Nõudke oma elu mõjutava poliitika puhul rohkem sõnaõigust. Euroopa kodanikualgatus on ainulaadne viis ELi kujundamises kaasa löömiseks, kutsudes Euroopa Komisjoni üles esitama uusi õigusakte. Kui algatus on saanud miljon allkirja, otsustab komisjon, millist meedet võtta

Euroopa kodanikualgatuse etapid
Euroopa kodanikualgatuse video.
99 registreerimis- taotlust
76 algatust registreeritud
6 edukat algatust

Viimased uudised

The Commission grants further extensions to citizens' initiatives due to the COVID-19 pandemic

See keeleversioon (eesti) ei ole kättesaadav. Teksti keel on: Inglise keel

Due to the challenges caused by the COVID-19 pandemic, the Commission decided on 19 February to grant a further 3-month extension for citizens' initiatives that were in the process of collecting statements of support on 1 February 2021. Organisers of the initiatives concerned have been notified by the Commission. Read the text of the Commission implementing decision.


Euroopa Komisjon vastab algatusele „Minority Safepack“

Euroopa Komisjon avaldas oma vastuse Euroopa kodanikualgatusele „Minority Safepack – miljon allkirja Euroopa mitmekesisuse toetuseks“. See on viies edukas kodanikualgatus, millele on ELis toetust avaldanud rohkem kui miljon kodanikku. Lugege komisjoni teatist.


Läbivaadatud joogiveedirektiivi jõustumine

Täna jõustub läbivaadatud joogiveedirektiiv, mis on otsene vastus esimesele edukalt lõpule jõudnud Euroopa kodanikualgatusele Vesi ja kanalisatsioon on inimõigus! Vesi on avalik hüve, mitte kaup! Uue õigusaktiga tagatakse joogivee ohutus ja kvaliteet ning haavatavate rühmade jaoks sellele lihtsam juurdepääs.

Ürituste kalender

Tutvuge Euroopa kodanikualgatusega seotud eelseisvate üritustega. Samuti saate vaadata varasemate ürituste loetelu – mõnede ürituste puhul on kättesaadavad ka salvestised.

Vaadake kalendrit!