers will present the initiative's objectives and engage with Members of the European Parliament. European Commission's representatives will also participate.

The meeting is webstreamed.

Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?