Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīva

Kā sākt

Ceļvedis

Eiropas pilsoņu iniciatīvas ceļvedis

Kas būtu jāzina

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir jūsu iespēja vairāk ietekmēt ES politikas veidošanu. Ar šā rīka palīdzību var rosināt diskusiju par jums būtiskiem jautājumiem un vairot informētību par lietām, kas uztrauc daudzus.

Ko tas nozīmēs jums:

 • jūs aicināt Eiropas Komisiju ierosināt jaunus ES tiesību aktus jautājumā, par kuru jūs iestājaties. Tomēr Komisija to var darīt tikai tad, ja attiecīgā joma ir kāda no tām, kurās ES ir pilnvarota rīkoties;
 • pēc tam, kad būsiet panācis, ka jūsu iniciatīvu reģistrē, un savācis vismaz miljonu parakstu (papīra formātā un tiešsaistē) vismaz 7 ES dalībvalstīs, jūs un citi organizatori no visas ES iniciatīvu iesniegsiet Komisijai;
 • tad jūs tiksieties ar Komisijas pārstāvjiem, lai apspriestu jūsu mērķus.

Pēc jūsu priekšlikuma izskatīšanas Komisija atbildēs, vai tā plāno veikt kādus pasākumus.

Organizējot Eiropas pilsoņu iniciatīvu, jums ir jāievēro vairākas procedūras. Pilsoņu iniciatīvas kopējais cikls var ilgt mēnešiem un varbūt pat gadiem!

Sagatavošanās ir ļoti svarīga. Lai jums palīdzētu to izdarīt:

 • šajā vietnē ir sīki aprakstīta visa procedūra,
 • Eiropas pilsoņu iniciatīvas forumā ir pieejami norādījumi un padomi par iniciatīvas pārvaldīšanas juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem, tostarp šādiem:
  • kā uzrakstīt iniciatīvu,
  • kā atrast domubiedrus un izveidot organizatoru grupu,
  • kā vākt parakstus...

Ņemiet vērā, ka, lai vāktu paziņojumus par atbalstu, iniciatīvas organizatori var bez maksas izmantot centralizēto vākšanas tiešsaistes sistēmu, ko nodrošina Eiropas Komisija.

Organizējiet savu iniciatīvu!

Kad būsiet izveidojuši savu grupu, rakstiski noformulējuši iniciatīvu un savākuši visu vajadzīgo informāciju, jums būs jāiesniedz lūgums iniciatīvu reģistrēt.

Lai to izdarītu, jūsu organizatoru grupas pārstāvim ir jāizveido organizatora konts, norādot viņa e-pasta adresi (kas būs redzama šajā vietnē pēc iniciatīvas reģistrācijas) un aizpildot obligātos laukus.

Organizatora konts

Kad jūsu iniciatīva būs reģistrēta, jums būs jāizvēlas vākšanas tiešsaistes sistēma, kuru izmantosiet paziņojumu par atbalstu vākšanai tiešsaistē. Komisija bez maksas nodrošina organizatoriem centralizētu vākšanas tiešsaistes sistēmu. Sistēma ir ātri un vienkārši iestatatāma, lai tā atbilstu jūsu iniciatīvas vajadzībām, un tā nodrošina pilnīgu atbilstību datu aizsardzības tiesību aktiem. Vēl līdz 2022. gada beigām organizatori var izvēlēties izmantot savu vākšanas tiešsaistes sistēmu; lai izmantotu šādu sistēmu, vispirms ir jāsaņem sertifikāts no attiecīgās kompetentās valsts iestādes tajā dalībvalstī, kur tiks glabāti dati.

Vēlaties uzzināt vairāk un sadarboties?